www.asu.pl :: Zobacz temat - górna pokrywa zaworów silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

górna pokrywa zaworów silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dklord
*
*


Dołączył: Sep 19, 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 13:27    Temat postu: górna pokrywa zaworów silnika Odpowiedz z cytatem

Witam dziś zauważyłem przy kontroli oleju i po tym jak zaczoł silnik letko podudniwać ze mam luźne śruby od górnej pokrywy raz już miałem to naprawione mechanik mi coś z tym pokąbinował i przez 2 miesiące cieszyłem sie jazdą moim autkiem teraz was sie pytam czy może znacie jakiś super patent żeby zrobić to już na stałe może nową pokrywę kupić albo śruby proszę o wszelkie rady dobrze że tak szybko to zauważyłem i nie rozszczelnił
sie cały silnik Cool
_________________
Chrysler Voyager 2.5 TD rocznik 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy masz lużne śruby od pokrywy? czy lużną pokrywe?

Uszczelka pod pokrywą w miejscach gdzie przechodzą śryby posiada takie metalowe tulejki lub klocki uniemożliwiając ezbytnie zaciśniecie uszczelki. czasami jak uszczelka nie jest już elastyczne pokrywa stoi na tych klockach i olej wycieka.


Jeżeli jednak odkręcają ci sie śruby od dekla głowicy spróbuj zastosować pod śrubi podkładki sprężynowe tak aby wibracje nie luzowały śrub.

Są też specjalne kleje du śrub posmarowanie śrubki klejem uniemożliwia samoczynne jej luzowanie. Klej nie jest jednak tak silny aby uniemożliwił lub znacznie utrudnił pużniejsze odkręcenie sruby.

Tak czy inaczej zalecał bym ci założenie nowych uszczelek pod dekle, no i sprawdż stan gwintó na śrubue i w gnieżdzie. Może też dadzą sie wkręcić dłuższe śruby.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dklord
*
*


Dołączył: Sep 19, 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokrywa jest ok olej nigdzie nie wycieka tylko dziś patrze a tu jedna śruba jest luźna ze palcem można było ja wykręcić i sie letko ruszała nie sprawdzałem innych bo czasu nie miałem jutro zobaczę jak inne śruby się trzymają właśnie chyba wcześniej mechanik mi coś robił z tymi tulejkami dzięki za informację a co do tego kleju to się gwint śruby smaruje nim ?
_________________
Chrysler Voyager 2.5 TD rocznik 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dklord napisał:
a co do tego kleju to się gwint śruby smaruje nim ?

Tak wycierasz śrubke i gwint aby nie były tłuste z oleju, i dajesz krople, dwie tego kleju na gwincik śrubki.
Jak ja kupowałem to były w takich małych tubkach z dziubkiem jak maść do oczu. Nie stety nie pamiętam nazwy.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dklord
*
*


Dołączył: Sep 19, 2007
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślisz że ten klej się nada firmy LOXEAL ??
tu podaje link http://www.vexus.pl/product_info.php?cPath=37_41&products_id=126&osCsid=7953f55ca01255a1088cfcc0d55d4f88
_________________
Chrysler Voyager 2.5 TD rocznik 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group