www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Town&Country 4WD 2004 - duże koła
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Town&Country 4WD 2004 - duże koła

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tajger777
*
*


Dołączył: Jan 29, 2013
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 22:37    Temat postu: Chrysler Town&Country 4WD 2004 - duże koła Odpowiedz z cytatem

Witam,
posiadam od niedawna takie autko jak w temacie z napędem 4x4. Chciałbym zrobić z niego coś bardziej terenowego oczywiscie wizualnie (wiem że może to i śmieszne ale sytuacja mnie zmusiła do posiadania Vana, a że wspomnienie po Jeepie Commanderze nadal żywe to chciałbym mieć chociaż namiastkę tego co straciłem). W związaku z tym mam pytanie czy ktokolwiek orientuje się w sprawie założenia do tego "cuda" felg 15 cali z ET10 i oponami 235/75/15 AT. Obecnie są na nim 215/65/16 z ochydnymi felgami o ET40. Do tego chcę dać trochę orurowania i może by coś z tego wyszło. Będę bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ nie mogę znaleźć nic na ten temat (pewnie jestem pierwszym który próbuje uterenowić VANA). Nie wiem nawet czy takie opony wejdą na niego bez liftu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 23:18    Temat postu: opony Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Takiego rozmiaru opon nie ma w opcjach komputera skrzyni , więc na pewno będzie przekłamanie na liczniku prędkości.

Plusem będzie wyższy profil opony co przedłuży żywotność zawieszenia (które jest dość delikatne w Voyagerach).

Czy opony wejdą bez liftu to niestety nie wiem....

Ja bym raczej przestawił się na inny styl. Nie ma co porównywać Voyager/Caravan do Jeepa. Jeden i drugi model ma swoje plusy i minusy. Vany są to auta całkowicie z innego segmentu. Voyager ma być wygodny, pakowny, jednym słowem rodzinny...

Reasumując : orurowanie nie jest złe i nawet dodaje charakteru. Ale z resztą już bym postępował ostrożnie.... Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tajger777
*
*


Dołączył: Jan 29, 2013
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 30, 2013 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odp. A co sądzisz o takiej opcji: zawsze podobały mi się amerykańskie musclecary, a co za tym idzie ich koła, stalowa chromowana felga z dużym rantem (np mangels) z oponą o dość wysokim profilu ale z białym pasem i napisami. Te koła mają niepowtarzalny wygląd którego nie da się uzyskać zakładając np Pirelli, są jakby bardziej "beczkowate" co nadaje im charakteru. Co o tym sądzisz i ewentualnie jak zdobyć takie kółka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 11:35    Temat postu: kółka Odpowiedz z cytatem

Takie koła wyglądają na pewno "rasowo", ale nigdy nie widziałem ich w Voyager/Caravan. Ja kupiłem opony cooper cobra radial GT . Cena w Polsce około 500zł szt. Mi udało się znaleźć idealne używki znacznie taniej. Poszperaj na Allegro.


_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tajger777
*
*


Dołączył: Jan 29, 2013
Posty: 3

PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asu: piękne koła, własnie o takie mi chodziło. Wyobrażam sobie mojego chryslera na takich kołach obniżonego lekko na zawieszeniu. Tak więc info do wszystkich którzy czytają ten wątek: zdecydowanie kupię koła takie jak na zdjęciu wyżej tylko muszą mieć następujące parametry-rozstaw śrub 5x114,3 ET około 10 rozmiar felgi 15 lub 16 (o ile 15 wejdzie na zacisk hamulcowy) opona dowolna byle z efektem "beczki" no i żeby weszła w nadkole. No i z białymi napisami obowiązkowo Very Happy
p.s. asu jaki to rozmiar opon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam bym takie do swojego PTS wsadzil.po prostu piekne.
I to ujemne ET Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group