www.asu.pl :: Zobacz temat - ford aerostar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ford aerostar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mak75
*
*


Dołączył: Dec 01, 2004
Posty: 3

PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 23:41    Temat postu: ford aerostar Odpowiedz z cytatem

WITAM
MAŁE PYTANIE NA POCZATEK, ZAMIERZAM KUPIĆ AEROSTARA 1993 3L+LPG TYLKO ZA BARDZO NIE WIEM NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY KUPNIE, MOZE KTOŚ PODPOWIE.
POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIEKI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 0:59    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Temat "rzeka". Jedyne co sensownego moge zaproponowac to pojechac na sprawdzenie auta do serwisu. Tam wszystko sprawdza od elelktryki po mechanike. Tam zwroca uwage na wszystko. Samemu mozna sprawdzic blacharke, jak chodzi silnik i z grubsza skrzynia. W tez sposob mozna sie latwo wladowac Confused . Jesli nie mialesnigdy doczynienia z amerykanskimi samochodami,automatami itd to sam nie sprawdzisz dokladnie auta. Jesli juz chcesz lub nie masz innej mozliwosci to :

1. Sprawdz skrzynie :
- Czy poprawnie przerzuca biegi
- Nie przeciaga
- Czy olej jest czerwony i nie "smierdzi"
- Czy dziala kickdown
2. Silnik
- Sprawdzic wycieki
- Sprawdzic czy silnik pracuje odpowiedznio rowno i przy wlasciwych obrotach ( na gazie lubi siadac regulator obrotow )
- Stan swiec,przewodow, filtra itp. ( rzeczy ktore sie czesto zmienia, po tympoznasz czy auto jest wlasciwie serwisowane ).
3. Karoseria
- Ogolny stan techniczny zawieszenia ( poruszaj kierownica szybkie ruchy prawo lewo - czy bedzie glosno stukac i co... )
- Blacharka - podwozie
4. Elektryka z grubsza
- Po wlaczeniu zaplonu powininny zapalic sie kontrolki CHECK,OLEJ,LADOWANIE,ABS,AIR i po chwili powinny zgasnac.Jesli nie zapalaja sie na zaplonie to moze byc wyciagnieta zarownka z licznika ( stary i znany sposob Very Happy ). Po wlozeniu zarownki moze sie nam palic np. CZECK.

Nie wiemco dalej pisac.... Samemu bedzie ciezko....

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mak75
*
*


Dołączył: Dec 01, 2004
Posty: 3

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM
WIELKIE DZIĘKI ZA PORADY WŁAŚNIE MAM ZAMIAR ZAMIENIĆ VW VENTO NA TAKIEGO AEROSTARA, MAM JUZ DOSYĆ NIEMIECKICH SAMOCHODÓW...Smile)) ILE KOSZTUJE U WAS TAKIE EW. SPRAWDZENIE AUTA?
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 23:47    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Normalnie okolo 200-240 zl. Dla naszych forumowiczow okolo 100-120 zl brutto ( diagnostyka komputerowa gratis i 10 % upustu ). Poczujesz roznice po zmianie na amerykanca ( calkiem inne zawieszenie, automat itp ). Tylko zebys nie kupil zadnego szrota bo wiecej bedziesz wkladal niz jezdzil.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z vw radze ci przechodzic stopniowo na aerostara....to sie moze skonczyc szokiem:) jesli cierpisz na agorafobie to zapomij o amerykancach:) jak ja sie przesiadlem z opla do rora(ktory jestr calkiem malenki jak na amerykanskie warunki)to przez kilka dni krzyczalem do pasazera bo myslalem,ze siedzi tak daleko,ze nie ma praw mnie slyszec a na swiatlach zazynalem rozrusznik bo myslalem,ze auto zgaslo(mimo,ze opel tez byl z automatem i fajnym silnikiem.potem okazalo sie,ze nagle radykalnie poprwil sie stan polskich ulic!!!niestety to tylko byla roznica w zawieszeniu:)no i musisz zaczac cwiczyc bo utyjesz-juz nie bedzisz mogl nic krecic,wajhowac,ciagnac itp-wszystko bedzie na "guzik";)aha i nareszcie bedziesz mogl posluchac muzyki w aucie!!!raz ,ze oni tam montuja w stanardzie lepsze audio niz w europie premium a dwa-nie bedzie ci nic trzeszcec,dzwonic strzelac i stukac:)aha-nie boj sie -kierownica sie nie urala od przekladni:) to tak ma dzialac:)no i najgorsze na koniec-pij przed trasa kawe!!! po pol godziny zaczniesz zasypiac-zadnych biegow,sprzegla,wstrzasow,cisza spokoj,klima,wygoda,klimat jak w dobrym salonie-ja jadac sam zabieram red bulla i plyte rammstein:)
mam nadzieje,ze moj dobry humor nikogo nie urazil(widze tu czasem pompatyczne wypowiedzi)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie do rora a do forda( dziwny blad) innych nie poprawie -mam nadzieje,ze sei domyslicie zanaczenia slow z kontekstu:)
d.
ps.to jeszcze pospiech czy juz dysleksja:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Nie Gru 05, 2004 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek ma rację. Ja przesiadłem się z scorpiona, który jest dość dużym i wygodnym samochodem, do TS i doznałem szoku, który trwa aż do dzisiejszego dnia, jakieś pół roku. Ta przestrzeń, cisza, wygoda, super audio i wiele wiele innych dobrych rzeczy. Aż chce się jeździć. Kupiłem TS i od razu wycieczka na południe europy, tak bez celu, bo chciałem nim jechać, jechać, jechać... Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 05, 2004 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lacze sie w radosci z Tomciem z posiadania ja Luminy on TS. Po wejsciu do tego auta chce sie tylko jezdzic i nie wychodzic. Wymiekam z pasazera, ktory po rozlokowaniu sie w wygodnym fotelu i przy milym bujaniu samochody po 15-20 minutach trasy zaczyna zasypiac. I to jest fakt muzyka brzmi w Luminie niesamowicie, to chyba przez te ilosci dywanow i wieluru, wytlumione wnetrze jak w sali radiowej Smile Zreszta mam totalny szok, poniewaz wczesniej jezdzilem milym autkiem typu Micra 92r. Moze chce ktos kupic do miasta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Gru 06, 2004 16:10    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh Very Happy . Sam widzisz ze jak dobrze trafisz to dolaczysz do jednej wielkiej szczesliwej rodziny Very Happy ( chyba ze kupisz ruine to wtedy bedziesz plakal Confused ). Badzmy dobrej mysli Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mak75
*
*


