www.asu.pl :: Zobacz temat - REGULACJA ŚWIATEŁ .
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REGULACJA ŚWIATEŁ .

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
AdaaM_
*
*


Dołączył: Sep 09, 2010
Posty: 111
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 21:00    Temat postu: REGULACJA ŚWIATEŁ . Odpowiedz z cytatem

Witam .
W mojej Luminie mam źle ustawione światła (świece ludziom po oczach) .
Z tego co wiem to Lumina nie ma regulacji ?
W jaki sposób to zrobić ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
jak nie ma regulacji?
za reflektorami znajduja sie 2 sruby regulacyjne. potrzebna kreda ,miarka i ciemnosc:)
podjezdzasz do sciany,rysujesz krzyzyki na wysokosci swiatel w miejscu zarowek od sw. mijania(kreda,na scianie). potem wycofujesz 10 m uwazajac zeby byc ciagle prostopadle do sciany. mierzysz 20 cm,robisz krzyzyki 20 cm nizej(kreda,na tej samej scianie) i krecisz regulatroami tak,zeby lewe wierzcholki trojkatow swiatla znalazly sie na krzyzykach nizzych ,a jesli masz sw. amerykanskie to tzk,zeby krzyzyki znalazly sie w lewj dolnej plamie swiatla.
konice. zamknac klape,cieszyc sie dobrym swiatlem.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W cale bym sie nie zdziwil,my mamy wersje na europe,wiec i regulacja jest.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
AdaaM_
*
*


Dołączył: Sep 09, 2010
Posty: 111
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za pomoc . Luminka nie oślepia ludzi Smile
Mam jeszcze pare pytan zeby bezsensu nie zakladac nowych postów .
Jutro piatek wiec mozna pogrzebać Smile
1. Problem z klapą bagaznika, motylek sie przekreca, otwiera sie bagaznik ale po wlaczeniu alarmu nie blokuje sie on, a slychac siłownik ? Czy wymiana pomoze ? Musi to być spycjalny czy jakikolwiek da rade ?
2. Od kupienia samochodu kierunkowskaz trzeba bylo wylączać samemu, wiec niewiem czy poprostu Lumina nie jest wyposażona w to ze po przekreceniu kierownicy sie wylacza czy bylo zepsute ? Choć dziwne bo jeszcze strasze samochody o mega skromnym wypasie mialy to udogodnienie .
3. Świeci mi sie kontrolka od AIR BAGU . Zaczela swiecic po włamaniu, moze przez to ze wyrwali poduszke powietrzną ? I mam jeszcze jeden kabel który lezy luzem, za deską środkową, za radiem i klimą, wychodzi długi, gruby i żółty, orientuje sie ktos od czego mógłbyc i gdzie ma byc podłaczony, moze ma to cos wspólnego z air bagiem ?

Dziekuje za pomoc, to jest jednak forum a nie jak pontiac-polska.com, zero pomocy .

Pozdrawiam Smile

A tu link do tego kabla : http://w182.wrzuta.pl/obraz/8EAcs0A6mQp/16022010596
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do klapy bagaznika to mozesz spradzic czy sie nie wyrobil trzpien blokujacy zamek. ja jednak proponuje zrobic elektroniczne otwieranie klapy-rozwiazanie tanie,proste i dziala jak powinno ,a z auta znika smieszna raczka jak od poloneza trucka.
przepis na to znajdziesz na forum,jak nie znajdzisszz to daj znac.

kierunkowskazy wylaczaja sie same. najprawdopodobniej rozlecialo sie uzadzenie pelniace ta funkcje. proponuje kupic uzywke (namiary na tanie moge podac) i wymienic. proba naprawiania moze skonczyc sie roznie ,a w zwiazku z tym,ze trza zrzucic kierownice to by ci bylo troche glupio jakbys musial wszystko skladac zepsute.

co do kontrolki airbagu sie nie wypowiem bo jak ci pruli instalacje to wystarczy jeden maly drucik nie tak jak trza i juz po zawodach.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
KosMon
*
*


Dołączył: Jan 16, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanko odnośnie Voyka...
nie działa regulacja przedniego lewego światła, tylko prawe chodzi, jednak na najniższym poziomie świeci za wysoko ... jak manualnie regulować przednie światła??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może tylko się wypił klosz z tego silniczka ,spróbuj ręcznie wepchnąć,
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KosMon
*
*


Dołączył: Jan 16, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldek44 napisał:
może tylko się wypił klosz z tego silniczka ,spróbuj ręcznie wepchnąć,


a gdzie ten silniczek jest, jak to wygląda ... masz może fotke??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotki nie mam ale na allegro znajdziesz Very Happy wpisując silniczek regulacji świateł, a poza tym reflektor trzyma się tylko na 3 nakrętkach M6, jeśli nie masz pewności czy owy silniczek jest sprawny, to odkręć owe 3 nakrętki,wyjmij reflektor, wsadź kogoś do auta za kierownice i niech kręci pokrętłem od regulacji położenia reflektorów, jeśli silniczek będzie się ruszał to znaczy ze jest sprawny ,tylko się wypiął z klosza i trzeba tylko teraz zamontować z powrotem lampę i zdecydowanym ruchem wcisnąć ramie silniczka w klosz lampy
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KosMon
*
*


Dołączył: Jan 16, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldek44 napisał:
fotki nie mam ale na allegro znajdziesz Very Happy wpisując silniczek regulacji świateł, a poza tym reflektor trzyma się tylko na 3 nakrętkach M6, jeśli nie masz pewności czy owy silniczek jest sprawny, to odkręć owe 3 nakrętki,wyjmij reflektor, wsadź kogoś do auta za kierownice i niech kręci pokrętłem od regulacji położenia reflektorów, jeśli silniczek będzie się ruszał to znaczy ze jest sprawny ,tylko się wypiął z klosza i trzeba tylko teraz zamontować z powrotem lampę i zdecydowanym ruchem wcisnąć ramie silniczka w klosz lampy


ok, jutro popatrze...
a jeszcze zapytam ... jaki to rodzaj żarówki co jest w oświetleniu tylnej klapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group