www.asu.pl :: Zobacz temat - Pompka paliwa nie dostaje prądu?? pomocy !!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pompka paliwa nie dostaje prądu?? pomocy !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
buczoman
*
*


Dołączył: Feb 07, 2008
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 15:43    Temat postu: Pompka paliwa nie dostaje prądu?? pomocy !!! Odpowiedz z cytatem

Mam probelm rozebrałem bak bo myslałem ze pompka paliwa nie pompuje ale nie pompka jest sprawna ale nie dostaje prondu jaka jest tego przyczyna??? a drugie jak działa poduszka powietrzna czy przy wyjentej bateri wybucha? z góry dzienki!![/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pompka dostaje prąd z pcm tylko na chwile .Jeśli sam sprawdzałeś tzn.
przekręciłeś kluczyk w stacyjce i pobiegłes pod auto sprawdzać prąd ,to na pewno już go we wtyczce nie było.Trzeba sprawdzać w dwie osoby,jedna kreci stacyjką druga sprawdza prąd na wtyczce pompy.
Mialem taki przypadek z pompą że po podłączeniu na "krótko " chodziła a w samochodzie nie .Okazało się że był uszkodzony komutator wirnika pompy i gdy się ustawiła w innym miejscu działała aż do wyłączenia i ustawienia się w uszkodzonym miejscu. W momencie wyciągania poruszał się wirnik i na wieszchu dzialała.
sprawdz taką możliwość, ale najpierw tradycyjnie bezpieczniki (to podstawa zanim zacznie się coś rozbierać) tylko dokładnie Laughing

Poduszka nie wybuchnie przy odłączonym aku ,gdybyś przy niej majstrował a nie odłączył aku wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo wystrzelenia poduszki .
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mógł paść przekaźnik pompy paliwa, ale tak jak tu koledzy napisali sprawdź w 2 osoby czy na pewno nie działa pompa
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
buczoman
*
*


Dołączył: Feb 07, 2008
Posty: 33

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doszedłem póki co do tego ze nie mam prądu z przodu spod maski do czujnika wczasowego ;/Razz to taki kabel zielono zułty czy na tej lini są jakieś przekaźniki ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
EDEX
*
*


Dołączył: Nov 07, 2007
Posty: 129
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad witam-jak słusznie zauważył kolega to napięcie dochodzi w momencie przekręcenia kluczyka,póżniej jest podtrzymywane przekażnikiem.ale uczono mnie żeby być pewien to trzeba wszystko zmierzyć Exclamation jak się dostałeś do wtyczki od pompki to sprawdż czy jest rezystancja!potem przy pomocy żarówki na stykach pompki sprawdz czy dochodzi napięcie!jak nie będziesz widział żarówki to przewody sobie przedłuż.najlepszym sprawdzianem czy pompka działa to podłączyć 12V pod końcówki na wtyku.pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
romi
*
*


Dołączył: Jan 03, 2008
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego najlepsza probówka to żarówka plus kabelek ja bym zaczoł od sprawdzenia stacyjki czy podaje prąd na pompkę a pózniej po koleji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
buczoman
*
*


Dołączył: Feb 07, 2008
Posty: 33

PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz znalazłem przyczyne rozwinzanie napisałem tu http://asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=44713#44713
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group