www.asu.pl :: Zobacz temat - Wymiana tylnej piasty Dodge Grand Caravan AWD
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymiana tylnej piasty Dodge Grand Caravan AWD

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 6:46    Temat postu: Wymiana tylnej piasty Dodge Grand Caravan AWD Odpowiedz z cytatem

Witam

Przymierzałem się do wyeliminowania ogromnego hałasu w aucie - w końcu znalazłem dostawcę piast w miarę dobrej cenie i dobrej jakości.

Kupiłem piastę Optimal do mojego Dodge AWD rocznik 2000. (źródło motolozyska.pl cena 469zł z przesyłką)
Czas operacyjny do 4h. W sumie miła praca - bez wygibasów znanych z napraw z przodu Twisted Evil

Do wymiany potrzebne będą klucze.

Poligon / nasadowy 32 do odkręcenia półosi
torx lub imbus do odkręcania zacisku hamulcowego
kawał sznurka/ przewodu do zabezpieczenia zacisku hamulcowego
nasadowa 13 z grzechotką do odkręcenia półosi od strony mostu
nasadowa 10 do odkręcenia czujnika ABS
nasadowa 18 najlepiej z grzechotką do odkręcenia piasty
kombinerki
młotek 5kg Smile

Zdejmujemy zabezpieczenie


Odkręcamy śrubę 32


Odkręcamy zacisk hamulca (torx lub imbus)


Odkręcamy 6 śrub przy tylnym moście klucz 13.
Kompresujemy półoś w stronę koła, wyjmujemy flanszę z mostu opuszczamy w dół i wyciągamy półoś z wieloklinu w piaście.
Jak widać na fotce - odkręcamy czujnik ABS klucz 10 i mamy do odkręcenia 4 duże śruby mocujące piastę klucz 18.


przedłużka/ rura i walimy młotkiem tak aby wyszła piasta. U mnie nie zeszła sama tylko razem z mocowaniem hamulca ręcznego i osłoną tarczy.


To co pozostało mi po zbiciu "piasty" (przy okazji zbijania - łożysko dostało luzów - tak więc stara piasta do wywalenia.


Rozpadło się Smile


W tę flanszę uderzamy młotkiem 5kg Smile - warto przez cały czas demontażu nawilżać WD40 lub innym środkiem (ja używałem jeszcze ATF+3 Smile ). Wystarczy mieć dobre zaparcie obok piasty. Ja użyłem śruby i podkładek które włożyłem obok szczęk hamulca, kilka solidnych uderzeń i wypadło.


Jak widać smarowanie było dobre.


A te wżery w bieżniach łożysk + minimalny luz robiły ogromny hałas z tyłu auta.


Montujemy piastę w mocowanie. pasuje tylko w jedną stronę (mimo iż piasta wygląda symetrycznie - odwrotnie nie pasują otwory
wszystkie krawędzie warto oczyścić z rdzy i innego brudu - było kilka milimetrów brudu)


Przykręcamy do autka i montażSmile

_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group