www.asu.pl :: Zobacz temat - Kontrolka ABS Chrysler T&C 01-
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrolka ABS Chrysler T&C 01-

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
OLO1984
*
*


Dołączył: Dec 12, 2012
Posty: 6
Skąd: Sieradz

PostWysłany: Sro Sty 16, 2013 11:14    Temat postu: Kontrolka ABS Chrysler T&C 01- Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam pytanie. Czy w razie awarii ABSu razem z pomarańczową kontrolką ABS na desce rozdzielczej powinna świecić czerwona kontrolka BRAKE. U mnie tak jest i nie wiem czy szukać problemu tylko w ABSach czy ogólnie w układzie ham. Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam!
Olek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Junior
*
*


Dołączył: Jan 17, 2013
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
U mnie zaświeciła się tylko kontrolka ABS, podpiąłem się pod kompa i wyszło, że nie ma sygnału z prawego przedniego koła. Jak się później okazało był uszkodzony czujnik ABS. Po wymianie wszystko wróciło do normy (Chrysler Grand Voyager Limited AWD 2005)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLO1984
*
*


Dołączył: Dec 12, 2012
Posty: 6
Skąd: Sieradz

PostWysłany: Sro Sty 23, 2013 17:08    Temat postu: Re: Kontrolka ABS Chrysler T&C 01- Odpowiedz z cytatem

OLO1984 napisał:
Witam!
Mam pytanie. Czy w razie awarii ABSu razem z pomarańczową kontrolką ABS na desce rozdzielczej powinna świecić czerwona kontrolka BRAKE. U mnie tak jest i nie wiem czy szukać problemu tylko w ABSach czy ogólnie w układzie ham. Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam!
Olek


Po podpięciu kompa pokazało problem w lewym przednim kole, sprawdziłem napięcie w kostce, okazało się, że jest. Kupiłem zatem czujnik ABS i lipa bo wciąż świeci ABS razem z BRAKE. Po ponownym podłączeniu komputera, pokazuje ten sam błąd i brak możliwości jego wykasowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Sty 23, 2013 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobny problem. Mechanik po sprawdzeniu na kompie powiedział, że nie może usunąć błędu i jest to oznaką przerwy w obwodzie elektrycznym. Sprawdziłem czujnik i się okazało, że jeden z przewodów się wysunął ze złączki. Po wlutowaniu wszystko wróciło do normy.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 18:01    Temat postu: Re: Kontrolka ABS Chrysler T&C 01- Odpowiedz z cytatem

OLO1984 napisał:
Po podpięciu kompa pokazało problem w lewym przednim kole, sprawdziłem napięcie w kostce, okazało się, że jest. Kupiłem zatem czujnik ABS i lipa bo wciąż świeci ABS razem z BRAKE. Po ponownym podłączeniu komputera, pokazuje ten sam błąd i brak możliwości jego wykasowania.

Komputer pokazał tylko problem w obwodzie LP koła - co nie znaczy, że awaria występuje na końcu tego obwodu czyli przy kole lub w czujniku.
Jeżeli chodzi o przewody ABS, to jeden z nich jest zasilający - tu twierdzisz, ze sprawdzałeś i napięcie jest - ale czy odpowiedniej wartości ?
Drugi przewód z tej pary jest sygnałowym, który odprowadza wytworzony sygnał z czujnika przy kole do sterownika (najczęściej przy pompie ABS).

Najpewniej będzie odpiąć złączkę przy czujniku koła i na sterowniku ABS, sprawdzić stan PINÓW, przesmarować jakimś środkiem typu WD40 a dla pewności przedzwonić też sygnałowy między kołem a sterownikiem - wyeliminujesz tymi zabiegami samą instalację zewnętrzną.

Sprawdź też stan "koronki"przy kole na piaście czy tam nie ma jakiegoś brudu poza zwykłym kurzem.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group