www.asu.pl :: Zobacz temat - prosze o porady , samochod dla kobiety ....
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prosze o porady , samochod dla kobiety ....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 21:06    Temat postu: prosze o porady , samochod dla kobiety .... Odpowiedz z cytatem

Szukam auta dla żony, zona jest nie wysoka i chciala by siegac pedalow , ma 165 cm wzrostu. Przedzial cenowy do okolo 15 tysiecy, rocznik od 2002. Ogladalismy Hundaia Matrixa ( 2005 rocznik prawie mogl by byc ) gdyby nie jakosc metarialow , pod maska wrazenie jak po powodzi,opaski itd wszystko zaszlo ruda... Chcialem przekonac zone do Citroena XM, co by na nim sie nauczyla, jezdzic, i jak obcierac to jego( mam takiego w rodzinie i czekam az nie bedzie chcial juz jezdzic ). Ale malo co widzi w tym aucie i ma wrazenie ze jedzie jak gokartem ( czyli nisko )

Zona opisala swoje auto tak ...
Siedzenie dodgea ( caravana ), lusterka xma, komfort prowadzenia jak w 206 ( peugot nauka jazdy ) Wink

I teraz badz tu czlowieku madry, niestety Koszalin ma takie sobie komisy,i raczej nedza w nich jest, wiec trzeba bedzie sie wybrac gdzies w kolo Koszalina, byle by wiedziec czego mniej wiecej szukac Smile . Aha musi byc na tylniej kanapie miesce na fotelik dla dziecka, i na jego nogi. Unikal bym nowych francuzow, i wlochow Smile koniecznie zeby byly modele z klima, i silniki tylko benzynowe.
Jak ktos ma cos ciekawego na mysli to prosze o info.
Dziekuje Smile
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pioteer
*
*


Dołączył: Feb 14, 2011
Posty: 169
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako pierwszy pojazd dla żony kupiłem auto które musiało być PO PIERWSZE bezawaryjne. przy którym nabierze wprawy, pozna je, nie będzie skomplikowane w eksploatacji.
Ja żeby mieć spokój i nie ciągąć żony co chwila na holu kupiłem jej na pierwsze auto. corolle e11 w sedanie z silnikiem 1.6 z pierwszej serii tzw. JT1 czyli japoniec z japonii. warunek musi mieć klimę no i dostała sekwencje dla oszczędnej jazdy po mieście.
Miało być na chwilę jest już z nami trzeci rok i nie wiem co to assistance typu: skarbie stoje na skrzyżowaniu co robić, nie odpala, coś się urwało, etc.

bardzo bezpieczne auto japońcy testowali go przy 60km/h ze scianą a nie jak dziś nowiutkie, z poduchami kurtynami etc przy 50 km/h.

tyle z mojej strony.. Very Happy

Corolla: siedzenia neona, lusterka neona, prowadzenie Focus 1, bezawaryjnośc PRAWDZIWA TOYOTA.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 94r .był...
Windstar 3.0 98r był...
chrysler Voyager 2.0L 98r był...<br>WIELKI
PTS 3.8 95r jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2002 rok i 15k? może mustang 4gen FL regulowany fotel kierowcy elektrycznie(każdy będzie dobrze widzieć drogę). Auto małe i bezpieczne części tanie. Minus to promień skrętu bo jest nędzny można powiedzieć prawie go brak.
Focus ZX4 sedan lub wersja EU hatchback gen II
Bardzo dobre zawieszenie. ZX4 ma bezawaryjny silnik 2.0 a w wersji na EU dobry jest 2.0 i 1.6 bezwypadkowe zx4 chodzą od ok 12k za 2005 a focusy EU 2 gen hatchback (nie pełne wyposażenie ale z TC ABS i elektryką szyb i lusterek oraz klimatyzacją mżna już za te pieniądze kupić)

Można kupić mondeo mk3 benzyna(najlepiej 2.0) minus to psujący się układ hamulcowy i trzeba uważać na angliki i powypadkowy złom. Dobrego mk3 rok temu kupiłem z grudnia 2001 za 6800 i dobrze mi się go używało krajowy nigdy nie był rozbity. Sprzedałem bo palił tyle co mustang:/
Scion TC, corolla(ale nowsza za 15k to radzę zapomnieć chyba że by się coś okazyjnie trrafiło)
Civic sedan wersja USA jest ok bo ma nieco wzmocnioną konstrukcję i jest wygodny z przodu.


