www.asu.pl :: Zobacz temat - Problemy ze skrzynią - zanikające połączenie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze skrzynią - zanikające połączenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jwkmag
*
*


Dołączył: Jun 29, 2008
Posty: 2

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 23:32    Temat postu: Problemy ze skrzynią - zanikające połączenie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Jestem szczęśliwym posiadaczem Dodge GrandCaravan ES 3.8 2002, ale mam problem ze skrzynią biegów(z tiptronikiem). Stało to się nagle i niespodziewanie. Rano przekręcając kluczyk, nie pojawiły się (literki i cyferki) od zmiany biegów (na liczniku). Dopiero po chwili się pojawiły i praktycznie od razu wszystkie się zapaliły – tzn. jak by wszystkie biegi na raz były włożone. Samochód jeździ, ale nie zmienia biegów.
Czasami postoi 2 minuty i robi się dobrze, czyli jest tylko podświetlony bieg, który jest włożony.
Po podłączenie do komputera (gdy wszystko się świeciło), komputer stwierdził, że nie ma połączenia między głównym komputerem, a komputerem skrzyni biegów. Ale, jak za chwilę wszystko wróciło do normy i znowu podłączyliśmy komputer, to żadnych błędów nie było. W czasie jazdy jak się zapalą wszystkie biegi, to skrzynia zrzuca bieg z 4 na 3 i nawet na luz i potem ponownie załącza 3. Oczywiście wszystko płynne to robi. Wtedy jeszcze szybkościomierz przestaje działać. Jeszcze, gdy wszystko wygląda że dobrze działa, to w czasie jazdy skrzynia działa w trybie awaryjnym, ale żadnych błędów komputer wtedy nie pokazuje.
Proszę o pomoc

Ps. Dzisiaj zaobserwowałem, że czasami jak stoję na biegu (R lub D) to wariuje szybkościomierz. Wskazówka wskazuje różne prędkości, leci do końca a potem znowu jest chwilę wszystko dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim te autko potrzebuje konserwacji instalacji.Rozpinamy złączki i psikamy sprajem do do elektroniki i sprawdzamy czy piny z gniazdami nie są skorodowane a później przed złożeniem smarujemy odpowiednim smarem do elektroniki aby zabezpieczyć przed wilgocią.
To samo robimy ze sterownikami z tym ,że sprawdzamy czy na płytach z układami i ścieżkami nie ma korozji albo zimnych lutów na pinach ale to już ma za zadanie elektronik chyba ,że masz jakąś osobę która wie o co w tym biega.
W tych samochodach dość często się psuje elektronika ale jak opisałem wyżej po tych zabiegach jest dużo większa szansa , że będzie jeździć i na pewno da się szybciej wyłapać tę usterkę.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pietro
*
*


Dołączył: Apr 18, 2008
Posty: 18
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Mar 03, 2013 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie mi się dokładniutko to samo stało. Dodam jeszcze że wiązki były sprawdzane i wszystko jest OK, a także olej jest po wymianie. Dodatkowo, prędkościomierz w końcu się przekręcił i teraz jest oparty o ogranicznik z drugiej strony i ani się ruszy.
Mam pytanie jak został problem rozwiązany? Czy ktoś może pomóc w tym temacie?
_________________
DGC Sport 2002,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group