www.asu.pl :: Zobacz temat - Jak dobrać komputerek ?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak dobrać komputerek ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 10:31    Temat postu: Jak dobrać komputerek ? Odpowiedz z cytatem

W związku z tym że mam na 98.99 % uszkodzony Komputer BCM muszę takowy dokupić tylko czym się kierować w jego dobieraniu, który z numerów z naklejki musi być zgodny ?

Pozdrowionka
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 3:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem,ze mowisz o BodyControlModule? - Dla 2001 rocznika powinien miec numery 04686920 ,albo 04686921 na koncu z duzymi literami - AJ ,albo AH ,albo AL ,AG i tym podobne.I ten caly numer musi byc zgodny. Na przyklad 04686921AJ - dwie ostatnie cyfry 20 lub 21 beda wielkosci liter.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
habs
*
*


Dołączył: Sep 21, 2005
Posty: 125
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .
Pozwolę sobie podpiąć pod temat i zapytać o mój bcm .
Samochód to voyager 96 3,3l
nalepka na bcm

Czy kupując drugiego bcm ten numer wystarczy , czy pytać jeszcze o wyposażenie samochodu , rok , może o coś jeszcze ?.
Pozdrawiam
_________________
voyager 3.3 96r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven
Nic z tego co napisałeś oczywiście u mnie się nie zgadza.
Muszę zaznaczyć że moje autko to skomplikowana sprawa bo choć modelowo jest to model 2001 (tak wynika z VIN) to fizycznie wyprodukowane jest w roku 2000 r.
Oczywiście co więcej mam silnik z roku 2005 Rolling Eyes ale działał na poprzednim kompie.

Załączam skan naklejki z mojego BCM - napisz mi który numer musi być zgodny, poza tym czego dotyczą podane przez Ciebie litery i jakie mogą być dopuszczalne różnice w numerze BCM.



Pozdrowionka
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz mi potwierdz - mowimy o BCM , czy o sterowniku silnika PCM? - bo to dwa rozne komputerki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście chodzi o PCM bo to on raczek nie daje masy na mój stycznik ASD.

A za co odpowiada Front Control Module ? nie miesza on mi czasami ?

Pozdrowionka
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

namieszałeś Rolling Eyes FCM ?? chyba nie ma takowego.
A byłeś na skanerze ?
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest - to taka mała srebrna puszeczka przyczepiona do przodu IPM.

Na skanerze nie byłem bo autko od 43 miesięcy sto tam gdzie klękło.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FCM (FrontControlModule) byl istotnie montowany w Vojkach od 2001 roku.Nie mam z tym doswiadczenia,bo jak ja konczylem w r. 2005 prace w serwisie to auta tych rocznikow byly jeszcze na 3 letniej gwarancji . A mysmy obslugiwali tylko pogwarancyjne.Takze jak sie nawet trafil 2001 lub 2002 to tylko na ogol do obslugi olejowej i ew.drobnej biezacej.Ale wiem co to jest i jak dziala. FCM jest mikrokomputerem,ktory kontroluje (zalacza lub wylacza ) odbiorniki duzej mocy - wszystkie swiatla,wiatraki,zapalniczki,rozrusznik,sygnaly,wycieraczki , rozsuwane drzwi , itp.( ale nie zaplon ani wtrysk).Dostaje on informacje o napieciu z tych urzadzen bezposrednio,albo jesli sa one sterowane oddzielnymi modulami - za posrednictwem komunikacji miedzymodulowej CAN bus.Dodatkowo procesor ten monitoruje sensor temperatury zewnetrznej,wylacznik zaplonu,wyl.swiatel cofania,poziom plynu hamulcowego,wyl.stopu,pozycje zatrzymania wycieraczek. Surprised Wracajac do Twego komputerka.Numery podane poprzednio dotyczyly BCM. Teraz sie numeracja zgadza ,bo to jest PCM .Otoz w katalogu komputerow PCM Chrysler figuruje : 05127669AA - 2001r Caravan/TownCountry 3.3L dostosowany do jazdy na metanolu E85(FFV-FlexiFuelVehicle) , spelnia normy emisji Federalne i Californii.>><, Takie same auta maja jeszcze komputery o numerach 04727402AA - do AK oraz o numerze 05134993AA. Ok.6 lat temu zmieniono numery i zastapiono wszystkie ( dla 3.3L FFV,FED/CAL ) jednym numerem servisowym : 05134993AB. Sa jeszcze komputery dla 2001 3.3L FED/CAL - bez jazdy na etanolu : :04727401 AA - do AK , ktore zastapiono numerem 05127668AA. Wynika z tego opisu ,ze kazdy z powyzszych numerow powinien Ci pasowac.Zwlaszcza ze steruje on tylko zaplonem i wtryskiem. Roznice sa prawdopodobnie w regulacji mocy w zal.od wersji auta.Ale nigdy nie mialem mozliwosci osobiscie przekonac sie jak pracuje zamienny sterownik ,bo nie musialem tego robic- nie mam takiej wiedzy - pracowalem w realiach dostepu do kazdej konkretnej czesci.Uszkodzone sterowniki przewaznie odsylalismy do specjalnego serwisu,gdzie naprawiali - albo wymieniali na nowe.Trzeba bylo zawsze podac tylko numer VIN i przebieg auta.Ten serwis reklamowal sie , ze kazdy jeden sterownik do Voyagera (jesli jest z lat chyba 96 - 02 ) zaprogramuja indywidualnie ,jak sie poda im VIN i przebieg.>><< To tyle ,co do PCMow.Uwazam,ze najlepiej podlaczyc skaner DRB i sprawdzic dokladnie co mu dolega.Bo moze PCM blokuje zasilanie dlatego,ze nie ma komunikacji miedzy jakimis modulami.Twoja wersja jest juz z tym cholernym FCM,takze zasilanie zaplonu tez moze byc nieco inne niz podalem wczesniej .Ale obecnie nie mam tego schematu - w przyszlym tygodniu moze uda mi sie go zdobyc. Dam znac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