Mając ok 18k można już czasem trafić 407SW tam w benzynowych silnikach nic się nie dzieje trzeba tylko wymienić gumy w zawieszeniu na bardziej wytrzymałe. Innych aut made in France nie polecam bo są dość awaryjne albo może inaczej nie służą im nasze hardcorowe drogi:)
Chryslera sebringa można ewentualnie polecić z silnikiem 2.4Smile
2.0 słabe a 2.7 się kaszani diesle odpadają.
Skoda fabia no cóż dla mnie to auto porażka ale może da się kupić coś sensownego.
Astra III sztuki zadbane chodzą tak za 17-19k ale i tak coś się trafi do naprawy.

Co do corolli to bardzo dobre auto ale jest słabiej wykonane jeśli chodzi o nadwozie co powoduje, że jest mniej masywne. Części oryginalne też do tanich nie należą ale corolla to też dobry wybór. Podobnie civic ale stare civic to nędza jeśli chodzi o bezpieczeństwo w czasie wypadku a najnowsze tzw ufo się psuje masakrycznie ale chyba ono jest droższe niż założone przez Ciebie widełki.

Dobry jest nissan primera w benzynie silnik 1.8 minus auta to wygląd zewnętrzny bo nie wszyscy go lubią i zegary na środku do deski.
Nissan almera 1.8 ok ale masakra jeśli chodzi o crashtest.

Można poszukać jeszcze w tej kasie bezwypadkowego taurusa 4gen w sedanie. Auto bezpieczne dobrze regulowany fotel pod kątem dla niższego kierowcy. Części w dobrych cenach bo znaczna ilość gratów pasuje od taurusa z lat 1992-1995(zawieszenie) reszta od 3ciej gen(skrzynia,hamulce elektronika)

Mercedes C w203
W miarę bezpieczny, dobry silnik benzynowy u mnie był długo taki. Minus to tylko spalanie bo one mają napęd na tył co wpływa na masę auta ale nawet tak mocno nie rdzewieje jak w210
Trzeba sprawdzać w nich tylne zawieszenie przy zakupie bo jest drogie w naprawie

Ogólnie polecam focusa II gen dla kobiety(hatchback 5drzwi lub sedan to najlepsze rozwiązanie). Problemy są tylko z alternatorem(ale zanim siądzie to wyświetla na desce błąd i z nim można jeszcze pojeździć i wymienia się go raz na 7 lat) Do tego tylne zawieszenie jest o dziwo tanie w remoncie i nieźle daje radę na drogach.
ZX4 2.0 dużo pali ale wersja EU jest mniej paliwożerna i warto się nad nią zastanowić. TDCi nie polecam z uwagi na dość sporą awaryjność a że większość tych aut już jakiś przebieg ma(między 80-300k średnio 90% aut używanych normalnie ma jakieś 100-120tyś) to nie warto ryzykować remontu. Nie psują się często. Testy zderzeniowe wychodzą bardzo dobrze bo to volvo tylko pod inną metką

U mnie żona zaczęła od jazdy visionem taurusem i mustangami i nie było problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pioteer
*
*


Dołączył: Feb 14, 2011
Posty: 169
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ogólnie polecam focusa II gen dla kobiety(hatchback 5drzwi lub sedan to najlepsze rozwiązanie). Problemy są tylko z alternatorem(ale zanim siądzie to wyświetla na desce błąd i z nim można jeszcze pojeździć i wymienia się go raz na 7 lat)"

Nigdy nie mieliśmy problemów z alternatorami w Focusie II gen.
Silnik benzynowy 1.6 nie do zajechania ale paliwożerny.
1.8 jest nijaki ale również dobrze się sprawdza. niby ma kopa ale pali jak 2.0..
2.0 benzynowy ma jeden problem, przycina mu się przepustnica przy około 200 tys km i trzeba wymieniać.


