www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z automatycznymi drzwiami bocznymi
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z automatycznymi drzwiami bocznymi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 15:29    Temat postu: Problem z automatycznymi drzwiami bocznymi Odpowiedz z cytatem

Pewnego razu wylaczylem elektryczne otwieranie i zamykanie bocznych drzwi i od tej pory juz po wlaczeniu, chyba z 50 razy testowalem wlacznik, nie dziala elektryczne zamykanie(czy otieranie). Wczesniej dzialaly idealnie i kiedy wylaczalem automatyke, potem po wlaczeniu dzialalo dobrze. Mial ktos juz taki problem???? Bezpiecznik jest powiazany z regulacja foteli i fotele dzialaja do teraz(pozatym sprawdzilem bezpiecznik). Co myslicie gdybym na jakic czas odlaczyl akumulator, czy nie zaszkodzi to innym urzadzeniom, taki "reset"??
chodzi o chevroleta trans sport
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odłaczenie aku mu na 100% nie zaszkodzi
a co ci radzic nie wiem
wiem tylko ze w swoim minivanie mazdzie mialem cos takiego i mam ze po resecie przez odłaczenie aku nie dzialaja mi szyby elektyczne
tzn dzialaja tylko z ptzyciskow na kazdym z drzwi a na centralce z drzwi kierowcy nie i wtedy musze nauczyc komputer auta
polega to na tym ze siadam przy kazdych drzwiach naciskam opusc jade do dolu przekaznik robi klik jade do góry przekaznik robi klik i tak kazda czynnosc na kazdych drzwiach od dolu do gory do konca z klikiem i wtedy centralka drzwi kierowcy juz wie ze posiada cos takiego
a moze masz gdzies wlacznik przed przypadkowym otwarciem z wewnatrz tak przeciwko dzieciom????moze jest to na drzwiach albo belce przy drzwiach? prawie kazde auto to posiada ale tam sa drzwi mechaniczne....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w poprzednich wersjach trzeba odlaczyc bezpiecznik na 3 min i pozniej wlaczyc na wylaczonym automacie. nastepnie po wlozeniu bezpiecznika odczekac chyba 1min i dopiero otworzyc drzwi
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz zrobie probe z tym bezpiecznikiem i dam znac jak poszlo.
Zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem sprawdzilem ze 3 razy, bo mialem nadzieje ze to tylko to.
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpiecznik niestety nie pomogl, ale odlaczenia akumulatora owszem - pojawil sie tez minus tego...
Zawsze Centralny zamykal mi drzwi jak wrzucalem cos innego niz P, a wylaczal kiedy znow wrzucilem P, teraz jest tak ze drzwi zamyka na kazdej pozycji skrzyni oprocz P(czyli tak jak powinno byc), ale otwiera dopiero drzwi kiedy wylacze kluczykiem silnik i zaplon....
Ma ktos pomysl jak z tym powalczyc, zalezy mi zeby nadal zamykal drzwi czntralny, ale rowniez moglby otwierac na P jak bylo to dotychczas...
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość awarii chryslerów jest z powodowana złą jakością wykonania płytek lutowanych na których występują zimne luty oraz korozja połączeń lutowanych a także zły kontakt wtyczek.

Z najczęstszymi problemami użytkownicy mają typu brak oświetlenia licznika ,kontrolek i tym samym problem z odpaleniem silnika a jak już to praca silnika 3 sekundowa.Zawsze pierwsze domysły takie ,że samochód może posiadać immobilajzer i zaczyna fiksować.

Jeśli takie objawy występują to należy koniecznie sprawdzić główna płytę licznika ,ponieważ występują tam zimne luty które, nie pozwalają na uruchomienie silnika.

Zawsze należy zrobić konserwację całej elektryki ,połączeń kostek oraz sterowników nawet jeśli samochód dobrze jeździ bo wystarczy ,że będzie brak kontaktu na jednym czujniku i będą problemy z odpalaniem samochodu lub wyświetlanie kodów błędów.

Ja po zakupie samochodu zrobiłem jak wyżej opisałem i do obecnej chwili nie mam problemów z instalacją.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprosilbym bardziej o sposob zaprogramowania centralnego, tak jak bylo do tej pory.... Potrafi ktos??
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group