www.asu.pl :: Zobacz temat - mozecie sie smiac:)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mozecie sie smiac:)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 21:32    Temat postu: mozecie sie smiac:) Odpowiedz z cytatem

post ten pisze po przeanalizowaniu oferty allegro w dziedzinie diod elektroluminescencyjnych(led). pisze go tez po tym, jak chcialem poprawic podswietlenie popielniczki(nie,nie pale oczywiscie ale korzystam z gniazda zapalniczki) i okazlo sie, ze ktos w stanach zamontowal zarowke na...gumie do zucia:)
pozstanowilem -przemysliwujac to wszystko-doswietlic auto. nie jest to droga zabawa a sadze,ze po raz kolejny przyczynie sie do podniesienia komfortu jazdy moim "doroslym" samochodem;)
zamontuje wiec diody na krawedziach tapicerki drzwi .czerwone po boku aby ostrzegaly najezdzajace auta o o twartych drzwiach a biale od spodu aby oswietlaly wysiadajacemu podloze zeby nie depnal:) (wiekszosc cywilizowanych aut z usa to ma ale ja mam amerykanskie cinquecento)
do tego chce oswietlic pedaly( przepraszam za wyrazenie elektorat pis-uSmile
zamontuje jeszcze wylacznik i oswietla schowek bo to bardzo przydatna sprawa.
meczy mnie tylko jedna sprawa...(i tu pytanie chyba gl. do jarecka jesli jeszcze nie zasnal czytajac ten wywod;) mianowicie po zamknieciu drzwi to wszystko nagle zgasnie i bedzie smutno. jaki prosty uklad zastosowac aby to swiatlo plynnie sie wylaczalo a moze nawet robilo to z opoznieniem???
co waszym zdaniem jeszcze warto podswietlic( nie piszcie,ze podwozie i tablice rej. neonowkami bo nie o ten klimat mi chodzi;) zeby uzysakc max. wygody. jak sie udam do stosownego sprzedawcy to kupie kompleksowo cale stado diod:)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 22:21    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Witaj esdarku!
Mowiac Ci szczerze, uczciwie i z malej litery( Smile ), moj taurus ma jeszcze podswietlone w glebi przy nogach pasazera i kierowcy. Ladny efekt.
Pozdrawiam - taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwnie mi sie czyta .. mam normalna wersje winniego i mam wszycho o czym wy tutaj dywagujecie Razz


zciemniacze -> forum elektroda.pl

"ufo" = odebranie dowodu rejstracyjnego, samochod na lavete i mandat Smile nie wiem czy sie oplaca Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W SKLEPIE MOTORYZACUJNYM KUPISZ (NIE WIEM ZA ILE) UKŁAD WIELKOŚCI PACZKI ZAPAŁEK ZCIEMNIACZA Z OPÓŻNIACZEM JAKIE BYŁY MONTOWANE NP W POLONEZACH KTÓRE PODŁANCZANE BYŁY DO OŚWIETLENIA WEWNĘTRZNEGO SAMOCHODU.
MYŚLE ŻE TO NAJPROSTRZE ROZWIAZANIE.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez myslalem o podswietlanie pedalow i nog pasazera:) wiem,ze normalne auta to maja ale -jak napisalem-ja mam auto ktore jest (bylo) na rynku usa odpowiednikiem cinquecento wiec pewne rzeczy trza se dorobic-jak go kupowalem kilkanascie lat temu to malo kto widzial automat,klimatyzacje,elektryke,a nawet wspomaganie nie mowiac juz o jezdzacych pasach bezpieczenstwa, czy zdalnie otwieranym wlewie lub bagazniku(elektrycznie). teraz te rzeczy-po prawie 20 latach Very Happy staja sie powili norma nawet w autach kompaktowych...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk napisał:
W SKLEPIE MOTORYZACUJNYM KUPISZ (NIE WIEM ZA ILE) UKŁAD WIELKOŚCI PACZKI ZAPAŁEK ZCIEMNIACZA Z OPÓŻNIACZEM JAKIE BYŁY MONTOWANE NP W POLONEZACH KTÓRE PODŁANCZANE BYŁY DO OŚWIETLENIA WEWNĘTRZNEGO SAMOCHODU.
MYŚLE ŻE TO NAJPROSTRZE ROZWIAZANIE.


A jak podłączyć ten ściemniacz do instalacji?
W którym miejscu?
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razem z tym dupslikiem jest schemat.
Musisz tylko zanaleźć przewód zasilający oświetlenie wewnętrzne.
I tu trzeba by się podratowć szchematem ewentualnie poszukać w bezpiecznikach. Ale uwaha czasami na jednym bezpieczniku jest kilka obwodw.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk napisał:
/../ Ale uwaha czasami na jednym bezpieczniku jest kilka obwodw.