Silniki Tdci awaryjne? a niby to który?
2.0 Tdci ciezko trafić ale to jest silnik który dodaje temu auta nie tylko skrzydeł ale napędu rakietowego.
praktycznie bezawaryjny...
1.8 Tdci najlepszy silnik do tego auta. pali co kot napłakał a ma kopa że wyrywa półosie (joke).
1.6 Tdci silnik PSA bez turbodziury w górnych zakresie obrotów słabnie ale za to 3,2 l na trasie nie robi problemu.
przy użytkowniku który oszczędza na oleju w silniku może byc problem z zarastaniem magistrali olejowych i zaciera sie turbo. Wtedy jest padaka z silnikiem i taki motor idzie do wymiany...
przy 1.8 Tdci i kims kto nim wariuje non stop poleci dwumasa.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 94r .był...
Windstar 3.0 98r był...
chrysler Voyager 2.0L 98r był...<br>WIELKI
PTS 3.8 95r jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 6:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może nową żonke Laughing
_________________
dodge caravn 3,0  lpg  96 rok pojechał do samochodowego nieba
chrysler voyager 2,4 gaz 2002
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 6:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za podpowiedzi Smile no wlasnie tak myslalem o fordzie , ale bardziej o Cmax, zeby juz sobie żona tak jak chce siedziala wyżej Smile
Ogolnie spalanie mnie nie przeraza bo i tak zaloze instalacje gazowa. Silniki diesla no coz - nie lubie , mam w pracy dwa takie po 6000kW , wiec to wystarczy dla mnie cale 2 razy V12 Smile sluchania klekotu Wink lub cale V16 caterpillar sluchania jazgotu . a za plotem tez mechnika od diesli mam, i slysze jak czasem mowi biedakom ile to wydadza kasy zeby jezdzic dalej swoim palacym 5 litrow kopciuchem Wink. Tak wiec dobra benzynka i powinno byc ok . Co do Corolli to tez myslalem )
Jeszcze jakies fajne pomysly?
zaraz lukne na alledrogo, jak wygladaja pomysly co podaliscie.
Pozdrawiam
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok


Ostatnio zmieniony przez domski dnia Nie Mar 10, 2013 7:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sipadodge napisał:
a może nową żonke Laughing


hehe , obecna jest nowa Smile , ale widze ze Ciebie chyba ciagnie do jakiejs zmiany Smile mam tylko nadzieje ze Twoja Zona nie nadinterpretuje tego postu w ten spoob ze " chcesz ja zamienic " kobiety maja zdolnosc do tego a wtedy zupa moze byc przez dlugi czas za slona .... Wink
Podrawiam,
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiales sie nad pt cruiser'em? za ta kase kupisz 2,4 z gazem lub bez. moze byc cabrio albo po lifcie.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może Pontiac Vibe ... ?
Moja jeżdżąc nim twierdzi, że nie zamieni go na żaden inny.
W sumie silnik i cały układ jezdny jest Toyoty - po za niektórymi elementami. Spalanie przy silniku 1.8 i ASB do przyjęcia, bo po mieście na LPG 11-12l, trasa ok 8-9l.
Materiały eksploatacyjne ogólnodostępne.
Jedyne co może trochę denerwować to stosunkowo twarde zawieszenie, ale w sumie dzięki temu bardzo dobre wyczucie auta na łukach itp.
Siedzi się wyżej niż w większości aut co daje plusa dla widoczności szczególnie w mieście.

