www.asu.pl :: Zobacz temat - sondy lambda
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sondy lambda

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 14:49    Temat postu: sondy lambda Odpowiedz z cytatem

Poprzez OBD2 mogę pomierzyć sobie napięcie na sondach lambda ale tylko przy benzynie. Jeśli przełączę na gaz pokazuje mi wprawdzie przez jakiś czas na biegu jałowym przednia 0.7 - 0.85 V i tylna 0.1 - 0.2 V. Ale jeśli podgazuję go trochę to na pierwszej sondzie napięcie spada do 0V. Jeden z gazowników powiedział mi, że pracując na gazie nie mogę sprawdzać napięcia przez OBD2 tylko muszę bezpośrednio na sondzie a to co dostaję to jakaś uśredniona wartość. Prawda li to, czy zali łże w żywe oczy, ruska sobaka? Skoro komputerek ściąga informacje i przekazuje do kompa samochodowego to przez OBD2 powinienem chyba dostać prawidłowe informacje? Przy okazji zapytam o opis wtyczki dp LOV-ECO starego typu (słowa gazownika) bo nie może się podpiąć. Komp jest sprzed 5 lat.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ty emulatorkiem lambdy z gazowego karmisz komputer pokladowy? nie ladnie tak oszukiwac elektronike .. Wink

ja wbilem w to i sie podlaczylem rownolegle do sygnalu z lambdy .. mozna wtedy zawsze mied dobry odczyt. jedyny minus to to ze czasem gazowy nie liczy tak samo jak pokladowy Neutral eh


p.s.
to jak z tym elm320 ? nie odpowiadasz na maile Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group