www.asu.pl :: Zobacz temat - Wentylator Chłodnicy w Luminie . Kolejny problem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wentylator Chłodnicy w Luminie . Kolejny problem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
AdaaM_
*
*


Dołączył: Sep 09, 2010
Posty: 111
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 22:24    Temat postu: Wentylator Chłodnicy w Luminie . Kolejny problem Odpowiedz z cytatem

Witam .
Postanowiłem tutaj pisać, ponieważ tylko na tym forum dostaje szybko odpowiedzi, które naprawde pomagają .
Tak więc chciałem sie zająć nie działającym wentylatorem . Ani jak sie włącza klime, ani jak temperatura jest na max .
Połączyłem dwa kabelki od czujnika - nie działa .
Przekaźnik - wygląda na sprawny ponieważ pozamieniałem i działa .
Bezpieczniki - ok
Wentylator na krótko do aku - kręci .
Tak więc niewiem za co sie brać .
Mam wyjęty przekaźnik od klimy ponieważ powoduje mi dziwne problemy .
Klima nie działa, słychać pstrykanie sprężarki ,i problem z tym ze ona sie sama załącza co pare sekund a przez to silnik jakby tracił dużo na mocy . Jakieś zwarcie ? Co sprawdzić ?
I jeszcze jedno pytanie . Dzisiaj Lumina chodziła sobie na P . Temperatura jak zwykle skoczyła na maxa, ale trzymam, słysze jakiś przepływ wody w silniku, i po paru sekundach wskaźnik temp. obniża sie do połowy, nawet szybko . Czy jest to możliwe ze płyn tak schłodził silnik ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AdaaM_
*
*


Dołączył: Sep 09, 2010
Posty: 111
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno . Prawdopodobnie mam problem z masą, bo np. jak gra radio, to po naciśniecu hamulca traci napiecie jakby , podobno zanik masy moze byc spowodowany nie włączaniem sie wentylatora, ale tego niewiem , może warto sprawdzić . Niby orginalne kable od masy ,wszystko ok ,ale nie bede sie w tym zagłębiał bo niedługo i tak mały remont silnika wiec poprosze kumpla zeby posprawdzał . Ale jak podłączyć dodatkową mase ? Jak to dokładnie zrobic i gdzie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maverick
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 147
Skąd: dolnoslaskie

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2010 23:26    Temat postu: Re: Wentylator Chłodnicy w Luminie . Kolejny problem Odpowiedz z cytatem

AdaaM_ napisał:
...
Mam wyjęty przekaźnik od klimy ponieważ powoduje mi dziwne problemy .
Klima nie działa, słychać pstrykanie sprężarki ,i problem z tym ze ona sie sama załącza co pare sekund a przez to silnik jakby tracił dużo na mocy . Jakieś zwarcie ? Co sprawdzić ?


Nie masz czynnika w układzie klimatyzacji .
Jeśli zwalnia to kompresor jest na dobrej drodze do zatarcia sie ( brak smaru )



AdaaM_ napisał:
...
Wentylator na krótko do aku - kręci .


aby sprawnie pracował wentylator należy pozbyć się powietrza które masz jeszcze w bloku silnika.

AdaaM_ napisał:
Dzisiaj Lumina chodziła sobie na P . Temperatura jak zwykle skoczyła na maxa, ale trzymam, słysze jakiś przepływ wody w silniku, i po paru sekundach wskaźnik temp. obniża sie do połowy, nawet szybko . Czy jest to możliwe ze płyn tak schłodził silnik ?



połowa na wskazaniu to i tak za wiele . To znaczy ze dalej masz zapowietrzony układ chłodzenia

AdaaM_ napisał:
... Prawdopodobnie mam problem z masą,...


- pierw sprawdź wszystkie kable, ich stan, połączenia.
Możliwe ze ktoś już kiedyś wykonał jakieś obejścia lub dodatkowe masy.

można zrobić to na 3 sposoby
1- oddać auto do fachowca ( elektryk z wiedzą o amerykańskich autach )
2 -sprawdzić obwody samodzielnie z kolegą ( porównawczo - wymagany 2 taki sam samochodzik)
3- sprawdzić obwody w/g schematów z elektrykiem samochodowym

Generalnie kable masowe są OK ... ale ich punkty ( a jest ich dość sporo ) wymagaja przeglądu , wyczyszczenia i ponownego połączenia .
_________________
Pontiac TS 3800 oraz Chrysler 300M + coś z Francji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group