www.asu.pl :: Zobacz temat - piękny polonez
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

piękny polonez

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Mar 23, 2013 22:51    Temat postu: piękny polonez Odpowiedz z cytatem

Stwierdziłem że zamieszcze sobie ten temat bo jakby nie było może nie wszyscy wiedzą ale polonez też był sprzedawany w stanach czy na stany. A co za tym idzie równiez jezdził tych stanach Cool . Jak się myle to mnie poprawcie.

Przechodząc do meritum , mam w rodzinie poloneza atu plus który kupili w salonie (starsi ludzie) i stoi do dziś dnia wiecej w stodole niż jezdzi. Mozna by rzecz ze nowe auto. Teraz prawie wszyscy się "zawineli" i na auto jest pomysł sprzedazy. Myśle że napisze to tutaj , bo byc może ktoś by chciał kupic i np. zamrozić w stodole na nastepne 10-20lat Smile.

Osobiście też przeszło mi to przez myśl ale po 1 nie posiadam stodoły ani garazu , po 2 mam już 3 auta a prawo jazdy mam tylko ja i moja druga połowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę aby polonez był sprzedawany w USA. Były problemy z dostosowaniem poloneza do przepisów USA nie wiem jak się to skończyło ale chyba nie sprzedawano poloneza na rynku USA bo wszyscy by o tym wiedzieli:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle tu o pierwszych rocznikach , lata 70.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polonez nigdy nie był sprzedawany w stanach, z polskich aut to polskiego Fiata 125p sprzedano 12-13 sztuk w sedanie i 1 pick-upa.
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
columbo
*
*


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 121
Skąd: Biskupiec City

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
Były problemy z dostosowaniem poloneza do przepisów USA

Za duzo palil ? Very Happy
_________________
Chevrolet Venture 3.4L 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

columbo napisał:
Alexander25 napisał:
Były problemy z dostosowaniem poloneza do przepisów USA

Za duzo palil ? Very Happy


Laughing nie z emisja spalin, bo nawet wzmocnienia boczne w drzwiach były pomyślane min. o rynku USA
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile za niego? masz jakieś fotki?
_________________
DODGE GRAND CARAVAN SPORT 3.8 AWD + podtlenek gazu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie wrzuc foty i cene...mam w robocie fanatyka poloneza i wlasnie pare dni temu mowil ze chetnie by kupic jakiegos w idealnym stanie Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawaj foty i cene, ja mam jeszcze troche miejsca w garazu Smile
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena to 2,5 tys pln, a foty to muszę sie wybrać najpierw do stodoły wujasa Cool


Zgodnie z umową polska strona miała przedstawić własne wytyczne dotyczące nadwozia i norm bezpieczeństwa nowego auta. Warunki postawione włoskim konstruktorom zakładały, że samochód będzie spełniał bieżące i przyszłe normy zderzeniowe, a poziom emisji spalin ma pozwolić na sprzedaż samochodu w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych[7].

a co powiecie na fragment tego artykułu , i fakt że jak ktoś się przyjrzy w niektórych filmach z lat 80 , to zobaczy tam naszego poloneza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonez na początku lat dziewięćdziesiątych był jednym z bezpieczniejszych aut Smile
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co udało mi się ustalić to: rok prod. 2000 , przebieg 56 tyś . I własciciel, tablice rejestracyjne oczywiście jeszcze czarne. Kolor jakiś taki jasno złoty. Zdjęcia postaram sie jutro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adriano napisał:
cena to 2,5 tys pln, a foty to muszę sie wybrać najpierw do stodoły wujasa Cool


Zgodnie z umową polska strona miała przedstawić własne wytyczne dotyczące nadwozia i norm bezpieczeństwa nowego auta. Warunki postawione włoskim konstruktorom zakładały, że samochód będzie spełniał bieżące i przyszłe normy zderzeniowe, a poziom emisji spalin ma pozwolić na sprzedaż samochodu w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych[7].

a co powiecie na fragment tego artykułu , i fakt że jak ktoś się przyjrzy w niektórych filmach z lat 80 , to zobaczy tam naszego poloneza.


