www.asu.pl :: Zobacz temat - Klimatyzacja
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klimatyzacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 16:10    Temat postu: Klimatyzacja Odpowiedz z cytatem

Wiem, że już temat był poruszany, ale nie mogę znaleźć interesującego mnie wątku.Gorzej, że też go nie pamiętam.
Czy u was też przy zerowej temperaturze zewn. lub niższej nie włącza się klimatyzacja Question
O ile dobrze pamiętam to tak właśnie jest i jest to objaw prawidłowy.
U moich znajomych w passacie i w eskorcie klima załącza sie bez względu na temperaturę.
Jeżeli działanie klimy w naszych amerykańcach jest prawidłowe tzn. nie załącza sie przy ujemnych temperaturach, to co jest tego powodem, dlaczego tak się dzieje? Domyślam sie, że jest to jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniem jakiegoś urządzenia od klimy, ale jakiego?
Klimę chcę włączać po to, aby szyby mi nie parowały.
Jesienią włączałem klimę i nie wiedziałem co to są parujące szyby Wink
a teraz, tzn w przymrozki już wiem Wink

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to cos masz skopane,bo jesli dasz nadmuch na szybe przednia powinna ci klima pracowac,nie zaleznie od pory roku
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może czynnik chłodzący poprostu się ulotnił.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak się myliłem.
Będę musiał sprawdzić czynnik, chociaż latem go uzupełniałem.Wszystko może się zdarzyć, łącznie z tym, że czynnik sobie z jakiegoś powodu wyparował.
W wolnej chwili podjadę do serwisu klimy i sprawdzę co z czynnikiem.Jak będzie ok. to będę szukał innej przyczyny.
Czyli jak rozumiem, klima musi mi działać również przy minusowych temperaturach.
Dzięki JEDI_V i Lutek34.

Plymouth G.V. 3,3 1996r zgazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie prawda. Klimatyzacja nie wlacza sie hdy temp. jest ponizej 5 stopni. W kazdym moim samochodzie tak bylo, w moim Voyku tez tak jest, kumpel ma Dodga z 2003 roku i jest to samo. Nawet jak nawiew na szybe puszcze, to sprezarka sie nie zalacza. Dzisiaj bylo 6 stopni, wedlug termometru w samochodzie, i klima sie zalaczyla jak dalem nawiew na szybe, wczesniej, bylo ok. 0, nie zalaczala sie.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torped napisał:
Nie prawda. Klimatyzacja nie wlacza sie hdy temp. jest ponizej 5 stopni. W kazdym moim samochodzie tak bylo, w moim Voyku tez tak jest, kumpel ma Dodga z 2003 roku i jest to samo. Nawet jak nawiew na szybe puszcze, to sprezarka sie nie zalacza. Dzisiaj bylo 6 stopni, wedlug termometru w samochodzie, i klima sie zalaczyla jak dalem nawiew na szybe, wczesniej, bylo ok. 0, nie zalaczala sie.


No właśnie, dzisiaj było ok 7-8 stopni na + i klima działa.Szyby mi zaparowały jak wyjechałem z myjni.Włączyłem nadmuch na przednią szybę i klima zadziałała "ałała" Wink .Szyby prawie natychmiast odparowały.
Ciekawy jestem dlaczego u znajomków klima działa nawet w ujemnych temperaturach.Może to oni mają coś zepsute Question Wink
Ale jak sobie przypominam, tak trochę przez mgłę, to na forum czytałem kiedyś, że klima w ujemnych temperaturach się nie załączy.
Prawda to, czy fałsz Wink

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest tak,ze przy dwoch ustawieniach na szybe(sama szyba i szyba+nogi)zawsze cyklicznie dziala klima nie zaleznie od temperatury na zewnatrz,tylko caly kawal polega na tym,ze nawet przy ustawieniu temp.nadmuchu na maks.zimne leci letnie powietrze lub cieple jak ustawiam na maks .cieple.Przestawiajac nadmuch na kratki leci juz zimne.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torped napisał:
Nie prawda. Klimatyzacja nie wlacza sie hdy temp. jest ponizej 5 stopni. W kazdym moim samochodzie tak bylo, w moim Voyku tez tak jest, kumpel ma Dodga z 2003 roku i jest to samo. Nawet jak nawiew na szybe puszcze, to sprezarka sie nie zalacza. Dzisiaj bylo 6 stopni, wedlug termometru w samochodzie, i klima sie zalaczyla jak dalem nawiew na szybe, wczesniej, bylo ok. 0, nie zalaczala sie.


No to by przedziwne było. Przecież klima nie jest tylko po to żeby chłodziła latem, klimy używa się też zimą.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, zbaraniałem Confused Co auto to inne działanie.
Opracowałem inny sposób na parowanie szyb.
Przed wejściem do auta maksymalnie się schładzam, chodzę rozpięty i jak poczuję, że jest mi zimno to wsiadam do auta i szyby mi nie parują... Wink Laughing

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia a604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group