www.asu.pl :: Zobacz temat - GIĘTKI PRZEWÓD hamulcowy Pontiak Trans sport 91
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GIĘTKI PRZEWÓD hamulcowy Pontiak Trans sport 91

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
topa41
*
*


Dołączył: Oct 23, 2009
Posty: 27

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 16:31    Temat postu: GIĘTKI PRZEWÓD hamulcowy Pontiak Trans sport 91 Odpowiedz z cytatem

Witam. Pozbyłam się płynu hamulcowego przez dziurę w giętkim przewodzie (prawy). Czy ktoś wie gdzie na internecie dostanę taki przewód lub zamiennik bo nie mogę znaleźć. Embarassed Widziałam uszkodzony element i myślę że sama dam radę wymienić. Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze tu:

ASU
Rafał Pater
ul. Buczacka 7
54-611 Wrocław
tel. 698-741-741
NIP: 894-284-95-50
REGON: 020179561

www.asu.pl
www.sklep.asu.pl

e-mail : info@asu.pl
sklep : sklep@asu.pl
admin : pater@asu.pl

przy okazji zapytam z ciekawosci: jaki rocznik i przebieg,czy przewod wystrzelil czy tylko prepuszcza,czy hamulce padly nagle czy po prostu slably,jak doszlo do zdarzenia i czy dalo sie bez problemu zatrzymac auto.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarku przewody elastyczne raczej strzelaja! przynajmniej ja sie nigdy nie spotkalem z przypadkiem zeby np.rosil...niestety to zbyt duze cisnienie w ukladzie (chyba 200Bar z tego co pamietam) ;/
No a jak juz strzeli to hmm...zostaje ci tylko hamowanie silnikiem i reczny/nozny.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobny przypadek i.....
Założyłem przewód hamulcowy z BMW (po prostu do sklepu z częściami do BMW miałem najbliżej Wink )

Miałem awaryjne hamowanie na ulicy, a chwilę później objaw był taki, że hamulce były, coraz słabsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie baw sie w uzywki,tylko nowki,w usa kosztuje smieszne pieniadza http://www.rockauto.com/catalog/raframecatalog.php w granicach 10$,wiec u nas majatku kosztowac nie beda.
Rano lap za telefon i dzwon do Rafala.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem nowy wężyk w sklepie (koszt 30zł) wziąłem tylko mój (pontiacowy) na wzór coby długość była odpowiednia (jest minimalnie dłuższy) i wszystko śmiga bezproblemowo !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
topa41
*
*


Dołączył: Oct 23, 2009
Posty: 27

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki chłopaki muszę dzisiaj zadzwonić i się popytać. Jak patrzyłam na przewody to kosztują ok 100 zł wydaje mi się że trochę dużo. ?? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec w takim razie bierz z BMW(tfu ze mi to przez usta przeszlo) Laughing ,Gucio poda ci zapewne szczegoly.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepsze to niz z,za przeproszeniem, volkswagena Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź ze sobą wężyk i idź do pierwszego lepszego sklepu motoryzacyjnego i tam na pewno dobierzesz odpowiednie wężyki/przewody. Musisz tylko sprawdzić długość (nie mogą być krótsze) i gwinty, ale te praktycznie są takie same w większości samochodów. Nie wiem z jakiego modelu BMW jest mój wężyk, bo nie pytałem o to Smile Przymierzałem kilka i jeden przypasował długością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
topa41
*
*


Dołączył: Oct 23, 2009
Posty: 27

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
moze tu:

ASU
Rafał Pater
ul. Buczacka 7
54-611 Wrocław
tel. 698-741-741
NIP: 894-284-95-50
REGON: 020179561

www.asu.pl
www.sklep.asu.pl

e-mail : info@asu.pl
sklep : sklep@asu.pl
admin : pater@asu.pl

przy okazji zapytam z ciekawosci: jaki rocznik i przebieg,czy przewod wystrzelil czy tylko prepuszcza,czy hamulce padly nagle czy po prostu slably,jak doszlo do zdarzenia i czy dalo sie bez problemu zatrzymac auto.


Rocznik 91, 270 000 przebiegu. Przewód wystrzelił przy metalowym zacisku. Objaw: podczas hamowania pedał wpadł do podłogi i tak zachowywał się cały czas oraz zaswieciła sie czerwona kontrolka hamulca. Rolling Eyes jechałam jeszcze 4 kilometry i po drodze miałam zjazd z góry strasznie się bałam ale naciskając hamulec do samej podłogi czułam że samochód zwalnia gdy dojechałam do domu okazało się że cała opona i nadkole jest zalane płynem hamulcowym a w zbiorniczku prawie nie ma płynu.

Wkońcu zakupiłam przewód w sklepie motoryzacyjnym tylko trzeba zabrać stary na wzór koszt 30 zł.

Dziękuje wszystkim za pomoc i rady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
topa41
*
*


Dołączył: Oct 23, 2009
Posty: 27

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie odpowietrzenia układu hamulcowego ? czy odpowietrza się na zapalonym silniku żeby działało wspomaganie ??/ czy na wyłączonym? Rolling Eyes Proszę też o dodatkowe spostrzeżenia. Pozdrawiam i dziekuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to robiłem w "trasie", więc zalałem płyn hamulcowy, odkręciłem odpowietrznik przy kole w którym wymieniałem wężyk i chwilę poczekałem aż wyleci trochę płynu (metoda grawitacyjna). Zakręciłem i jeżdżę do tej pory !!
Wszystko robiłem na zgaszonym silniku !!

U mnie było jeszcze trochę płynu w zbiorniku, więc nie miałem zapowietrzonych pozostałych kół !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 4:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te przewody uszkadzaja sie pod wplywem wieku - nastepuje starzenie zewnetrznej powloki gumowej.Staje sie popekana w wielu miejscach ,szczegolnie w okolicach metalu. Sprawdz jak wyglada drugi i ewentualnie wymien ,bo w kazdej chwili moze byc nastepna niespodzianka....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group