Nie chce się kłócić ale ani 1 polonez ofcjalnie nie znalazł się na polnocnoamerykanskim rynku. Normy to sobie mogli chcieć spełniać ale california już w lata h 70-tych wykosila wiele firm a niemal wszystkie gimnastykowaly się jak mogły żeby tylko je spełnić. Najbliżej poldki sprzedano w Chile, boliwii i Kolumbii a w Europie najwiecej na zgnilym zachodzie sprzedano w UK Francji i Holandii
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mielismy kiedyś w domu poloneza '92. był duzy, wygodny, nie palil az tak dużo w porównaniu do innych wozow, most nie wył o dziwo, nie rdzewiał, nigdy się nie zepsul sam z siebie, obsolutnie nic się z nim nie dzialo.
kiedy przygladalem się późniejszym rocznika zaczela się tragedia. gnily w oczach a wszystko co moglo nawalalo. tzw poszerzone rozstawy a potem caro plus stawaly się zenujaca parodia samego siebie.

dziś kiedy patrze na skode, dacie, nawet ruskie wozy to po prostu można smialo powiedzieć ze niczego nie potrafimy.

skoda to marka, dacia także marka, a polonez to model. bo marka to FSO której absolutnie poza polska nikt nie kojarzył z niczym, o ile wogoe wiedział co to jest.

powiem wam ze nie tesknie, bo nie ma za czym. jest już za pozno na cokolwiek a ci co wierza ze kiedyś wyprodukujemy swój wlasny samochod niech poczytają historie. oprócz syreny i kilku nędznych prototypow, smykow czy innych zukow i nys nie stworzyliśmy nic swojego co można by kontynuować w XXI wieku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HarryAngel napisał:
mielismy kiedyś w domu poloneza '92. był duzy, wygodny, nie palil az tak dużo w porównaniu do innych wozow, most nie wył o dziwo, nie rdzewiał, nigdy się nie zepsul sam z siebie, obsolutnie nic się z nim nie dzialo.
kiedy przygladalem się późniejszym rocznika zaczela się tragedia. gnily w oczach a wszystko co moglo nawalalo. tzw poszerzone rozstawy a potem caro plus stawaly się zenujaca parodia samego siebie.

dziś kiedy patrze na skode, dacie, nawet ruskie wozy to po prostu można smialo powiedzieć ze niczego nie potrafimy.

skoda to marka, dacia także marka, a polonez to model. bo marka to FSO której absolutnie poza polska nikt nie kojarzył z niczym, o ile wogoe wiedział co to jest.

powiem wam ze nie tesknie, bo nie ma za czym. jest już za pozno na cokolwiek a ci co wierza ze kiedyś wyprodukujemy swój wlasny samochod niech poczytają historie. oprócz syreny i kilku nędznych prototypow, smykow czy innych zukow i nys nie stworzyliśmy nic swojego co można by kontynuować w XXI wieku.


A beskid? Ukradziony przez francuzow ktorzy nazwali go twingo.

http://pl.wikipedia.org/wiki/FSM_Beskid
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>powiem wam ze nie tesknie, bo nie ma za czym. jest ju¿ za pozno na >cokolwiek a ci co wierza ze kiedy¶ wyprodukujemy swój wlasny samochod >niech poczytaj± historie. oprócz syreny i kilku nêdznych prototypow, >smykow czy innych zukow i nys nie stworzyli¶my nic swojego co mo¿na by >kontynuowaæ w XXI wieku.

