www.asu.pl :: Zobacz temat - Serbing Cabrio 2,7 l Pojemnosc miski olejowej
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serbing Cabrio 2,7 l Pojemnosc miski olejowej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marynabiala
*
*


Dołączył: Oct 10, 2010
Posty: 7

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 19:48    Temat postu: Serbing Cabrio 2,7 l Pojemnosc miski olejowej Odpowiedz z cytatem

Moj pierwszy post i mam pytanko , pragne kupic olej Petro Kanada 10w30 do Serbinga 2,7 litra - ile litrow oleju miesci sie w ukladzie olejowym Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Paź 15, 2010 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojemnosc miski olejowej z filtrem - 4.75L .Tyle oleju potrzeba wlac przy wymianie. >><< W silnikach 2.7L od urodzenia istnieje problem bardzo szybkiego zanieczyszczania oleju.Zaniedbanie czestej wymiany moze doprowadzic do nagromadzenia sie duzej ilosci brudow ktore uniemozliwiaja odpowiedni przeplyw oleju .W konsekwencji braku smarowania i chlodzenia czesto uszkadzaja sie m.innymi panewki. Dlatego w tym aucie bezwzgledna jest wymiana oleju po max. 5000 km , stosowanie w miare najlepszych filtrow i odpowiedniej lepkosci oleju. Osobiscie polecam bardziej 5W30 ze wzgledu na problemy jakie sprawia ten silnik..Olej SupremePetroCanada jest certyfikowany do silnikow benzynowych ( ma inny sklad ) i na pewno bedzie lepszy niz niejeden europejski olej uniwersalny ktory jest i do benzyny,i do diesla.

Uploaded with ImageShack.us Jezeli ostatnie wymiany oleju byly robione rzadko,np.co 10 - 15 tys.km - to teraz pierwsza wymiane proponuje zrobic po 3 tys.km dla oczyszczenia silnika.A nastepne wymiany nie rzadziej niz co 5 tys.km.Podczas wymiany dla ciekawosci zobacz jak brudny olej byl dotychczas w silniku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marynabiala
*
*


Dołączył: Oct 10, 2010
Posty: 7

PostWysłany: Pią Paź 15, 2010 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za fachowa porade . Ja dopiero kupilem ten cabriolet limited i przejechalem na nim 200 km . Jaki olej ma wlany - nie wiem ale kupie za rada 5w30 . Zauwazylem wycieki oleju pod pokrywa zaworow , wlasnie czekam na kpl uszczelek , filtr powietrza i oleju . Rowniez siadl mi akumulator i wlasnie kupilem ale firmy Autokraft oraz redukcje na klemy . Wymienilem wachacz dolny lewy i prawy , drazek kierownicy oraz laczniki stabilizatora . Powiem tak , na poczatek jest tego za duzo . Moge porownac inne samochody np , Citroen XM 3L V6 mam go 16 lat a rocznik 89 - w tej chwili syn pokonuje trasy Szczecin Anglia 270 tys przebiegu i jest OK -na trasie normalnie plynie bo jest hydroaktiv dravi . Rowniez jestem zadowolony z Rover 75 1,8 l 53 tys przebiegu , kupilem go w 2007 r i grosza nie wlozylem . Dzieki i Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group