Dołączył: Dec 01, 2004
Posty: 3

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM
DZIEKI ZA WSZYSTKIE OPTYMISTYCZNE WERSJE...Smile)) TERAZ PRZYNAJMNIEJ WIEM NA CZYM STOJĘ... I MAM NADZIEJĘ ZE AEROSTAR BĘDZIE SUPER, TYLKO TEN FACET JAKOS ZACZYNA SIE OCIAGAĆ Z TĄ ZAMIANĄ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...no i my mu sie nie dziwimy:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 21:41    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heheh Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam bym tego lepiej nie powiedział Exclamation
Esdarek wyjął nam to wszystkim z ust Exclamation
Sam przesiadłem się 4 miesiaze temu z Poloneza na Windstara 95 Very Happy
Ostatnio kilku znajomych chwaliło sie zciągniętymi z Niemiec "brykami"
No cuż mówie im że mają super autka- bo tego oczekują, ale tak na prawdę........
Ostatnio jeden przewizł mnie sportową mazda a ile nachwalił się tym sportowym zawieszeniem.
A ja czulem się jakbym jechał taczką na zelaznych kołach po bruku!! i bałem się czy nie dostanę wstrzasu muzgu Mad
Tak więc jak przesiądziesz się na amerykańca to podarujesz sobie nie odrobinę ale MAX luksusu.
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu
Czekamy na Ciebie w naszym klubie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 07, 2004 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk dzieki za poparcie:) mieszkam ok 15 km od ciebie-jak masz jakies namiary na kogos kto nie zabiera sie do amerykancow jak pies do jeza i jest ze slaska to aj cynk-mnie przez jakies 8 lat nie udalo sie nikogo takiego znalezc:(
pozdrawiam!
( do szkoly chodzilem w t.gSmile
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 9:06    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

miałem kilka autek ale jak wsiadłem do windstara to doznałem szoku i do innego auta nie wsiąde nie kupie nie dam sie torturować ....!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 22:25    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

bilans napisał:
miałem kilka autek ale jak wsiadłem do windstara to doznałem szoku i do innego auta nie wsiąde nie kupie nie dam sie torturować ....!!!