harry nie masz racji!!! polska miala wieli prezny przemysl motoryzacyjny tylko partyjne ustalenia na wszystkim trzymaly lape! caly przemysl bloku wschodniego byl podzielony i kazdy kraj produkowal swoje...i tak : na wegrzech byl Ikarus, ze swymi czerwonymi autobusami, w czechoslowacji byla Jawa i skoda, w nrd wartburki.trampki i mz, w zsrr byla lada, a polska produkowala ursusy, jelcze i stary i tu naprawde bylismy potega! oczywiscie kazdy kraj produkowal generalnie wszystko ale nacisk kladziono na ustalone priorytety.
tak na marginesie w latach glebokiej komuny mielismy naprawde dobre pojazdy bardzo nowoczesne jak na tamte czasy i mogace konkurowac ze SWIATOWA produkcja!! chocby junak 500, chocby syrena 110, wspomniany beskid itp...o paru wiemy, a o ilu sluch poprostu zaginal? inna sprawa jest tez to ze w czasach przemian zamiast sprzedac FSO jakiemus potentatowi nawet za 1zl to "mysmy" walczyli o grube miliony za przestarzale zaklady, az w koncu nawet bialoruski ZAZ ich nie chcial ;/ no ale taka juz nasza polska mentalnosc.... ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale beskida zaprojektowalismy ,a nie produkowali. najczesciej nie bylo "srodkow" lub po prostu wielki brat nie pozwolil zeby jakas polska produkowala cos co jest lepsze od moskwicza....
byla cala masa projektow,czasem rewelacyjnych jak syrena sport, syrena 110 albo warszawa ktora zabrali ruscy i wyprodukowali wolge gaz 24...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
>powiem wam ze nie tesknie, bo nie ma za czym. jest ju¿ za pozno na >cokolwiek a ci co wierza ze kiedy¶ wyprodukujemy swój wlasny samochod >niech poczytaj± historie. oprócz syreny i kilku nêdznych prototypow, >smykow czy innych zukow i nys nie stworzyli¶my nic swojego co mo¿na by >kontynuowaæ w XXI wieku.

harry nie masz racji!!! polska miala wieli prezny przemysl motoryzacyjny (...)


ale w czym nie mam racji? bo nie odniosles się.

polska miała wielki prężny przemysl motoryzacyjny i go zaprzepascila. owszem, partia i wielki brat nie pozwalali ale to samo było w czechach i nrd.

części maja tatre, skode, avie i te marki dziś funkcjonują, produkuje się i można je kupic w tej chwili. nie ważne jaka tam jest technologia i czyj kapital. jest marka, symbol, odnośnik do historii.

z bylego nrd w zakładach po wartburgach i trabantach nie zostało nic ale zakłady w eisenach produkują nadal to co przed podzialem kraju. vw, opel, audi. wartburg i trabant to był wstyd i hanba wiec nie było czego kontynuować, choć dziś wartburg 312 coupe czy cabrio to rarytasy po kilkadziesiąt tysiecy euro, ale to tylko dlatego ze reprezentowaly stylistykę i piękno jeszcze sprzed podzialu kraju.

francuzi wskrzesili dacie. duster jest ciekawym i ladnym suvem cokolwiek byśmy nie mówili.jak na dacie, super. kupiłbym zamiast mdłego mitsubishi asx, quaszkaja czy jak to się nazywa np.

ale to wszystko dlatego ze każdy z tych producentow postawil na marke a nie nazwe zakładu.

skoda, tatra, avia, dacia to marki które dziś gdzie inni maja spadki oni trzymają się swietnie.

co by było z fsm gdyby nie fiat? kto dziś pamietalby o fsm cinquecento? pewno tylko ten kto pamięta fso 1500 czy fso polonez.

jeśli chce się przezyc na rynku, ma się swiadomosc atutow ale nie jest się na tyle wielkim i bogatym żeby zaistnieć samemu, trzeba umiec się dobrze sprzedać zachowując prawa do marki. ale żeby to osiagnac trzeba być atrakcyjnym.
fso nie było atrakcyjne. nie posiadalo swiatowego brandu. rozdwojenie jaźni miedzy fso 1500 i fso polonezem było niezrozumiale dla kogos z zewnątrz.