habs napisał:
Witam .
Pozwolę sobie podpiąć pod temat i zapytać o mój bcm .
Samochód to voyager 96 3,3l
nalepka na bcm

Czy kupując drugiego bcm ten numer wystarczy , czy pytać jeszcze o wyposażenie samochodu , rok , może o coś jeszcze ?.
Pozdrawiam
To nie jest raczej numer BCM,tylko sterownika silnika PCM.Ale nie wiem ,dlaczego nie ma go w katalogu.Dla Twego rocznika sa rozne inne koncowki numeru 4748 ale nie ma 382.Jak bede mial wiecej czasu,to sprawdze jeszcze raz . Kupujac ten numer wystarczy- ale najlepiej tez podac VIN - jest tam ModelRoku,silnik i inne dane.Zobacze tez dokladniej jakie jeszcze numery sa dla twego auta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyberda - juz pisałem chyba , teraz Marksaven też Ci dobrze radzi że najlepiej jak podłączysz skaner DRB3 i sprawdzisz co jest, byc może to nie PCM. Tak działasz po omacku, daj se powiedzieć, może zadzwoń do chłopaków z Jaworzna i do Tychów czy by nie podjechali ze skanerkiem,
(przy okazji mogę się dorzucić na przeskanowanie mojego)
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ply a orientujesz się jaki to jest koszt przeskanowanie z przyjazdem serwisanta ?
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obdzwoniłem dziś wszystkie serwisy (Katowice, Jaworzno, Tychy, Chorzów)i żaden nie ma DRB3 Sad Kiedyś gościu z Częstochowy mnie zaczepił i mówił że jeździ tylko do Aso Chrysler w Zabrzu, czyli na śląsku tylko tam.
Nie wiem czy innym skanem dokładnie sprawdzisz. Z Jaworzna chcą 100zl za skanowanie skrzyni ale jakimś innym skanerem, może zadzwoń do nich nr 32 752 94 39 albo zadzwoń do Zabrza bo jak się okaże że ten ich skaner nie da rady to narobisz tylko niepotrzebne koszta.

Poszperałem trochę i teraz do Chryslerów używa się Skaner StarScan, jest bardziej skomputeryzowany można podłączyć pod laptopa z dostępem do sieci i np zaktualizować on-line Flash do FCM (pokazane na ich stronce)
http://www.dcctools.com/en/training/index.html

Doczytałem się że mój rocznik ma błędy w TCM i należy wgrać nowy Flash, co chciałbym zrobić
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group