Wygląd ogólny z zewnątrz dzięki niektórym detalom jednak wyróżnia go "z tłumu", budzi zainteresowanie i daje wrażenie większego niż jest Very Happy
Ja z premedytacją wybrałem model do końca 2004 dla jego indywidualnego "Pontiacowego" przodu , bo po lifcie od 2005 to zrobił się już jakis taki BMK'owy co odebrało mu sporo z tej wyróżniającej inności.
Oczywiście plastiki wewnątrz mogły być lepszej jakości ale coś za coś
Wink
A co najważniejsze , nie ma strachu przed złodziejami, bo nie jeździ ich dużo więc mało chodliwe Laughing

Ogólnie auto dla optymistów, bo przód wygląda jakby się ciągle uśmiechał Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tego swietna dostepnosc czesci nowych i uzywanych.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pioteer napisał:
"Ogólnie polecam focusa II gen dla kobiety(hatchback 5drzwi lub sedan to najlepsze rozwiązanie). Problemy są tylko z alternatorem(ale zanim siądzie to wyświetla na desce błąd i z nim można jeszcze pojeździć i wymienia się go raz na 7 lat)"

Nigdy nie mieliśmy problemów z alternatorami w Focusie II gen.
Silnik benzynowy 1.6 nie do zajechania ale paliwożerny.
1.8 jest nijaki ale również dobrze się sprawdza. niby ma kopa ale pali jak 2.0..
2.0 benzynowy ma jeden problem, przycina mu się przepustnica przy około 200 tys km i trzeba wymieniać.


Silniki Tdci awaryjne? a niby to który?
2.0 Tdci ciezko trafić ale to jest silnik który dodaje temu auta nie tylko skrzydeł ale napędu rakietowego.
praktycznie bezawaryjny...
1.8 Tdci najlepszy silnik do tego auta. pali co kot napłakał a ma kopa że wyrywa półosie (joke).
1.6 Tdci silnik PSA bez turbodziury w górnych zakresie obrotów słabnie ale za to 3,2 l na trasie nie robi problemu.
przy użytkowniku który oszczędza na oleju w silniku może byc problem z zarastaniem magistrali olejowych i zaciera sie turbo. Wtedy jest padaka z silnikiem i taki motor idzie do wymiany...
przy 1.8 Tdci i kims kto nim wariuje non stop poleci dwumasa.


Znam gościa osobiście, który pracuje w serwisie forda i jak chciałem kupić 1,6TDCi to powiedział o tym jak trwałe jest TDCi 1,6 i 2.0 i ile ludzi musi wydawać kasę grubą kasę na remont. Sam robiłem też ekspertyzę związaną z silnikiem 2.0TDCi na PW więc jak nie miałeś z tym problemów to gratuluję. 2 domy ode mnie mieszka ój kolega ze szkoły, który kupił 1.6 TDCi tylko dlatego po tuż przed sprzedażą był robiony remont tego silnika.
mam jakby co namiar na dobrego mechanika zostawiłem namiar na niego na MKP. Robi świetnie silniki 4,6 3,8 3,2 yamaha i TDCi wszystko praktycznie od forda:)