Rosjanie wybrali na rynki zachodnie nazwe Łada ale w dluzszym okresie czasu nie wiele to pomoglo dlatego ze nikt do końca nie wiedział czy kupuje w zasadzie WAZA, ZAZA czy MAZA. a do tego ta ilość cyfr w oznaczeniach modelu mogla się spodobać tylko szalonemu matematykowi ale nie kupującemu tani samochod niewiadomego pochodzenia. Łada samara, forma czyli sedan sprzedawaly się swietnie, zwłaszcza kiedy były z rynku fińskiego. nastepca samary znow miał nielogiczne oznaczenia cyfrowe i sprzedaży zaprzestano. nikt nie chciał dziwacznych, psujących się i tandetnych symboli matematycznych z wątpliwym serwisem.
ale Rosjanie produkują, na swój rynek ale zawsze. cos robia.

my w dziedzinie motoryzacji skonczylismy się. daewoo-fso polonez atu plus 1.6 gsi to ostatni wyrob który można sobie schować w garażu na pamiatke, choćby tej dziwacznej nazwy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JVC_PL
*
*


Dołączył: Jul 29, 2012
Posty: 97
Skąd: ONA namysłów

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużego Fiata w Stanach widziałem, to czemu i by poloneza mogło nie być Question
_________________
DODGE GRAND CARAVAN SPORT 3.8 AWD + podtlenek gazu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JVC_PL napisał:
Dużego Fiata w Stanach widziałem, to czemu i by poloneza mogło nie być Question


dokładnie. ja w Polsce widziałem corvette, to czemu i by vectora moglo nie być? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:

byla cala masa projektow,czasem rewelacyjnych jak syrena sport, syrena 110 albo warszawa ktora zabrali ruscy i wyprodukowali wolge gaz 24...


no to troche nie tak z ta warszawa! historia wygladala mniej wiecej tak, ze rosjanie wykradli projekt chevroleta (model chyba A) i na tej podstawie zrobili swoja Pobide, jak pobieda sie zestarzala to sprzedali projekt polakom i mysmy tlukli warszawe - ktora juz za czasu polskiego prototypu byla przestarzala - ale enyvere Smile

do Harryego :
>ale w czym nie mam racji? bo nie odniosles siê.

a tym, ze twierdzisz ze polska zawsze byla na koncu motoryzacyjnego swiata - tylko w tym Smile

>francuzi wskrzesili dacie. duster jest ciekawym i ladnym suvem cokolwiek >by¶my nie mówili.jak na dacie, super. kupi³bym zamiast md³ego >mitsubishi asx, quaszkaja czy jak to siê nazywa np.

dacia od samego poczatku czyli od modelu chyba 1100 bodajze byla mocno spokrewniona z renaultem - bo bylo to auto na licencji renaluta...to samo sie tyczy popularnej u nas dacii 1300 - to wierna kopia renault 12...(identyczna sytualcja jak u nas z fiatem) - z tym ze rumuni, czesi itp wykorzystali w latach 90 okazje i sprzedali swoje fabryki (czy nawet oddali za darmo) swiatowym potentatom - a polska ludzila sie, ze za przestarzala marke FSO otrzyma jakies biliony - i chyba w glupocie i chtrosci rzadzacych tkwil problem ;/

PS. a dzis ze swiatowych marek to w polsce produkuje sie samochody Gepard i motocykle Mamut - ale to jednostkowa produkcja ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:




do Harryego :
>ale w czym nie mam racji? bo nie odniosles siê.

a tym, ze twierdzisz ze polska zawsze byla na koncu motoryzacyjnego swiata - tylko w tym Smile



moglbys mi wskazać fragment mojej wypowiedzi w której postawiłbym teze jakoby zawsze byliśmy na końcu motoryzacyjnego swiata?

a odnośnie daci ze to francuzki wytwor? owszem. fso powstalo żeby tłuc "ruska" warszawe", potem dziwny projekt zlozony z drewna i silnika z motopompy a potem to już glownie wlosi nam doradzali w stylizacji w fso a na końcu koreanczycy. a teraz nie ma nic.

