www.asu.pl :: Zobacz temat - Co ile wymiana oleju w warunkach europejski ???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co ile wymiana oleju w warunkach europejski ???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
aguncia1
*
*


Dołączył: Nov 20, 2007
Posty: 84
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 1:03    Temat postu: Co ile wymiana oleju w warunkach europejski ??? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie poniewaz mieszkamy za granica a autko serwisujemy w Polsce
co ile trzeba wymienic olej w skrzyni biegow powiem szczerze nawet nie wiem jaka jest w moim autku jest to dodge caravan 2003\04 z silnikiem 3.3 jak poznac jaka tam jest skrzynia i naprawde nie wiem co ile ten olej zmieniac autko ma najechane 50 tys mil ( 80 tys km) i bede teraz na swieta w Polsce wymieniac juz olej czy jeszcze nie poniewaz ASO poland mowi 90 tys km ASO UK mowi 120 tys km a ksiazka mowi 70 tys km wiec kiedy moze czas juz to zrobic ???

A i jeszcze jedna sprawa chodzi o wymiane paska ktory napedza alternator klime wspomaganie itd czy to prawda ze wymienia sie go dopiero po 150 tys km ???

Bardzo chcielibysmy to wiedziec bo autko czesto jeszdz po 2000 tys km z UK do Polski i nie chcem zeby stanelo po drodze bo skrzynia nawalila bo zapomnielismy o oleju w skrzyni.

Olej silnikowy wymieniam co 8 tys km co powinno byc jeszcze wymienione podczas takiego przebiegu , a i tarcze juz tez nowe sa.

Chodzi mi o przyklady z zycia czego sie moge spodziewac do wymiany przy przebiegu 80 tys km. Dziekuje bardzo Rolling Eyes
_________________
Dodge Caravan 2004
3.3 B + gaz Zenit
Opel Astra 2008 1,6 B
Wumag Wt260 4,5l T D
Parę zabawek RC Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olej w skrzyni można wymieniać co 30 tyś ATF4 oczywiście z filtrem Smile a skrzynkę masz 4 biegową
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sebuss
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 28
Skąd: Mazury

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto swiece wymieniac czzesciej np co 15-20tys km widze zze gaz masz to ma to duze znaczenie,,filtr powietrza,,,paskli klinowe mozn wymienic zobacz jjkai jest ich stan czy sie slizgaja ,,,,i czy nei sa popekane ,,przy tym przebiegu co maszz nigdy jak nie byly wymieniane ot mozeesz wymienic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej...w skrzyni a604 producent zalecal wymiane oleju co 48tys/km, twoja skrzynia jest natomiast zalana juz nowszym syntetycznym olejem ATF+4 dlatego te przebiegi moga byc dluzsze, choc ja i tak bym juz wymienil, koszt nieduzy a spokoj wiekszy...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group