No i masz. Można ściemnić całe auto Idea Neutral
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm popatrzylem w elektryke pod deska i okazalo sie,ze cala instalacja podswietlenia nog,pedalow,zapalniczki itp istnieje. tak samo w drzwiach jest instalacja do podlaczenia swiatla ostrzegawczego w tyl i oswietlajcego chodnik obok auta. wystarczylo wlozyc zaroweczki(w tym przypadku diody) do gniazd i po sprawie. ciekaw jestem jaki ktos mial interes w tym aby tych lampek nie uruchomic fabrycznie. jedynie sobie dorabiam oswietlanie bagaznika i gniazdko 12v w nim do np. lodowki,oswietlanie schowka, i oswietlanie komory silnika. sciemniacz zamowilem se na allegro.robi cuda:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=94774633
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 13:33    Temat postu: Byk Odpowiedz z cytatem

Witam Cie esdarku!
Pytanko: jak zamontowac gniazdko 12v? Gdzie sie podpiac? Od czego zaczac? Jakie jest to gniazdko?...
Pozdrawiam - taurus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mam pytanie czy takie bajerki spotkał ktos w voyagerach i carawanach?? ze jest do tego instalacja??
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w chamski sposob pociagne sobie grubego przewoda od gl zapalniczki do bagazika,mase wezme gdzies z zawiasa i wsio. gniazda sa rozne do wyboru tak po 5 zl. jeszcze sobie przy okazji pociagne druta do przeciwmgielnego(kiedys trza je miec) zagospodaruje w ten sposob wolne wlokno zarowki w swiatlach zespolonych.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie dobra kwestia przeciwmgielnego na tyle :> przeciez to jest chyba wymagane przy rejstracji? ja mam zamontowane takie szitne Wink od malucha pod zderzakiem .. wyglada ochydnie ... i mysle jakby to zmodyfikowac? moze po prostu wstawic gniazdo w nawiercony otwor w tylnich swiatlach np hamowania ? :> co wy na to ? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dubelt, a co myślisz o tym aby przeciwmgielne zrobic z kilkunasty diód wysokiej jasnosci wmontowanych w tą plastikową osłone okrywająca klamkę drzwi bagażnika?
Napewno to bardziej estetyczne niż jakaś wisząca lampa nieciekawi urody.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm .. a narysujesz mi to ? Razz nie mam pojecia jak chesz to zrobic Smile dla mnie jakprosciej byloby tak jak pisalem wczesniej: zdjac swiatlo tylnie, nawiercic dodatkowy otwor tam gdzie jest miejsce na swiatla hamowania tj gdzies obok, odpowiednio wyszlifowac otworek, zamontowac na uszczelnianej oprawce zarowe ..
ale z hiperbrightami tez mozna pomyslec .. co prawda to nie to samo co swiatlo .. trzaby zamontowac przynajmniej ze 3 takie 5W ledy zebo dalo rade .. chyba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie ale mam nadzieje,ze wiecie ile kosztuje taka 5 watowa dioda:) ja mam z tylu patrzac od rejestracji taki pas swietlny(widac w galerii) sw. wstecznego,pomaranczowe kierunki, swiatla pozycyjne(jedno wlokno to mocniejsze wolne!!!)drugie swiatlo pozycyjne(na drugim wloknie stop) wiec wystarczy jak sie podepne pod mocniejsze, niewykorzystane wlokno (takie jak od stopu) i mam piekne ,podwojne przeciwmgielne. wprawdzie bez magicznej litery "E" za to spelniajace swoje zadanie. niestety przez kilkanascie lat jezdzilem bez tego patentu-mialem tylko na podpuche zamontowany wylacznik w razie jakiegos nerwowego patrolu;) teraz ten wylacznik wykorzystam, dam przekaznik, diode w zegary i bedzie git:)
co do wiszacych pod zdrzakiem smutnych lamp od malucha to nawet taka kiedy kupilem ale jak przylozylem to mi sie zrobilo przykro i sobie to podarowalem. mialem tez kiedys zamiar wywalic otwor w zderzaku i na wymiar jakiegos klosza i go tam zamontowac ale okazlo sie,ze to sa zderzaki a nie takie puste skorupy-atrapy jak w europejczykch;)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
To ja też dołącze do dyskusji.
Jak wiecie my Transportowcy też swoje problemy mamy. Mianowicie mój polega na tym, że kierunki z tyłu mam zrobione w ten sposób, że wycięto kawałek czerwonego plastiku i w to miejsce wklejono pomarańczowy.
Niestety w słoneczny dzień "niezazbytnio" Very Happy widać, w którą stronę chcę jechać. No i se myślę, że dobrze byłoby wstawić w kierunkach WŁAŚNIE diody. I tu zaczyna się problem.......bo nie wiem jak to zrobić.
Powiedzcie, czy jeżeli żarówka od kierumków ma 21W to muszę wstawić tyle diod/diód Very Happy żeby w sumie miały 21W Question
I jak to dalej zrobić Question Zamontować na jakiejś płytce czy co Question
Holera, już sam nie wiem o czym ja tu pisze Rolling Eyes
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile


