www.asu.pl :: Zobacz temat - pasek / klima w PTyŚku 3,8- problem ;/
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pasek / klima w PTyŚku 3,8- problem ;/

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 19:21    Temat postu: pasek / klima w PTyŚku 3,8- problem ;/ Odpowiedz z cytatem

Jak sie nie mialo kiedy popsuc to zjeblo tera ;/ ehh..
w skrocie stanela mi sprezarka klimy w PTS ;/ stanela na dobre, mimo tego ze wczesniej krecila i chlodzila...szumialo troszke lozsyko sprzegielka ale bez jakis sensacji..w kazdym razie sie teraz wziela i stanela, jak sie zalaczy sprzeglo to reka nie obroci, a silnik prawie zatrzymuje ;/ odlaczylem sprzeglo ale chcialbym wydlubac sprezarke celem glebszej diagnozy a nie moge unieruchamiac teraz auta na dluzej i takie pytanie mam - probowal ktos zalozyc krotszy pasek celem eliminiacji sprezarki? jest to wogole wykonalne? czy jednak cza postawic auta na 2 tyg lub kupic zlomowa sprezarke zeby robila tylko za rolke??
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewno być potrzebował coś takiego


_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie jest naklejka ze schematem jak poprowadzic pasek bez sprezarki. musi byc krotszy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek jakby sie nie dalo wymontowac sprezarki to pewnie taka rolkaby sie przydala..tylko znajac nasze realia cena rolki bedzie porownywalna do ceny uzywanej sprezarki ;/
Esdarku a widzisz czlowiek nawet pod mske nie zajrzy a byc moze u mnie tez jest taka naklejka (bo jest ich cale mnostwo), no nic po swietach maska w gore i jak co poszukiwanie krotszego paska Smile
PS.ale spotkal sie ktos z takim problemem zeby nagle sprezarka az tak stanela ze 3800ccm nawet nie mysli by nia drgac?? qwa jakby zaspawalo padline;/ a tak nam bylo razem ze soba dobrze ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
Lutek jakby sie nie dalo wymontowac sprezarki to pewnie taka rolkaby sie przydala..tylko znajac nasze realia cena rolki bedzie porownywalna do ceny uzywanej sprezarki ;/
Esdarku a widzisz czlowiek nawet pod mske nie zajrzy a byc moze u mnie tez jest taka naklejka (bo jest ich cale mnostwo), no nic po swietach maska w gore i jak co poszukiwanie krotszego paska Smile
PS.ale spotkal sie ktos z takim problemem zeby nagle sprezarka az tak stanela ze 3800ccm nawet nie mysli by nia drgac?? qwa jakby zaspawalo padline;/ a tak nam bylo razem ze soba dobrze ;/


Z pewnością dalej będzie wam dobrze Arrow
Wesołych Świąt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Otoz da sie normalnie zalozyc krotszy pasek i bedzie bez problemu dzialac!Nie musisz stawiac autka na 2 tyg. Ja tak zrobilem jak mi padla klima i jezdzilem prawie 2 lata bez sprezarki! Nie pamietam tylko od czego dopasowalem pasek ale kosztowal ok 55zeta! Sprezarke wyjmiesz z kanalu tylko trzeba troszke cierpliwosci bo malo jest tam miejsca Wink Jezeli nie kreci sie wogole sprezarka to raczej jej juz nie naprawisz bo mogla sie zatrzec w srodku! Jak ja wyjmiesz to mozna ja rozebrac i zobaczyc dlaczego stanela!
Do zdjecia sprzegielka potrzebny Ci bedzie sciagacz ktory jest taki sam jak do Komarka Very Happy Pozniej juz nie ma zadnych problemow z rozbiorka! Koszt mojej naprawy to ok 150 zeta za czesci plus moj czas na naprawe Wink
Na razie mam poskladane wszystko ale nie sprawdzalem jej bo autko idzie do blacharza wiec i silnik idzie na zewnatrz! Jak skoncze to wtedy sprawdze czy bedzie dzialac klima Wink
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>sciagacz ktory jest taki sam jak do Komarka

o widzisz..sciagacz od komarka mam jeszcze z zamierzchlych czasow Smile

>Koszt mojej naprawy to ok 150 zeta za

a to co tam wymieniales?? z tego co udalo mi sie namierzyc po necie to Ptysiek ma sprezarke Harrison HD6, kpl. uszczelnien do niego kosztuje ok.100zl, lozysko igielkowe (takie samo jak w jawie TS350 na walek posredni skrzyni biegow:-) kosztuje ok.37zl, lozysko sprzegla ok.27zl - wymienias to wszystko??? rozbebesze ta moja france i zobaczymy co ja boli..
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u Siebie wymienilem tylko lozysko na sprzegle ktore kosztowalo ok 68zl. simering koszt 50zl. oringi koszt ok. 20zl. od kolesia od klimatyzacji (sprzedal mi bez problemu) i te podkladki z uszczelkami na przewody wychodzace ze sprezarki! Reszty nie ruszalem tylko rozebralem i wyczyscilem!
Co do oringow to musza byc takie specjalne do klimy (zielone) bo te zwykle nie dadza rady!Czynnik jest za bardzo zracy i rozpuszcza je! Simering tez trzeba wkladac sposobem! Musisz najpierw wypic piwko w puszce pozniej rozciac ja i zrobic z tego kawalka stozek! Zakladasz ten stozek na walek i smarujesz go zeby simering lekko wchodzil! Pozniej bardzo delikatnie przekrecajac go wpychasz go na swoje miejsce!
Uszczelki te metalowe mozna nie wymieniac (slowa goscia od napraw klimy)!
Najczesciej sprezarka rozszczelnia sie na polaczeniach bo tam utlenia sie aluminium wiec trza zalozyc nowe oringi i dobrze wyczyscic laczenia!
Takim sposobem naprawilem swa klime i chodzila mi 2 tygodnie bez problemu! Niestety czlowiek uczy sie na bledach i jak sie okazalo rozleciala mi sie bo byla juz wczesniej uszkodzona i nie dalo jej sie poskladac tak jak trzeba! Teraz bogatszy w ta wiedze poskladalem druga i czeka na uruchomienie!
marcys jak mi sie uda znalezc jeszcze pudelko od tego krotszego paska to podam Ci dane!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o byloby super z ta dlugoscia z pudelka Smile bo tak bede musial kombinowac sznurkiem itp...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group