www.asu.pl :: Zobacz temat - ELEKTRYKA W CHEVROLET ALERO
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ELEKTRYKA W CHEVROLET ALERO

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
1wrc1
*
*


Dołączył: Dec 08, 2009
Posty: 5

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 22:13    Temat postu: ELEKTRYKA W CHEVROLET ALERO Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Posiadam od niedawna Chevy/Oldsmobil Alero... interesuje mnie czy tylko w moim egzemplarzu czy u innych rowniez w momencie gdy powłaczane sa urzadzenia typu radio klima swiata i takie tam pierdoly, w momenci gdy hamujecie to oswietlenie na desce rozdzielczej wam przygasa (słabiej sieci) jak rowniez swiatla drogowe jakby tracily na mocy troche.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozesz miec tak ze twoj alternator sie konczy i w momencie gdy dodajesz mu gazu czyli wziekszasz obroty too laduje mocniej i dlatego lepiej swieca i deska jest mocniej oswietlona

wystarczy ze staniesz przed domem w nocy odpalisz auto i dodaj troche gazu i pusc tak kilka razy i zobaczysz ze masz dyskoteke Smile
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
1wrc1
*
*


Dołączył: Dec 08, 2009
Posty: 5

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gural jasna sprawa ze bedzie dyskoteka ale wlasnie nie wiedzialem czy ten model tak ma:) czy wlasnie alternator sie konczy czy cos wogole z elektryka siedzi:/ a orientujesz sie moze gdzie i w jakiej cenie mozna kupic taki alternator bo regenrowac nie chce bardzo, i wogole kto ma jakies info na temat alero 99r.2.4 pb/lpg?? pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do alternatora to np w lodzi jest kilka zakladów, ale lepiej zrobic tak, wymontuj alternator, rozkrec go i zobacz polutuj stare styki + przeczysc go, u mnie akurat to pomoglo i juz przejechalem po tym zabiegu ponad 8 tysi bez niczego wczesniej zaczelo mi sie robic tak ze podjezdalem np pod market przychodze a auto nie kreci, ciagnol z aku i kompletnie nie ladowal ( przy okazji mozesz sprawdzic stan szczotek + lozyska)
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

> a orientujesz sie moze gdzie i w jakiej cenie mozna kupic taki >alternator bo regenrowac nie chce bardzo, i wogole kto ma jakies info >na temat

kilka spraw :
- po pierwsze dlaczego chcesz sie od razu pchac w koszta i wymieniac alternator? wg mnie powinienes najpierw chocby glupim voltomierzem z tesco za 6zl zmierzyc napiecie ladowania + poprawic wszystkie masy oraz kabel plusowy alternator->akumulator, wyczyscic i zakonserwowac klemy

- po drugie jak pisze Gural dla swietego spokoju wykrec altka, sprawdz w jakim stanie sa szczotki, obejrzyj uzwojenie...pomierz omomierzem, skontroluj lozyska

- no i na koniec : dlaczego nie chce regenerowanego altka? nie wiem ile kosztuje do twojego auta taki regenerowany ale do europejczykow chodza od tak 300zl wiec tu pewnie podobnie..a za nowy dasz pewnie z 1000 lub wiecej..a uzywka to loteria i za miesiac moze wyjsc ze padnie uzwojenie i tyle zaoszczedzisz...przy regeneracji zostaje ci praktycznie tylko stara obudowa a cale flaki masz nowe, no ale wybor nalezy do ciebie
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
1wrc1
*
*


Dołączył: Dec 08, 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie dzieki za pomoc i rade.mam nadzieje ze na weekendzie bede mial troche czasu i uda mi sie to zrobic.dzieki raz jeszcze i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no problem jak bedziesz mial jakies problemu to wal smiało
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>wal smia³o

uffff....goraco sie zaczyna robic..ja sie wypisuje! Razz
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ach... glodnemu chleb na mysli Smile
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group