Mówiłem ta jak bilans, kiedy kilka lat temu kupiłem Mercedesa. Teraz zmieniłem zdanie, kupiłem plastikowego amerykańca ten ma zalety o których piszecie powyzej i jeszcze jedną bardzo ważną zaletę jest prawie nierdzewny. Chociaż włozyłem w niego juz sporo kasy, pracy i nadal z nim walczę, ale juz wiem, że to bedzie świetne auto(jeszcze kilka drobiazgów). Podobna dyskusja była na forum Pontiaca i Luminy
http://reklama.home.pl/forum/viewtopic.php?t=269
Co ciekawe, np. TS z za kierownicy wyglada na większy niż jest naprawdę, na początku trochę to przeskadza ale potem to kolejna zaleta Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
maxt
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam właśnie jestem na etapie poszukiwania forda aerostara.
Jak na razie oglądam różne oferty, szykam informacji na temat różnych wersji. No i przy tym pojawiło się kilka pytań. Mam nadzieje że ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na te pytania.
1. Który silnik wybrać 3 , a może 4 litry? Chodzi mi głównie o niezawodność.
2. Czy w wersji 4WD jest możliwość "wyłączenia" napędu na 4 koła?
A jeśli tak to którą wersję wybrać? Główny mój dylemat to dostępność części.
3.Czy Aerostary sprzedawane w europie różniły się od swoich odpowiedników sprzedawanych w USA?
Jakby dalsze rozwinięcie tego pytania. Czy aerostary wystawione na mobile.de to typowe amerykańce?
4. Czy ma ktoś informacje "szersze" na temat tego modelu? Praktycznie chciałbym jaknajwięcej na ten temat wiedzeć
5. Czy zwracać uwagę bardziej na rocznik auta czy też na przebieg? Pytam bo spotkałem ofertę auta rocznik 94 z przebiegiem 177 tys za 1550 EUR a auto rocznik 97 z przebiegiem 196 tys za 2450EUR.
Jak dla mnie różnica ceny prawie 1000 EUR ma znaczenie, a "czuję" że niższy przebieg jest korzystniejszy.
6. Podobno ford w roczniku 97 aerostara wprowadził 5 biegowy automat. Czy warto się "uprzeć" i szukać tego modelu?

No i jeszcze jedno. Winstar jako następca Aerostara powinien być ulepszony. A przeszukująć różne miejszca w sieci natrafiłem na stronę , gdzie winstar zebrał dużo "negatywów", natomist na temat aerostara negatywnie wupowiedział się jeden użytkownik i w dodatku na temat rocznika 89.

Ufff.... troszkę się rozpisałem. Myślę że uda się Wam przez moją pisaninę przebrnąć i troszkę mi pomożecie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Który silnik wybrać 3 , a może 4 litry? Chodzi mi głównie o niezawodność.

Ja jeżdze '97 Aerostarem z silnikiem 3.0 i przebieg 108tyś mil i jak dotąd wszystko gra. Myśle że do Polski silnik 4litrowy to troszkę za duży a 3l radzi sobie bardzo dobrze. Nasz Aerostar jest non stop wypchany narzędziami i nie czujemu braku mocy, nawet przy włączonym A/C. Złużycie paliwa w mieście to 15l benzyny.

5. Czy zwracać uwagę bardziej na rocznik auta czy też na przebieg? Pytam bo spotkałem ofertę auta rocznik 94 z przebiegiem 177 tys za 1550 EUR a auto rocznik 97 z przebiegiem 196 tys za 2450EUR.
Jak dla mnie różnica ceny prawie 1000 EUR ma znaczenie, a "czuję" że niższy przebieg jest korzystniejszy.

No ja bym kupował nowszy nawet dlatego że jest zmieniony w środku i z przodu.

6. Podobno ford w roczniku 97 aerostara wprowadził 5 biegowy automat. Czy warto się "uprzeć" i szukać tego modelu?

Nasz ma 4 stopniową skrzynie
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
maxt
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Może jeszcze ktoś ma informacje na temat aerostara?

Co do 5 biegowej skrzyni to doczytałem że wychodziła w wersji silnika 4 litry z 4WD.
A przy okazji 4WD - co oznacza sformułowanie "napęd sterowany elektronicznie"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4WD - 4 wheel drive - inaczej 4x4.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxt
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4WD - 4 wheel drive - inaczej 4x4.

Sorka , ale to to akurat wiem. Laughing
Ale co oznacza sterowany elektronicznie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 14:25    Temat postu: 2WD 4.0L Odpowiedz z cytatem

maxt napisał:
Dzięki za odpowiedź. Może jeszcze ktoś ma informacje na temat aerostara?

Co do 5 biegowej skrzyni to doczytałem że wychodziła w wersji silnika 4 litry z 4WD.
A przy okazji 4WD - co oznacza sformułowanie "napęd sterowany elektronicznie"?


4WD czy naped na 4 kola. Nie kupuj tej wersji (skrzynia ma wiecej elektroniki i sa bardziej wadliwe). Polecam 4.0L z napedem na tyl.

Pozdarwiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group