www.asu.pl :: Zobacz temat - Włączam radio - auto nie jedzie. Voyager 3.3.98r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Włączam radio - auto nie jedzie. Voyager 3.3.98r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 12:35    Temat postu: Włączam radio - auto nie jedzie. Voyager 3.3.98r Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Od jakiegoś czasu miewam czasami taki problem: Podczas jazdy ni z tego, ni z owego, gaśnie mi tablica z zegarami i kontrolkami. Po stuknięciu w nią dłonią, wszystko się zapala ponownie i działa. Nigdy nie zastanawiałem się kiedy i w jakich okolicznościach to się zdarza.

Wczoraj jednak wydarzyło się to samo. Nie chcąc łomotać pięściami po samochodzie, wyłączyłem go na moment. Po ponownym włączeniu auto odpaliło na moment i zgasło. Potem nawet nie chciało odpalić. Zupełnie tak jakby ktoś odłączył akumulator. Oczywiście nikt go nie odłączył, bo jest nowy a radio wciąż grało. Na tablicy nie było żadnych kontrolek a zegary nie działały. Pomogło dopiero zdjęcie klem i opukanie skrzynki bezpieczników i tablicy z zegarami.

Auto odpaliło. Przejechałem kilka kilometrów i postanowiłem włączyć radio. Wówczas kolejno zapalił się ABS, ALARM SET i znowu zgasły zegary i kontrolki. Silnik pracował bez kłopotów. Auto jechało. Przejechałem tak z 50km bez liczników i kontrolek. Po wyłączeniu znowu nie chciał odpalić. Wówczas dopiero zorientowałem się, że to przez radio.
Gdy go nie włączam - wszystko jest ok.
Dzisiaj na próbę włączyłem radio i też było ok.
Więc to pewnie jedniodniowy kaprys auta... choć irytujący.

Gdzie szukać kłopotu?
Radio mam nieoryginalne ale zainstalowane na oryginalnej istalacji. Przez 6 lat nie miałem z tym kłopotu. Obstawiam blokujący się przekaźnik, który tyka przy każdorazowym włączaniu i wyłączaniu radia. Ale gdzie go szukać?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. bardzo częsta usterka w tych modelach to zimne luty w zegarach, wymontuj zegary i szukaj tz. zimnych lotów i likwiduj je za pomocą lutownicy i cyny Very Happy
2. w konsoli środkowej (w tej co jest radio)gdy ją odkręcisz posprawdzaj dokładnie wtyczki a raczej piny w nich , czy niema gdzieś wypalonego pinu, wypalony pin właśnie w tym miejscu może spowodować unieruchomienie auta
3. mi wariowały zegary jak miałem padający akumulator, auto normalnie odpalało a wskazówki miałem w położeniu spoczynkowym nawet podczas jazdy, a licznik kilometrów pokazywał o polowe zaniżony przebieg Laughing Laughing
4. o wyczyszczeniu i sprawdzeniu i dokręcenia klem na akumulatorze nie muszę chyba tobie przypominać Wink
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie chyba zacznę od sprawdzenia kostek łączących radio. A czy to przypadkiem nie będzie jakiś zawieszający się przekaźnik?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaRu napisał:
Faktycznie chyba zacznę od sprawdzenia kostek łączących radio. A czy to przypadkiem nie będzie jakiś zawieszający się przekaźnik?

jak wyjmiesz już obudowę panela środkowego to sprawdź wszystkie piny we wszystkich wtyczkach nie tylko te od radia
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
habs
*
*


Dołączył: Sep 21, 2005
Posty: 125
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie Maj 05, 2013 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldek44 dobrze pisze , zimne luty w liczniku ( minusowy ) i upalony pin minusowy w konsoli środkowej , przerabiałem już to Smile
_________________
voyager 3.3 96r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i to może powodować, że auto nie daje się uruchomić? Shocked
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
habs
*
*


Dołączył: Sep 21, 2005
Posty: 125
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zimne luty w liczniku powodują że może nie dać się uruchomić i może gasnąć podczas jazdy . U mnie po rozebraniu licznika nie było widać gołym okiem pęknięcia lutu , ale pod lupą było widać doskonale

A tu gniazdo w liczniku do sprawdzenia


_________________
voyager 3.3 96r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaRu napisał:
i to może powodować, że auto nie daje się uruchomić? Shocked

tak
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group