www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager 2002 3,3 v6 immo komputer kto naprawi
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager 2002 3,3 v6 immo komputer kto naprawi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cypis
*
*


Dołączył: Nov 01, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 23:15    Temat postu: Voyager 2002 3,3 v6 immo komputer kto naprawi Odpowiedz z cytatem

Witam.W moim aucie błąd p0601.Znaczy PCM się kończy.Auto jeszcze jeździ ale nie wiadomo czy coś się nie stanie(nie widzę żadnych złych objawów ale czeka mnie długa trasa i mam obawy,że coś się może wydarzyć).Mam drugi Pcm jednak po założeniu ato odpaliło pochodziło kilka minut zgasło.Chyba immo zaskoczyło.Czy ktoś umiałby sobie z tym poradzić? Najlepiej w dolnośląskim. Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze sprawdź elektrykę dokładnie i zrób jej konserwację aby wykluczyć jej udział.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cypis
*
*


Dołączył: Nov 01, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś po raz pierwszy zaświeciło się ładowanie akumulatora i po pół minuty zgasło.Teraz się zastanawiam czy to komputer już zaczął wariować(regulator przecież siedzi w PCM)czy może wina alternatora i to on ten błąd wywołał(P0601). Tylko że błąd jest już od pół roku a ładowanie dopiero dziś się zaświeciło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 12:40    Temat postu: p0601 Odpowiedz z cytatem

Znam osoby co od kilka lat jeżdżą z kodem p0601 i nic się nie dzieje. Problem z ładowaniem to może być całkiem osobna usterka.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cypis
*
*


Dołączył: Nov 01, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pozostaje nic innego jak jeździć z tym błędem.Jednak jeśli ktoś umiałby wywalić immo abym mógł podłożyć drugi PCM to z chęcią zlecę taką usługę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
white_dodge_caravan
*
*


Dołączył: Nov 06, 2007
Posty: 126

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam ten błąd ale znalazłem kolesia który w wawie za 200-300zl wykasowywuję to, tzn....
"P0601 code is internal control module memory check sum error." czyli błąd sumy kontrolnej komputera. Skutkami tego błędu mogą ale NIE muszą być, nierówna praca, problemy z odpalaniem, wysokie spalanie(u mnie to jest) itp wszytko to co związane jest z przetwarzaniem przez PCB danych ponieważ, suma kontrolna służy to potwierdzania spójności danych a jak nie można sprawdzić poprawności danych tzn ze nie koniecznie muszą one być właściwe i wynik tych obliczeń również. Trzeba tak jakby zrobić format c: czyli wgrać nowy soft do kompa, żeby to zrobić potrzebny jest pin auta chłopaki potrafią to jakoś rozgryźć jak nie wiem. Warunkiem koniecznym żeby się tym zajęli są dwie rzeczy 1)sprawny akumulator, 2)przeczyszczone wszystkie styki masowe. Podobno od złego aku się tak może rozwalić, u mnie może być to prawda bo mam wsadzony jakąś bateryjkę do malucha 43Ah :/

to moje info z dziś szukam aku jutro styki i w następnym tyg. pochwale się jeśli się uda lub (mam nadzieje że tak nie będzie) jeśli się nie uda.
_________________
jest:Chrysler T&C 01r 3,8L AWD LPG
był:Dodge Caravan 98r 3,0L LPG
"stac mnie na V6 mam lpg" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cypis
*
*


Dołączył: Nov 01, 2012
Posty: 7

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak można jakieś namiary na kolesia to bym prosił.U mnie nowa bateria siedzi,mas jeszcze nie czyściłem ale nie widać,że zaśniedziałe.A P0601 jak był tak jest.Spalanie ok 18 litrów lpg. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robiłem swój komp jak mi padł na grota roweckiego we wrocławiu.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group