www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Grand Voyager 2,5 TD 97r. Problem ze silnikiem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Grand Voyager 2,5 TD 97r. Problem ze silnikiem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
vito14
*
*


Dołączył: Mar 25, 2009
Posty: 5
Skąd: woj. podkarpackie

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 23:40    Temat postu: Chrysler Grand Voyager 2,5 TD 97r. Problem ze silnikiem Odpowiedz z cytatem

Witam ma problem ze silnikiem mianowicie chodzi o to ze silnik dziala ale bardzo glosno pracuje slychac jakby zawory klepaly. Ma problemy ze zbieraniem sie w czasie jazdy turbina dziala, oleju nie pobiera, plynu chlodniczego tez nie pobiera. Bylem u roznych mechanikow i kazdy z nich powiedzial mi ze przyczyna moga byc wtryski, ze tak glosno klepie i nie zbiera sie w czasie jazdy. Wyjalem te wtryski i zawiozlem do sprawdzenia okazalo sie ze wtryski sa w jak najlepszym porzadku. Nie wiem co moglo sie stac skad taki churgot silnika. Nie wiem co robic auto stoi juz poltora miesiaca. Czy ktos mial podobna sytuacje. Prosze o jakies informacje jesli ktos ma pomysl co z tym problemem zrobic. pozdrawiam vito14
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rekin303
*
*


Dołączył: Mar 19, 2009
Posty: 11

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc.

Glośne klepanie to może być też prtzyczyna lasek popychaczy zobacz moze je trzeba wymienic , masz warkot taki donosny jak motopompa?? jezeli tak to napewno laski popychaczy, moj stoj od 4 miesiecy mam problem z nierowna praca juz rozne rzeczy mi wymieniali lacznie z wtryskiem setrujacym za 1300zl i dalej dupa. to sa dosc trudne silniki, ale zreknij do laske moze faktycznie one maja ten chalas? ja mialem i zmienilem i silnik zaczol pracowac duzo ciszej.
Pozdrawiam
Seba
_________________
SebaSzczecin Chrysler Grand Voyage 2,5 TD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vito14
*
*


Dołączył: Mar 25, 2009
Posty: 5
Skąd: woj. podkarpackie

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
No troche to klepie ale jak sie przygazuje tak bardzo nie slychac tego klepania tylko taki churgot jakby byl pekniety kolektor wydechu. A jak sie zbieral w czasie jazdy bo moj do 2 tys obrotow to idzie jak szczala a po 2 tys to ma juz problemy z przyspieszeniem??
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rekin303
*
*


Dołączył: Mar 19, 2009
Posty: 11

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vito14 napisał:
Witam
No troche to klepie ale jak sie przygazuje tak bardzo nie slychac tego klepania tylko taki churgot jakby byl pekniety kolektor wydechu. A jak sie zbieral w czasie jazdy bo moj do 2 tys obrotow to idzie jak szczala a po 2 tys to ma juz problemy z przyspieszeniem??
pozdrawiam


a sprawdzałeś turbinę?? wiesz przyczyn może być tysiące, najlepiej jechać na test komputerowy do serwisu, wtedy wszystko sie wykluczy, ja zmieniłem laski popychaczy , zawór EGR , pracował cichutko i równo nie było żadnych objawów to fakt ze byl trochę zamulony tak powyżej 2,5tys obrotów. Dziś bylem w serwisie na testach mam wszystko ok jeżeli chodzi o djagnostykę silnika ale tez mi hałasuje i to w okolicach rozrządu najprawdopodobniej po 8 tysi rozciągnoł sie łańcuch i dlatego mam nierówną prace, mowie ci zerknij do lasek, od tego bym zaczął. Ja bardzo długo doprowadziłem go do stanu stabilnej i cichej pracy łącznie z płukaniem silnika i zalaniem go 10w-40 firmy MOTUL polecam olej bardzo dobry ale i nie tani do tego płukanka tej samej firmy i silnik nie do poznania. W tej chwili czeka mnie chyba znów rozbiórka i wymiana łańcucha:(
_________________
SebaSzczecin Chrysler Grand Voyage 2,5 TD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group