wiec w czym jesteśmy gorsi od rumunow ze oni maja a my nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pisalem o warszawie:
http://moto.pl/MotoPL/56,88389,11249479,Warszawa_210,,10.html

i woldze gaz 24 :
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://files.myopera.com/Jurgi/albums/570543/P1070089-czarna-wolga-2.jpg&imgrefurl=http://my.opera.com/Jurgi/albums/showpic.dml%3Falbum%3D570543%26picture%3D43785761&usg=__p9CGZL4SDsvNtTsgFj2tsRlgeYA=&h=682&w=1024&sz=174&hl=pl&start=10&zoom=1&tbnid=TLrnAQePKVmEbM:&tbnh=100&tbnw=150&ei=n6RQUcX8JueM4gSQqoDoBQ&itbs=1&sa=X&ved=0CD4QrQMwCQ

auta te sa oparte na amerykanskich autach z lat 60tych raczej. np fordzie falconie(za przeproszeniem...)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HarryAngel napisał:
marcys napisał:




do Harryego :
>ale w czym nie mam racji? bo nie odniosles siê.

a tym, ze twierdzisz ze polska zawsze byla na koncu motoryzacyjnego swiata - tylko w tym Smile



moglbys mi wskazać fragment mojej wypowiedzi w której postawiłbym teze jakoby zawsze byliśmy na końcu motoryzacyjnego swiata?

a odnośnie daci ze to francuzki wytwor? owszem. fso powstalo żeby tłuc "ruska" warszawe", potem dziwny projekt zlozony z drewna i silnika z motopompy a potem to już glownie wlosi nam doradzali w stylizacji w fso a na końcu koreanczycy. a teraz nie ma nic.

wiec w czym jesteśmy gorsi od rumunow ze oni maja a my nie?


jak to w czym Question

związki zawodowe Confused mało kto teraz o tym pamięta ale na początku lat 90-tych VW zanim wykupił skodę chciał kupić FSO, które było nowocześniejszą fabryką jednak Niemcy nie chcieli dać gwarancji zatrudnienia więc związki powiedziały veto, później tak samo przy Oplu, aż w końcu pokazało się Daewoo, które obiecało złote góry Evil or Very Mad

swoją drogą jeżeli chodzi o działy R&D w FSO to były naprawdę na wysokim poziomie lecz co z tego skoro gdy skończyła się komuna siły i środków zostało tylko na takie dziwolągi jak polonez analog Confused A później na żenujące modyfikacje najpierw polonezy plus a na finał agonii fso lanos plus Rolling Eyes

a propo początków FSO wiecie, że pierwsze Warszawy M20 miały na ramkach reflektorów znaczek Opla? Bracia Rosjanie "podarowali" nam formy lamp opla kapitana, wywiezione w ramach reparacji z III Rzeszy Laughing
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 26, 2013 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adriano jak będziesz miał foty to daj znać może go wezmę. Mam już tylko 3 fordy i zaczyna mi brakować aut:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Mar 26, 2013 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylko bede miał chwile żeby podskoczyć zrobić zdjęcia to zaraz wrzucam.

Narazie to mimo zimy wracam póżnymi wieczorami. Juz przygotowania bo budów bo niedługo ruszą , a jeszcze zimowe utrzymanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Mar 26, 2013 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jest raczej znaczek opla tylko logo naszej polskiej firmy Zelmot :

