www.asu.pl :: Zobacz temat - kolektor powietrza /windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kolektor powietrza /windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 18:48    Temat postu: kolektor powietrza /windstar Odpowiedz z cytatem

czy moge zdjac kolektor powietrza bez koniecznosci pozniejszej wymiany uszczelki? chcialbym obadac jak wyglada dolot powietrza do glowic.. poczawszy od przepustnicy.

wg jednego programu mam P0171 (czyli uboga na glowicy 1 - od strony pasazerki) a wypisuje ze jest bogata mieszanka (chyba blad w opisie). no ale dziwne. akurat zczytujac wartosci z sond wychodzi ze napiecia sa wysokie na tej sondzie - co wskazuje na bogata mieszanke. nawet dlugoterminowe podawanie paliwa pokazuje naddatek 0% w przeciwienstwie do glowicy przedniej gdzie jest +20%..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 21:38    Temat postu: kolektor Odpowiedz z cytatem

W Windstarach 96 w zwyz (silnik 200 konny) zastosowano uszczelke plastikowa z gumowymi wargami. Mozna ja zalozyc ponownie (sprawdz czy nie jest uszkodzona). Uwazaj na nia bo jest dosc droga... (dobrze nie pamietam ale napewno powyzej 200 zł).


Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a odnosnie "long term fuel trim" podpowiesz? wg mnie powinno byc niedaleko 0%... a u mnie na benzynie wali caly czas +20% na obie glowice Neutral

na gazie jest ladnie, tj tylna schodzi na 0%, przod na +25%... calkowicie odwrotnie niz podawane kody bledow Neutral ze niby na tylnej jest za uboga mieszanka Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 13:25    Temat postu: mieszanka Odpowiedz z cytatem

Hmmmm. Przewaznie wszelkie problemy z mieszanka zaczyna sie od czyszczenia przeplywomierza. Napisz czy dzieje sie to na paliwie czy na gazie. Jak na paliwie to musisz sciagnac kolekto ssacy, sprawdzic czy jest szczelny i ew. wtryski czy sa szczelne i czy przez gumki wtryskow nie zaciaga powietrza.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Mar 07, 2007 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gazu pije jak chce Wink
czepiam sie benzynki bo to wali po kieszeni.
tankuje mu 15l no i przewaznie jezdze na nich ze 3 tygnodnie (eksploatuje samochod prawie caly czas tak samo)
teraz wypija mi te 15l w poltora tygodnia Neutral
dodatkowo wskazania o podwyzszonej mieszance - przy zczytywaniu z kompa.
jak rozumiem wszystko co mu wplywa za przeplywomierzem moze powodowac koniecznosc dluzszego otwarcia wtryskow?

bede musial odme uszczelnic i zobaczyc czy gdzies na blosie mi nie wciaga powietrza Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group