www.asu.pl :: Zobacz temat - Chyba na pewno pada rozrusznik, a może nie ... ???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chyba na pewno pada rozrusznik, a może nie ... ???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 22:25    Temat postu: Chyba na pewno pada rozrusznik, a może nie ... ??? Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś miałem ten problem ale na kilka miesięcy ustal i było OK ale od kilku dni znowu jak chcę odpalić moje autko to robi tylko "cyk" - czyli "zazębia" rozrusznik ale sam rozrusznik nie kręci (po prostu zero), jak tak kilka lub kilkanaście razy pocykam to w końcu normalnie odpali. Czasami odpali za pierwszym razem, niekiedy muszę cierpliwie "pocykać".
Zastanawiam się czy to wina szczotek czy może czegoś innego, a może gdzieś ucieka napięcie i rozrusznik nie może pokręcić (z tym że kontrolki świecą się normalnie).
Co o tym myślicie.

Acha
Jeśli chciałbym wymontować rozrusznik to trzeba wpierw zdemontować przednią poduszkę silnika i tą stalową łapą do której jest przykręcona ?

Pozdrowionka
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moga byc to szczotki ale czesciej wypalaja sie styki pradowe w elektromagnesie(styczniku) rozrusznika.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 22:00    Temat postu: Re: Chyba na pewno pada rozrusznik, a może nie ... ??? Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:


Acha
Jeśli chciałbym wymontować rozrusznik to trzeba wpierw zdemontować przednią poduszkę silnika i tą stalową łapą do której jest przykręcona ?

Pozdrowionka


w/g mnie nie trzeba bynajmniej w moim
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nie widzę tylko jedną śrubę reszta jest chyba pod zawieszeniem silnika. Może ktoś wymontowywał alternatorek w modelu po 2001 r.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
moga byc to szczotki ale czesciej wypalaja sie styki pradowe w elektromagnesie(styczniku) rozrusznika.


dokladnie!
napewno jedno z tych dwoch.
zacznij od stykow na elktromagnesie:
zdejmij kleme, nastepnie odkrec z elktomagnesu kable i je dobrze przeczysc.
narazie nie odkrecaj rozrusznika
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luky napisał:
marcys napisał:
moga byc to szczotki ale czesciej wypalaja sie styki pradowe w elektromagnesie(styczniku) rozrusznika.


dokladnie!
napewno jedno z tych dwoch.
zacznij od stykow na elktromagnesie:
zdejmij kleme, nastepnie odkrec z elktomagnesu kable i je dobrze przeczysc.
narazie nie odkrecaj rozrusznika


marcys miał raczej na myśli styki, ale te w środku elektromagnesu.
Cały automat jest zazwyczaj nierozbieralny więc czeka Cię tylko jego wymiana - chyba że masz zacięcie i się tam jakoś do nich dostaniesz.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej będzie mi trudno zdemontować rozrusznik bez podwieszenia silnika i demontażu jego przedniego zawieszenia więc chyba sobie odpuszczę i kupię używkę, a montaż oddam mechanikowi.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wreszcie zakończyłem walkę z rozrusznikiem.
Przedwczoraj pod blokiem mój rozrusznik wydal ostatnie tchnienie i zapadła boląca cisza po przekręceniu kluczyka.
Nie zastanawiając się postanowiłem go zdemontować i zakupiłem używany sprawny (przynajmniej tak twierdził sprzedawca). Jako że męczyło mnie dziwne przeczucie że może on być jedna "sprawny inaczej" rozebrałem go i okazało się że sprawny był ale z dwa lata temu, a przez ten okres do środka naciekło wody o co nieco przygniło. Poskładałem więc jeden sprawny z obu rozruszników i zamontowałem do autka, przekręcam kluczyk, a tu nic, trochę się wkur.... bo już myślałem że ten kupiony to całkowity padalec ale postanowiłem posprawdzać wszystkie bezpieczniki choć w całej skrzynce nie ma opisu dotyczącego bezpiecznika od rozrusznika i trafiłem na uszkodzony bezpiecznika 40A opisany jako ABS i teraz rozruszniczek śmiga jak się patrzy.
Stary rozrusznik powoli zregeneruję i będzie na zapas albo dla kogoś z forum w rozruchowej potrzebie.

PS.
Podobno śmiesznie wyglądałem jak się wczołgałem po rozgrzanym betonie pod auto, dobrze że mam posturę śledzia bo spokojnie się mieszczę bez podnoszenia auta. Laughing Laughing Laughing Very Happy Rolling Eyes

pozdrowionka
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group