Ostatnio zmieniony przez Garet dnia Pon Kwi 03, 2006 18:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nom tez wlasnie myslalem jak go wpasowac w zderzak .. ale tam jest prawie na styk z pianka na belce zderzaka .. dlatego wpadlem na pomysl wywalenia i zamontowania w ktoryms obecnym firmowym kloszu Smile

a co do wolnych wlokien .. hmm to bym musial obczaic .. ogolnie moznaby zastapic w windstarach gorne(3cie) swiatlo stopu Razz ale tak jakos za wysoko mi sie wydaje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dubelt napisał:

a co do wolnych wlokien .. hmm to bym musial obczaic .. ogolnie moznaby zastapic w windstarach gorne(3cie) swiatlo stopu Razz ale tak jakos za wysoko mi sie wydaje Smile


Nie wiem czy światło przeciwmgielne może być zamontowane na środku auta. Obecnie CHYBA to miejsce jest już zarezerwowane dla trzeciego stopu. Ale mówię CHYBA. Nie jestem pewien.
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzecie swiatlo bym zostawil bo to fajna rzecz jest. co do diod to nie liczy sie ilosc watow a to jak jasno swieca czyli ile maja kandeli:) (luksow i innych takich) obecnie mozna kupic na allegro praktycznie wszystkie zarowki do auta wykonane w technologii led. niestety czesc z nich to domowe samorobki ktore praktycznie nie swieca(kupilem takie postojowki na przod i trza duzo silnej woli i samozaparcia aby stwierdzic ,ze sie pala)a niektore to super sprawa(tez takie ostatnio kupilem,z tym samym trzonkiem co postojowki ale daja po oczach niemilosiernie-co ciekawe cena praktycznie ta sama...)poszperaj na allegro i moze cos znajdziesz. co do wklejonych pomaranczowych szybek to czesto sie to spotyka. wykonanie jest lepsze lub gorsze. moze wystarczy jak dasz mocniejsza zarowke i problem zniknie. zeby miec lampe led o jasnosci odpowiadajacej 21 watowej zaorwce trzeba powaznie zabulic i do tego nie masz pewnosci czy sie zmiesci(one maja duze bulwy-wieksze niz konwencjonalna zarowka) sami zobaczcie :
http://www.allegro.pl/item96142486_led_3w_biala_700ma_edison_markowa_tanio_23_99zl.html ten sprzedajacy ma bogaty asortyment tego o czym mowimy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomyślał ktoś czy takie przeróbki na LED'y nie skończą się zabraniem dowodu rejestracyjnego? Lampy muszą mieć homologacje. Wątpię czy którekolwiek mają homologacje.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to jest problem. niektore z tych lamp(przewazajaca wiekszosc) nie spelnia norm a co za tym idzie jest slabiej czy tez gorzej widoczna. musimy zdac sobie sprawe,ze wiekszosc lamp naszych aut jest tak konstuowana aby wydobywajace sie z jednego miejsca(z wlokna zarowki) swiatlo ,rozchoddzac sie po w zasadzie we wszystkich kierunkach ,trafialo na lustro lampy i po odbiciu na klosz ktory tez najczsciej jest specjalnie wyprofilowany. jak nietrudno zauwazyc zarowki diodowe maja kilka,kilkanascie dior skierowanych w jedna strone. lampy wyposazone w takie zarowki nie swieca wiec przy uzyciu lustra a swiatlo pada bezposrednio na klosz, czesto punktowo. w zwiazku z tym,zakladajac,ze jasnosc sumy tych diod dorownuje zarowce, nasze auto bedzie widoczne pod bardzo malym katem. tylko jadacy bezposredno z tylu beda odbierali pelny strumien swiatla. ci jadacy z bocznych uliczek moga nas po prostu w mglisty dzien nie zauwazyc...poki nie bedzie takich ledow ktore daja swiatlo o kacie ok 300 st. warto sie nad celeowoscia takich zarowek zastanawiac. inaczej jednak jest w przypadku swiatla stop, kierunkowskazow w lusterku czy tez swiatel przednich postojowych. dobrze wykonane diody postojowe( ze stozkiem ujemnym) swieca wkolo siebie ale nie do przodu. oswietlaja przez to cale lustro reflektora skutecznie udajac zarowke. pamietajmy jednak,ze zastepuja one zarowke 5 watowa!!!. w 3 swietle stopu najczesciej jest kilkanascie-kilkadziesiat diod ktore z zalozenia maja swiecic tylko do tylu i sie z tego od wielu lat dobrze wywiazuja.w przypadku lusterek z kolei mamy najczesciej pewna krzywizne obudowy i tam kilka diod z ktorych kazda, siwcac pod innym katem, powinna byc przez ktoregos z uczestnikow ruchu widoczna. do swiatel diodowych konstruowane sa odpowiednie lampy ale to juz zupelnie inna historia:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
tak jak już wcześniej wspomniano wszystkie klosze lamp zamantowanych w samocodzie powinny mieć homologację. I tak przeciwmgielne powinny mieć Homologację E1 i numer zaczynający się od 00. A żarówki powinny mieć moc odpowiednią do lampy. O ile do lamp może przyczepić się kqażdy policjant i diagnosta na stacji o tyle dożarówek jakie będą zamontowane to nikt tego nie sprawdza.

