www.asu.pl :: Zobacz temat - brak iskry
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

brak iskry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lolotax
*
*


Dołączył: Feb 21, 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 19:14    Temat postu: brak iskry Odpowiedz z cytatem

Witajcie .Proszę o pomoc.Mało ostatnio jeżdżę tym samochodem bo mam służbowy.Tej zimy (wyjątkowo trudnej)odpalam go co kilka dni,a tak sobie stoi i marznie.Dwa dni temu nadarzyła się okazja i chciałem się przejechać ..Atu nic: kontrolki się świecą,rozrusznik kręci jak wariat ,a silnik trup.skaner pokazuje 55. i to wszystko.Następnego dnia sprawdziłem benzynkę,odkręciłem przewód dolotowy i siknęło.wykręciłem świecę a tu ciemno.Brak iskry.Co to może być, cewka czy czujnik położenia wału ,wałka.A może coś innego??.voyager 2000r 3.8 AWD.Może ktoś coś podpowie bo czeka mnie laweta i serwis.Pozdrawiam
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie okresliles dokladnie nazwy kodu.Jesli jest to P0055 to oznacza problem z grzejnikiem ( zwarcie)na czujniku dolnym "oxygen sensor",tym na katalizatorze.Zasilanie grzalki tego sensora jest podane z tego samego miejsca co zasilanie zaplonu.Bezpiecznik nr 17 na Power Distribution Center (ta baksa obok baterii).Calosc obwodu jest sterowana przekaznikiem Automatic Shut Down Relay - ostatni dolny przekaznik (z lewej str. baksy) ,taki prostokatny.Ale moze byc tez inny powod i uklad Shut Dawn wylaczyl zaplon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lolotax
*
*


Dołączył: Feb 21, 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyświetla się tylko 55 i nic więcej.Samochód, jak widzę nie posiada katalizatora bo wycieli (że niby zapchany).Całe szczęście że go zabrałem.Jest zainstalowana prosta gazownia(stag 100) która daje sobie radę z brakiem katalizatora ,silnik równo pracował i nie strzelał .
_________________
Voyager 3.8 awd 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli jest to tylko 55 na pulpicie auta( MIL code) to by oznaczalo koniec odczytu i ze nie ma zadnych bledow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group