https://www.google.pl/search?q=zelmot&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=YgNSUZDFL8fV4gTR5YD4Cg&sqi=2&ved=0CEEQsAQ&biw=1280&bih=648#imgrc=IPi_lVft7lMn0M%3A%3BOLE2Rv-UIQzRbM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg2.sprzedajemy.pl%252F540x405_halogen-zelmot-polonez-p-p-prl-13240712.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsprzedajemy.pl%252Fhalogen-zelmot-polonez-125p-126p-prl%252C2590977%3B542%3B362
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie Marcyś. W pierwszej serii Warszawy M20 oprócz znaczka jest jeszcze "Adam Opel A.G.", później formy spolonizowano. Widziałem kiedyś fotki w Automobiliście a oni by chyba taką informację 3 sprawdzili i nie robili fotomontażu Confused
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bijcie sie. zetka/piorun w logo opla pojawil sie dopiero w latach 60tych. przed i po II wojnie znaczek przypominal pocisk przelatujacy przez kolo.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam się nie bije Laughing jeno piszę co tam kiedyś czytałem w poważnej gaziecie. Koniec OT z mojej strony Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tym forum pojecie "off topic" nie istnieje Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt, po ponad roku nic się nie nauczyłem Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 1:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu Poloneza i Ameryki - to mój znajomy miał przed laty jakieś kontakty w Niemczech i odkupował lekko uszkodzone nasze Polonezy od Amerykanów z niemieckich baz NATO.
Ponoć amerykańscy wojacy lubili się wozić takimi poldkami - może dlatego , że tanie były Very Happy Question
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byly miekko zawieszone ,przechylaly sie na zakretach, mialy tylny naped- w porownaniu z niemieckimi dupowozami to prawie ameryka Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I o ile sie nie myle mialy tez polkolista komore spalania-takie prawie HEMI
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

9 litrów na 100km do 11 no rzeczywiście HEMI:D
miałem 1.5GLE dobry wóz gdyby nie to że rdzewiał:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawid27
*
*


Dołączył: Aug 12, 2012
Posty: 197

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tej pory nie ma zdjec Very Happy czyli auto nie istnieje ;>?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mialem poldka jak i wiekszosci innych rzeczy ,ktore zaliczylo moje pokolenie-taki odmieniec jestem. mialem jednak pf 125p jako pierwsze auto i zlego slowa nie moge powiedziec nawet jak na dzisiejsze standardy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fiat 125p miał lepszą skrzynię. Gorzej jednak wychodził w testach zderzeniowych niż caro i wersje plus(późniejsze). Atu plus bym kupił. Albo pierwszego poloneza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
9 litrów na 100km do 11 no rzeczywiście HEMI:D
miałem 1.5GLE dobry wóz gdyby nie to że rdzewiał:/


Nie czaje? co ma do tego spalanie?
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alex pod jakim względem 125p miał lepszą skrzynie Question 4 biegowa jest taka sama w obu modelach a i 5 z poldka była później w kantach (i tak to de facto ta sama skrzynia)

inny był wał i sprzęgło

mówię to ja były owner mr89 1,5 sle (wzmocniony 82 km) Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W domu akurat miałem łade 2103 i poloneza aro 1,5gle różnica w skrzyniach była bardzo duża. Polonez zostawał w tyle jeśli chodzi o skrzynie biegów. No i ten 5ty bieg nie był zupełnie potrzebny w polonezie. W Ładzie(na bazie fiata) skrzynia chodziła idealnie.
Akurat łada w kolorze jaki mieliśmy:D

http://niezla.pl/lada-2103-4/

Co się tyczy spalania poloneza to kurcze taurus 3.0 V6 ffv pali mi mniej niż polonez:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

. Zdjęcia już mam . Jak tu teraz je wkleić Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez Adriano dnia Pią Mar 29, 2013 18:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrzuc na np: http://imageshack.us/

i wstaw linka
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://picasaweb.google.com/108974568023994420772/DropBox?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJHtmIjMne-uew&feat=directlink

Widać na zdjęciach, troche podrapany tylni zderzak i klapa od środka. Reszta wydaje mi się ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ile chcesz za poldka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie to nie Ja , tylko ten Pan ze zdjęcia Cool , czyli moja rodzina. Ale cena jest 2500 i auto jest po przeglądzie i niedawno wykupionym OC co jest juz bardzo ważne przy takich cenach za samochody Smile .

Po za tym co wcześniej napisałem , to moge dodać tylko to że auto stoi w tej stodole, bo nikt juz u nich nie ma prawa jazdy. Jedyny który miał jakis czas temu zakończył życie na tej ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group