2.0 chodziło mi ZX4 co napisałem wcześniej Tam jest to najczęściej pojawiająca się usterka:)
3,2 nie znam 1,8 tdci też
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli ma byc to pierwsze auto Twojej kobiety to moim zdaniem lepiej jest kupic cos czego nie bedzie szkoda Wink
Cos taniego najlepiej odrazu obdrapanego...Takie auto daje mega konfort psychiczny.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dziekuje za podpowiedzi, Pontiac Vibe jak najbardziej sie podoba, ze ja go ominolem wczesniej. Podeslalem zonie link i mowi ze jest fajny. tylko ilosc sprzedawanych sztuk jest mala 6 na caly kraj w serwisach internetowych, no i wolal bym manual zeby to jednak byl. Automatem zdazy sie nauczyc jezdzic Smile
PT Cruiser , tez nad nim myslalem tylko ta zekoma awaryjnosc ... wyczytana w necie. Moze wypowie sie ten co ma , jak to wyglada ?
Co do auta do rysowania, to wlasnie chcialem zone z XM Citroenem Kombi zwiazac. On juz ma swoje lata, jezdzi, wszystko z nim ok, ale poprostu szkoda by tez nie bylo jego, jak by co...niestety i ja sie zgadzam, jest za duzy 5 metrow dlugosci i jak by nie bylo z przodu za duze slupki i kiepska widocznosc do tylu tez nie wiele lepiej. Wiec juz pogodzilem sie ze trzeba kupic inne. A ze sie porysuje czy cos, to trudno. Cos sie wymysli zeby to naparwic Smile Licze sie z tym ze tak moze byc...
Pozdrawiam
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manual? az tak nie lubisz zony? ona ma jakies dojazdy dziennie 300km autostrada czy raczej po miescie?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/pontiac-grand-am-gt-3-1-v6-okazja-i3080942513.html szkoda ze mojej kobiety nie jest bialy...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie zone Smile, i wiem ze automat dla niej byl by najlepszy. Niestety jak ja prosze zeby chociarz sie przejechala troche caravanem z automatem to nie chce. A jak sie nauczy jezdzic z manualna skrzynia to na automat sie bez problemu kiedys przesiadzie. W druga strone to nie koniecznie musi juz tak dzialac Smile . Zona tylko po miescie bedzie jezdzic. jak to sie mowi, do przedszkola , po zakupy , i do pracy Smile
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak bedzie mila to na rocznice kupisz jej pralke franie i wyzymaczke Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pioteer
*
*


Dołączył: Feb 14, 2011
Posty: 169
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C-Max'a odpuść problemy z elektryką zresztą mało tego się sprzedawało.
Alexander25 od kilkunastu lat pracuje w serwisie Ford'a więc wiem co i jak.

2.0 TDci jest najmniej awaryjnym silnikiem na równi z 1.8 TDci. W mojej firmie przez wszystkie lata przewinęło się we flocie setki Fordów więc mam wiedzę na ich temat co do awaryjności i częstotliwość napraw.
kilkadziesiąt Fordów (Mondeo, S-max, Focus) z silnikami 2.0 TDci przebiegi w trzy lata po prawie 200 tys i nic...
kilkadziesiąt Fordów z silnikami 1.8 TDci przebiegi w trzy lata po prawie 200 tys i nic.. (Mondeo, Focus)
Focusy z 1.6 TDci nic a nic... (pojedyńczo EGR) na kilkadziesiąt aut!!!
Fusiony z 1.4 Tdci zdarzyły sie problemy z EGR'em. ale tez na kilkanaście aut.

jak kupujesz trupa w którym ktoś oszczedza na oleju to już pisałem o kanałach olejowych. no i zapewne miał 5 lat i ledwo przebieg 60 tys kilometrów się łapał..

Laughing

P.S
Stary a jaki ty masz na myśli silnik 2.0 Tdci?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 94r .był...
Windstar 3.0 98r był...
chrysler Voyager 2.0L 98r był...<br>WIELKI
PTS 3.8 95r jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domski
*
*


Dołączył: Aug 05, 2010
Posty: 108
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myslalem ze CMax to tak bardziej napompowany focus i ze tylko buda inna. Wlasnie najbardziej obawiam sie problemow elektrycznych/ elektronicznych. Przerabialem juz caravana , i ze tak powiem wszystkie BCM I PCM mam zdublowane tak na wszelki wypadek. A to nie gasnace swiatla, a to problem z przepalonym tranzystorem napiecia w PCM. MEchnika juz mnie tak nie zraza, bo co moge przy domu to sam zrobie, a jak nie to do mechnika zawioze i tez zrobi. I mechnike idzie jak cos szybko zdiagnozowac.Usterki elektryczne, to duzo gdybania i ogolnie naprawy drogie jezeli korzysta sie z "fachowcow", jak samemu to tez duzo zabawy i szukania czasem igly w sianie. Ten Pontiac Vibe wyglada fajnie , w szczegolnosci jak ma te plastiki szare po boku, na obcierki Smile no i jest chyba lekko wyzszy.
_________________
Dodge Caravan 3.3 1996 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pracuję w serwisie forda:) przez studia miałem okazję robić ekspertyzę jedną i mam znajomego serwisanta i właściciela salonu forda w Warszawie do tego spotykam się na fordclub polska:) 2.0 TDCi jest bardziej awaryjne i trzeba mieć to na względzie przy oględzinach auta. Jak ja kupowałem TDCi i TDDI a nie znam się na dieslach to pojechałem z kimś kto się zna i tyle. Jak wybierze się dobre TDCi to koszty utrzymania będą mniejsze. Ja nie kupuje diesla wolę Vki benzynowe.
Ford focus jest autem w miarę tanim w utrzymaniu dlatego go poleciłem. U nas w domu jest II gen focusa i trzyma się świetnie. 2.0 benzynowy w automacie ZX4 . Poza problemem z alternatorem i wbitym tylnym zawieszeniem oraz paru przygodach z elektryką spowodowanych złym przerobieniem lamp na EU z tyłu wszystko jest ok przejechaliśmy nim w 27 miesięcy jakieś 40tyś mil i silnik jest nadal ok podobnie skrzynia biegów.

