www.asu.pl :: Zobacz temat - Na świecy zapłonowej olej
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Na świecy zapłonowej olej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 12:38    Temat postu: Na świecy zapłonowej olej Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zrobiłem przegląd przewodów i świec (nie bez przyczyny - zgasł mi podczas jazdy, wcześniej trochę nierówno pracował silnik) jak się okazało jest przebicie na przewodzie - do teraz czuję jak sprawdzałem przewody przy zapalonym silniku Smile Smile.

Ale bardziej się zmartwiłem jak odkręciłem świece - bo druga i trzecia świeca - środkowe (od lewej strony patrząc) były całe w oleju - kurcze skąd się on tam wziął ??

Czy to coś poważnego !!??

Ubytki oleju w silniku - na 8 tys dolałem ok 0,5 l
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest prawdopodobieństwo, że pierścienie olejowe są zapieczone, lub uszczelniacze na trzonkach zaworowych do wymiany.
Czy nie kopci Ci na błękitno z rury wydechowej ?
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benek napisał:
Jest prawdopodobieństwo, że pierścienie olejowe są zapieczone, lub uszczelniacze na trzonkach zaworowych do wymiany.
Czy nie kopci Ci na błękitno z rury wydechowej ?


Nie zwracałem uwagi na to co wylatuje z rury ale teraz jak będę wracał z pracy do domu to popatrzę co wylatuję z rury
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kopcić tylko na zimnym silniku więc sprawdź zanim się rozgrzeje. Pierścienie po rozgrzaniu rozszerzają się i lepiej uszczelniają. Oczywiście zakładając, że to pierścienie, bo mogą być również uszczelniacze zaworów dolotowych.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem TO CO WYLATUJE Z RURY i nic nie zauważyłem - sprawdzałem na zimnym i ciepłym
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle że troche niezrozumiale opisałeś te zaolejone świece,stąd takie pesymistyczne opinie Laughing ,
Zaolejone masz na gwincie ,a nie na elektrodach,bo na elektrodach byłby czarny gruby nalot nieprzypominający oleju,i ubywało by ci 0,5 l, nie na 8000 ale na 100km Laughing .Najprawdopodobniej masz przeciekajacą uszczelke pod pokrywą zaworów w okolicy tych świec i olej wcieka do gniazda świecy powodując przy wykręcaniu zalanie calego gwintu świecy.
Druga możliwość to rozlanie oleju przy wymianie (dolwece) .Olej nie odparuje tak szybko jak woda ,plyn czy benzyna czasami trwa to naprawde długo.Zużycie oleju takie jak piszesz to normalny objaw dobrze pracującego silnika,np.Mercedes dopuszcza (uważa za normalne)zuzycie oleju do 1.5 l na 10 000 km .Sprawdz może mam racje Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 6:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:

Druga możliwość to rozlanie oleju przy wymianie (dolwece) .Olej nie odparuje tak szybko jak woda ,plyn czy benzyna czasami trwa to naprawde długo.Zużycie oleju takie jak piszesz to normalny objaw dobrze pracującego silnika,np.Mercedes dopuszcza (uważa za normalne)zuzycie oleju do 1.5 l na 10 000 km .Sprawdz może mam racje Wink


I tak się właśnie zastanawiam czy nie jest w tym problem.

Świece wymieniałem po zakupie samochodu (wymiana była jeszcze innych rzeczy jak rozrząd, paski, olej itd - to co się wymienia po zakupie samochodu Smile ). Może jak był zmieniany olej to w trakcie wlewania oleju coś się rozlało po pokrywie i spłynęło do otworów gdzie się przykręca świece. Przy tych wymianach nie byłem - robione były u mechanika, tylko że one są przykryte gumowymi "kapturkami, które się znajdują na przewodach zapłonowych - ale może i tak coś tam przeleciało . W czasie jak odkręcałem świece to po gwincie pociągnął olej - BYŁA BY TO OPTYMISTYCZNA WERSJA Smile z rozlanym olejem Smile gorsza to jeżeli faktycznie coś się tam niedobrego dzieje z CZYMŚ ?? Smile

A faktycznie się ciężko dolewa olej a szczególnie z bańki 5litrowej - to już sam wypróbowałem jak robiłem dolewkę

Teraz jak wyczyściłem gniazda pod świecę będę częściej tam zaglądał i sprawdzał czy nie ma oleju

Za jakiś czas opiszę co się dzieje i czy niepotrzebnie zawracałem głowę Smile Wolałbym tą OPTYMISTYCZNĄ wersję z rozlanym olejem Smile
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group