www.asu.pl :: Zobacz temat - Bład PO 410
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bład PO 410

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zygi
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 20
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 1:11    Temat postu: Bład PO 410 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i sorry,ze od razu z prosbą,-
Chevrolet TS 3.4 z 2001 r wyswietlony bład to - PO 410, prosze pomóżcie mi go zlokalizowac i co on dokładnie oznacza,-
U jednego mechanika dowiedziałem się,że to zbyt duzy uslizg sprzegła
hydrokinetycznego,natomiast u drugiego że to jakaś pompa podciśnienia powietrza,-
Bardzo prosze o podpowiedz czego i gdzie szukac i z góry dziękuje,-

Pozdrawiam wszystkich miłosników twórczosci amerykanskiej motoryzacji

-------------------------------
Chevrolet Trans Sport 3.4 '01
tel. 504 007 572.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P0410 Secondary air injection system
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 4:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie masz typowa usterke - w Pompie zgromadzila sie woda i skorodowal mechanizm,albo tez uszkodzil sie zawor .Mogl tez przy okazji uszkodzic sie bezpiecznik. Pompa do sprawdzenia - wymontuj,rozmontuj i wyczysc , podlacz do aku i sprawdz czy chodzi. Zawor ewentualnie do wyczyszczenia od spodu ,bo do membrany sterujacej chyba nie ma dostepu - o ile sobie przypominam. .Sprawdz przewod podcisnieniowy (cienka rurka) sterujacy zaworem. Idea Secondary Air Injection System to uklad specjalnie na Californie - sklada sie z zaworu i specjalnej pompki ktora wtlacza powietrze z kol.ssacego do kolektora wydechowego w celu zmniejszenia emisji spalin- nic wiecej.Uklad dziala podobnie jak EGR. Arrow Szukaj pod maska czegos takiego : Pompa: http://www.cardone.com/Products/Product-Detail?productId=323501M&p=rock Zawor : http://www.rockauto.com/catalog/moreinfo.php?pk=1534532&cc=1374780 Jesli Twoi mechanicy nie wiedza co to za uklad i co dokladnie okresla kod P0410 , to zmien mechanikow. Widac absolutnie nie maja pojecia o wspolczesnej motoryzacji. Aha, na rurce sterujacej jest jeszcze taki zaworek jednokierunkowy - tez warto go sprawdzic. : http://www.rockauto.com/catalog/moreinfo.php?pk=86558&cc=1374780
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zygi
*
*


Dołączył: Aug 26, 2012
Posty: 20
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,-

Dziękuję bardzo Panowie za szybką i co bardzo ważne fachową odpowiedz z samego żródła, - teraz to już jestem w domu i myśle,że tyle to jeszcze sam potrafię zrobic,-

Po skasowaniu tego błędu chek już po 50 - 60 km zapalał się ponownie.-

Odnosnie mechaników, prawde mówiac, nie wiem czy ktos by miał az takie wiadomości w moich okolicach, ale i tak się już z nimi roztałem,
- wstawiłem samochód na wymianę wszystkich płynów,filtrów,swiec i przewodów a nie zajrzeli do zbiornika wyrównawczego gdzie już były tłuste plamy i maz po oleju ze skrzyni,-

Czekam na nowa chłodnice i może jeszce płukanie skrzyni ją uratuje albo odłoży w czasie jej remont,-

Jeszce raz dzieki i pozdrawiam,-

---------------------------------------
Chevrolet TS 3.4 '01 bp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group