Powodzenia w wyborze auta:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym pontiakiem vibe to ciekawa sprawa-jezdzi tego od cholery ,a na allegro raptem 6 szt. widac dobre wiec sie ludzie nie pozbywaja:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre, dobre i nie awaryjne mam od 2008 i zero napraw.
Vibe jest wysokości Toyoty Corolli Verso - to bliźniacze auta zbudowane na tej samej bazie, więc sporo wyższy od zwykłego sedana - pozycja kierowcy prawie jak w vanie.
Mój model ma bardzo prostą instalację elektryczną bez udziwnień więc tak szczerze to nie ma się co psuć Wink. Po lifcie raczej też się się to nie zmieniło.
Jak każde auto ma swoje wady - widoczność do tyłu trochę słaba ze względu na wysokość auta (na początku zanim się do auta przyzwyczaisz trochę ciężko ocenić dokładnie odległość) na całe szczęście ta ocena jest na plus dla kierowcy Wink czyli finalnie jest więcej miejsca niż się wydaje, że zostało.
W celu poprawy tej niedogodności zalecam od razu zamontować czujniki cofania co całkowicie rozwiązuje kłopot Laughing

Jest w nim regulacja fotela kierowcy i kierownicy góra-dół, ale za to brakuje regulacji kierownicy w poziomie, więc bardzo wysocy kierowcy (190cm +) po odsunięciu fotela na max muszą wyciągać łapki żeby sięgnąć góry kierownicy Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta awaryjnoscia notowana przez adac czy dekra,to jest tak,ze przyjezdza taki pt cruiser na przeglad i znajduja mu lekki luz w zawieszeniu i to juz idzie w statystyki.
To nie sa awarie powodujace twoj postoj w drodze.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rankingi awaryjnosci moga sobie w buty wlozyc:) taki ranking robiony jest przez pracownikow stacji diagnostycznych ,ktorzy maja zadanie wpisywac usterki w system. niby logiczne. ale sa pewne auta ,ktorymi z zalozenia jezdzi pewna grupa kierowcow i te auta sa po prostu zaniedbane! sa tez auta dla hobbystow albo ludzi ,ktorzy z nudow co miesiac jada do aso i im wymienieja pol auta-taki ranking jest nieobiektywny.

dobry ranking to taki jak i np przeprowadza auto-swiat. mimo,ze to goebbelsowska gazeta to najgorsze auto tam to vw touran:) dlaczego? oni biora auto i jezdza nim 100tys km. odnotowuja kazda pierdole i tam dopiero mozna sie zdziwic. na koniec auto jest rozbierane na srubki i badane jest jego zuzycie. lista aut burzy sztucznie napedzana opinie o bezwaryjnosci aut niemieckich i bylejakosci koreanczykow .
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dojl
*
*


Dołączył: Mar 15, 2013
Posty: 1

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja kobieta marzy za to o zielonej micrze....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspolczujemy....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group