www.asu.pl :: Zobacz temat - BRAK COFNIĘCIA
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

BRAK COFNIĘCIA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 12, 2005 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich poprzednich samochodach (tarcze na wszystkich kolach) klocki nigdy nie zużywały się równomiernie, zawsze był taki który padł pierwszy, w Pontiacu tez tak było.
Z tego co mi wiadomo, tłoczki w zacisku cofają się tylko pod wpływem drgań tarczy. Podczas eksploatacji przy juz mocno zużytych klockach, tłoczek zawsze pozostaje wysunięty przez co jest narażony na zabrudzenie lub rdzę. Zazwyczaj wystarczy wysunąś go z zacisku tak zeby dało się go wyczyścić (wypolerować), ja to robiłem tzw wodnym papierem ściernym 450 lub nawet 600 (żmudne ale skuteczne).
Jeśli zrobi się to bez oddzielania tłoczka od zacisku, czyli bez zdejmowania wszystkiego to jest to 15 min pracy i po problemie.
Gorzej jak tłoczek jest zardzewiały i ma wrzery, wtedy nie będzie już szczelny i trzeba założyć nowy. Dobry tokarz potrafi dorobić takie cudo za grosze (miałem takie w tłoczki w Mercedesie Wink ).
Sądzę, że jeśli mozesz cofać ten tłoczek rękoma to wszystko jest OK, sprawdź tylko czy koło przy tym zacisku nie grzeje się bardziej niz drugie koło.
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group