www.asu.pl :: Zobacz temat - ginie płyn z chłodnicy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ginie płyn z chłodnicy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Lip 04, 2005 13:02    Temat postu: ginie płyn z chłodnicy Odpowiedz z cytatem

Windstar który podobno miał wymieniane zawory i uszczelkę gubi gdzieś płyn chłodniczy. Około 1l na 200km Nie widzę śladu w oleju (masełka nie ma, poziom też nie podnosi się). Podobno można sprawdzić zawartość CO2 w płynie aby sprawdzić czy nie ma przedmuchów, a następnie sprawdzenie ciśnienia w obiegu. Jak to zlecić i na co zwrócić uwagę, aby nie próbowali mi wcisnąć niepotrzebnych robót?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 04, 2005 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z WINI. Sprawdź połączenia gumowe. U mnie pękła obejma zaciskowa, choć nie odpadła. Dopiero po podniesieniu do góry auta przy wymianie oleju w skrzyni doszli co jest przyczyną ubywania płynu. Postaw auto na suchym betonie jak się zatrzymasz i poobserwuj na p[racującym silniku lub zaraz po zatrzymaniu.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 12:53    Temat postu: Re: ginie płyn z chłodnicy Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dzięki za celne porady. Wystawiłem auto z garażu i podniosłem maskę - zanim zdążył się nagrzać - i bingo! Na wejściu do parownika zauważyłem kroplę. Pojechałem wymienić wąż, bo był za krótki, i póki co (po 200km) nic nie ubywa. Jak parownik rozgrzał się to nie było szans na zauważenie tego bo momentalnie parowało. Przy okazji wstawił mi płaskownik mocujący parownik do blachy, coby nie wisiało na rurkach.

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co za fachopwiec montuje paronik na rurkach. Rolling Eyes Przecierz on jest cięzki i po pewnym czasie poluzują się przewody.

Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 20:58    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Najlepiejco jakis czas pojechac i wymienic wszystkie rurki i trojniki u gazownikow. Czesto zdaza sie ze lamia sie w rekach od temperatury.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie koniec. Płyn chłodniczy w dalszym ciągu uciekał, więc podjechałem do gościa który mi ciśnieniowo sprawdził szczelność. Okazało się (jak ASU pisał) że na trójnikach jeszcze ciekło. Teraz zapewnia mnie, że nigdzie nie wycieka.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 10:08    Temat postu: usterki Odpowiedz z cytatem

W kazdym aucie usterki sie powtarzaja. Nieczesto zdaza sie "cos nowego" Very Happy

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group