www.asu.pl :: Zobacz temat - trzepanie - przeguby
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

trzepanie - przeguby

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 23:32    Temat postu: trzepanie - przeguby Odpowiedz z cytatem

Witam, dawno sie nie odzywalem...wiec nadrabiam zaleglosci...

...jadac sobie ostatnio po autostradzie z przepisowa stałą predkoscia 130km/h zaczelo mi telepac autem, i to dosc mocno. zatrzymalem sie na najblizszym postoju aby zobaczyc czy przypadkiem np "kolo sie nie poluzowalo" Wink wszystko ok...jadac dalej, co jakis czas, zwlaszcza na odcinkach o najgladszej nawierzchni zaczynalo telepac...
...na drugi dzien pojechalem na wywazanie kół, niby nie bylo z nimi zle, pomyslalem ze moze tarcze hamulcowe, bo reszte zawieszenia wymienialem niedawno i luzow nie bylo...
...dzisiaj wracajac z walbrzycha koszmar...trzepalo niesamowicie praktycznie juz powyzej 30km/h.
Podczas wiekszego przyspieszania ustepowalo i tak samo po puszczeniu gazu, tylko podczas jednostajnej jazdy trzepie i to dosc mocno, przy jezdzie powolnej okolo 10km/h czuc jakby mi kierownice lekko szarpalo w jedna strone. Tak samo podczas normalnej jazdy przy skrecie w prawo ustepowalo przy skrecie w lewo sie nasilalo.
Juz wiem ze to cos z przegubem, ale ktorym, wewnetrznym czy zewnetrznym i z ktorej strony? jak to sprawdzic na 100%?
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi na przykład identycznie jak mówisz trzepało autem , i okazało sie że to tłoczek hamulcowy, poprotu wjednym miejscu zardzewiał sobie i po jakims kawałku drogi nie wiem czy dlatego że moze sie rozgrzał i rozszerzył ale tak jakby wyszedł i nie chciał sie schować, chował sie dopiero jak ostygł. Tak mi sie wydaje przynajmniej. Ale fakt faktem trzepało autem dokładnie tak jak mówisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli telepie głównie jak skręcasz, to przeguby przy koląch, jeżeli cały czas to przy skrzyni. Miałem podobny problem. Najpierw sprawdź sworznie i tuleje na wahaczach. A potem Laughing najlepiej wymień całą półoś. W ASU dostaniesz w dobrej cenie. Wink
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dex napisał:
Jeżeli telepie głównie jak skręcasz, to przeguby przy koląch, jeżeli cały czas to przy skrzyni. Miałem podobny problem. Najpierw sprawdź sworznie i tuleje na wahaczach. A potem Laughing najlepiej wymień całą półoś. W ASU dostaniesz w dobrej cenie. Wink


Ja na dniach będę wymieniał zewnętrzne, bo mi stukają jak skręcam.Lewy bardziej od prawego, ale dwa do wymiany.
Żadnego stukania, szarpania itp. w czasie jazdy nie wyczuwam.
Z wyjątkiem j.w.
U mnie przed wymianą stukała tuleja wahacza i co ciekawe tej usterki nie zauważono na stacji diagnostycznej /3x tam byłem i nic/.
Dopiero u kolegi auto na kanał, na lewarek i lekko szarpiąc koła wszystko wylazło.
Dzisiaj już wszystko ok.

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia a604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, chyba problem udalo sie rozwiazac, wymienilem tarcze hamulcowe i klocki, na razie spokoj, po okolo 40km ok, auto jedzie jak po szynach, zero drgan kierownicy, w sumie jeszcze nie pojechalem nigdzie na autostrade sprawdzic przy "wyzszych" predkosciach, ale to juz by chyba wyszlo, wiec prawie na 100% jestem pewny ze to bylo to... Smile

dex napisał:
W ASU dostaniesz w dobrej cenie. Wink


w polsce ciezko o dobre ceny, dla mnie dobra cena to taka ktora jest nie wyzsza jak 20% tej w stanach... Wink dlatego wszystko prawie targam z usa...choc teraz kurs dolca troche przeraza...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darryd napisał:
witam, chyba problem udalo sie rozwiazac, wymienilem tarcze hamulcowe i klocki, na razie spokoj, po okolo 40km ok, auto jedzie jak po szynach, zero drgan kierownicy, w sumie jeszcze nie pojechalem nigdzie na autostrade sprawdzic przy "wyzszych" predkosciach, ale to juz by chyba wyszlo, wiec prawie na 100% jestem pewny ze to bylo to... Smile

dex napisał:
W ASU dostaniesz w dobrej cenie. Wink


w polsce ciezko o dobre ceny, dla mnie dobra cena to taka ktora jest nie wyzsza jak 20% tej w stanach... Wink dlatego wszystko prawie targam z usa...choc teraz kurs dolca troche przeraza...


darryd.
Jak możesz, to podaj namiary na firmę z której ściągasz części.
Podejrzewam, że zamówienia składasz emilią Wink
A może strona www Question

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, zamawiam z http://rockauto.com
przesylka priorytetem jest w ciagu 3 dni...
choc nie ukrywam ze kurs dolara teraz nie zacheca do zakupow... :/
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group