www.asu.pl :: Zobacz temat - Sterownik Silnika Dodge Grand Caravan Sport
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterownik Silnika Dodge Grand Caravan Sport

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
spacekid
*
*


Dołączył: Jul 02, 2009
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 13:50    Temat postu: Sterownik Silnika Dodge Grand Caravan Sport Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mój samochód Dodge Grand Caravan Sport, pojemność 3.8l, rocznik 2003

Mam problem ze znalezieniem do niego komputera silnika.

Szukałem pomocy wśród wielu firm, które sprowadzają części do amerykanów w całej Polsce i w przeważającej części tylko do roczników starszych niż mój.

Padł mi sterownik silnika - przyczyna zwarcie z przetartej wiązki przewodów do komputera. Przyczyna awarii usunięta ale komputera nikt nie umiał naprawić - mam teraz rozgrzebany bez żywicy i nie działa.
Jego numer to P/N P04748424AA

Moje pytanie jaki musi być numer (albo jego część) sterownika silnika z innego takiego samego samochodu, żeby pasował do mojego.
Nie znam tej reguły. Czy np z Grand Caravana ale rocznik 2001 poj. 3.8 i P/N 0472... będzie pasował ?
Zaplecze w sensie zaprogramowania innego kompa mam tylko samego kompa nie mam....

Może mi ktoś pomóc bo już pomalutku mi zostaje sprowadzenie ze stanów.
To jak jest z tymi numerami muszą być całkowicie takie same ?
Wiem, że jest jakiś przedział roczników dla którego komputery pasują np 1997 - 2001 albo 2001-2005 (podobno w 2001 się zazębia zmiana sterowników)

Czy ktoś mi może pomóc ? Samochód stoi od maja (na razie...) A może po prostu ktoś ma taki komp...

pozdrawiam
_________________
pozdrawiam
SpaceKid
--------------------
Dodge Grand Caravan Sport 2003 3.8l + LPG sekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z skąd jesteś.
Mam namiary do jednego gościa od komputerów.A jesteś pewien ,że jest spalony.
Uzupełnij swój profil bo to czasami pomaga.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
spacekid
*
*


Dołączył: Jul 02, 2009
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sato napisał:
A z skąd jesteś.
Uzupełnij swój profil bo to czasami pomaga.


Juz uzupelnilem profil i podpis

sato napisał:
Mam namiary do jednego gościa od komputerów.A jesteś pewien ,że jest spalony.


Nie pisałem w poście, ze komp mam spalony. Diagnozę postawili mi w serwisie na kompa silnika, bo Body sprawdzili i byl ok. Potem jakiś elektronik, który naprawiał już nie jeden komputer (niestety od rocznika 2001 w dol) próbował naprawiać. Dowiedziałem sie od niego, ze nie jest w stanie rozpuścić żywicy żadną ze znanych mu cieczy tak jak dało sie to w starszych rocznika wiec dlubal. Dlubal 2 tygodnie, az dodłubał sie do plyty i wszystkiego na niej. Widac teraz cala plyte glowna i elementy na niej. Próbował, cos tam robil, mierzyl, naprawial - CO ? NIE WIEM - tajemnica magika - wiem tylko, ze jakies wycieki elektrolitow czy cos tam. Potem wsadzili do samochodu i nic - dalej nie pali - komp wracal do niego 3 razy i po 3cim razie facet sie poddal - teraz losowo albo sie zapali check engine i cisnienia oleju albo nie a jak sie uda odpalić to albo chodzi 3 min albo 5 albo w ogóle sie nie pojawiają te diody i odpalić sie nie daje. Moze poszedł sam soft a nie hardware - ja jestem uzależniony od wiedzy nie wiedzy kolejnych magikow z Bydgoszczy chociaż sam jestem programista to daleko mi do kompow silnikowych Smile (oj bida tu u nas). Po tym jake elektronik sie poddał - doszli w końcu do tego co uszkodziło komp - przetarta wiazka przewodow do niego.
Obdzwonilem wszelkie znalezione w necie miejsca w Wawie i dowiedziałem sie oprócz tego, ze wszyscy sie nawzajem znaja to, ze w Piasecznie jest dobry naprawiacz kompów silnika. Ale jak zadzwonilem i powiedziałem, ze mam juz otwarty to podziękował. Reszta firm, ktore sprowadzają części np z rozbiórkowych z Anglii albo Francji odpowiada ze nie maja takiego kompa. W sumie może nawet sie nie dziwie - samochod jest wyprodukowany w KANADZIE Smile Jestem tak zdołowany, ze az sarkastyczny Sad((
Wczoraj podzwoniłem za podpowiedzią jednego bardzo pomocnego pana po serwisach dealerów, żeby wyciągnąć informacje czy do mojego samochodu mogę włożyć komputer o innych numerach. Znalazł sie w końcu życzliwy - jeden na 12 obdzwonionych, który lachy nie robił i raczył przeszukać baze - powiedział niestety, ze do tego mojego modelu to ja nie mogę innego kompa wstawić niż taki sam jak mam - czy to prawda? Już opadłem z sil i emocji - zadzwoniłem do stanów - na eBayu znalazłem stronę - podaje sie VIN i stan licznika a oni przysyłają komp z najnowszym softem chryslera w takim stanie, ze PLUG&PLAY czyli wkladam i jade (pewnie bez immo - albo immo do sczytania) ale muszę im odeslac stary komp zeby nie bulic $100 więcej.

Sato - masz namiar na kogoś naprawdę dobrego, po tym co tu napisałem, bo ja juz w desperacji zaraz sprowadzę z USA...
_________________
pozdrawiam
SpaceKid
--------------------
Dodge Grand Caravan Sport 2003 3.8l + LPG sekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden kolega z forum prawdopodobnie pojedzie do niego z autem bo już mu nie pali .Zobaczymy co wyczaruje.
O tym gościu słyszałem sporo dobrych opinii od spraw beznadziejnych.

Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Wink
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 5:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/02-03-Dodge-Caravan-Chrysler-Town-Country-PCM-ECM-ECU_W0QQitemZ370211628609QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item5632552641&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=65%3A12%7C39%3A1%7C72%3A1171
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
spacekid
*
*


Dołączył: Jul 02, 2009
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sato napisał:
Jeden kolega z forum prawdopodobnie pojedzie do niego z autem bo już mu nie pali .Zobaczymy co wyczaruje.
O tym gościu słyszałem sporo dobrych opinii od spraw beznadziejnych.

Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Wink


No i jak tam ? Kolega byl czy nie byl Mistrz mu wyczarowal czy nie wyczarowal ? Mam dalej byc cierpliwy czy... kupic na ebay'u? Smile
_________________
pozdrawiam
SpaceKid
--------------------
Dodge Grand Caravan Sport 2003 3.8l + LPG sekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega tak się zdeterminował ,że sam przemierzył tę instalację i wyszło wszystko dobrze a zegary zaczęły wskazywać czyli domniemam że nie było gdzieś kontaktu jedynie co ma problem ,że nie na wszystkie cylindry pali i tutaj nasuwa się uszkodzenie komputera silnika.

Komputer już zamówiony zobaczymy co dalej.

Kolega pewnie opisze na forum o tych perypetiach.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group