( w/w informacje pochodzą od naszego diagnosty ze stacji kontroli pojazdów)
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz racje i trudno w tym temacie dyskutowac. chodzi jednak o to aby zachowac zdrowy rozsadek i byc widocznym a przy okazji nie oslepiac innych.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi komuś o estetykę i nie chce mieć lampy od Malucha pod zderzakiem, polecam oryginały od jakiegoś innego autka i wmontowanie ich w zderzak. Jest to jakieś wyjście. A chomologacja będzie i nikt do niczego się nie przyczepi. Pozdrawiam.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2006 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem ze post kierowany do mnie ;P ja jako pierwszy sie zadeklarowalem ze zlikwiduje to swinstwo Razz


no i zlikwiduje Smile znajdz mi amerykaniecki patent w zderzaku .. albo inny europejski bye byl plaski .. Neutral miejsca brak


jak nie znajde do czasu znalezienia lakiernika to przerabiam na dodatkowa zarowke w kloszach tych co mam.


pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega kupil dodga w olsztynie i mial cofania i przeciwmgielne w zderzaku nawet fajnie o tak
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r


Ostatnio zmieniony przez ciech dnia Pon Lip 20, 2009 22:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nikogo nie chciałem urazić.
Co do świateł w zdrzaku to trzeba troszkę poszukać.np: Peugeoty 205,206 mają światła w zderzakach, Hundai, Daewo Espero i T4. Pozdrawiam.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez zartuje Smile

no europejczyki za czesto nie maja az 1cm wolnej przestrzeni miedzy zderzakiem a pianka na belce .. .Neutral w tym caly patent ze trzebaby wycinac kawalek pianki ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt.u mnie bylo jeszcze gorzej bo za skorupa byla twarda belka ktorej nie dalo sie ciac....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 14:35    Temat postu: podwietlanie Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
tez myslalem o podswietlanie pedalow i nog pasazera:) wiem,ze normalne auta to maja ale -jak napisalem-ja mam auto ktore jest (bylo) na rynku usa odpowiednikiem cinquecento wiec pewne rzeczy trza se dorobic-jak go kupowalem kilkanascie lat temu to malo kto widzial automat,klimatyzacje,elektryke,a nawet wspomaganie nie mowiac juz o jezdzacych pasach bezpieczenstwa, czy zdalnie otwieranym wlewie lub bagazniku(elektrycznie). teraz te rzeczy-po prawie 20 latach Very Happy staja sie powili norma nawet w autach kompaktowych...


A ja cie zaskocze. Ja w swoim tempo mialem fabryczne podswietlanie pedalow i nog pasazera.. Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 14:37    Temat postu: krojenie zderzaka Odpowiedz z cytatem

ciech napisał:
kolega kupil dodga w olsztynie i mial cofania i przeciwmgielne w zderzaku nawet fajnie o tak


Wyglada niezle. Ja jednak bym sie bal ciac zderzak w klienta aucie Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkrylem oryginalne gniazdka i cala instalacje od tego jak i w drzwiach do swiecenia w pod nogi i czerwonym do tylo uraz konsole nad lusterko wsteczne:) wlasnie to zamowilem u goscia co rozbiera tempo do tego jeszcze podswietlanie komory silnika i bagaznika oraz schowka:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 05, 2006 14:57    Temat postu: tempo Odpowiedz z cytatem

Jak widze to faktycznie "ciagle sie wypasa".... Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group