www.asu.pl :: Zobacz temat - Cadillac Seville - stuki w kole kierownicy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cadillac Seville - stuki w kole kierownicy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Loles_STS
*
*


Dołączył: Aug 26, 2006
Posty: 13
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 18:18    Temat postu: Cadillac Seville - stuki w kole kierownicy Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie, przy ruchach kierownica na postoju lub przy bardzo malej predkosci slychac w stuki w kole kierownicy (tak jakby w jej wnetrzu, zaraz za poduszka powietrzna), poczatkowo mysalem ze to przez zawieszenie przechodzi to na kierownice, ale bylem na stacji diagnostycznej u znajomego i wszystko jest ok. moze ktos wie co to moze byc?
_________________
Cadillac Seville STS 4,6 305KM 2001r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie dzisiaj chyba coś podobnego znaleźli - u mnie to były jakieś gumy na przekładni kierowniczej. Faktycznie tak "stuka".
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loles, napisz jak sie sprawuje to autko, jak z czesciami, masz tam gaz zalozony? ja chcialbym sobie sciagnac DTSa lub jak nie wystarczy to zwyklego DeVille z podobnego rocznika...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Loles_STS
*
*


Dołączył: Aug 26, 2006
Posty: 13
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autko smiga na....benzynie Razz gazu ni ma i nie bedzie. Z czesciami jako tako problemu nie ma, z niemiec mozna zalatwic czesci w 2-3 dni ale ceny......z kosmosu, pol roku temu wymienialem lozysko w przednim prawym kole.......1600zl gdyz trzeba bylo zamowic cala piaste, ta czesc jest nierozbieralna, jakies czujniki itp, wszystko w jednej calosci siedzi. A co do jazdy to tak: chyba jak wszystkie amerykance ma "bujajace sie" zawieszenie, i jest troszke twarde. Cala przyjemnosc jazdy tym autem to wcisniecie pedalu gazu na prostej do oporu Smile, generalnie trzeba sie przyzwyczaic troche do tego auta, mi sie nim swietnie jezdzi Smile mino tego zawieszenia. Jak wpadne do Olesna to mozemy zaliczyc przejazdzke Smile pozdro!
_________________
Cadillac Seville STS 4,6 305KM 2001r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie go kupiles i za ile? no i faktycznie te silniki takie ekonomiczne? z przejazdzki bym chetnie skorzystal jesli rowniez dojade do Olesna... Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Loles_STS
*
*


Dołączył: Aug 26, 2006
Posty: 13
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajomy z rajchu to przytagral za ok 80tys. a ekonomiczne spalanie to mozna miedzy bajki sobie wsadzic, srednio pali ok 15/100, najmniej ile udalo mi sie spalic to 12/100 (ale przy takiej jezdzi malo co bym nie zasnal Very Happy) a jak juz sie chce troche poszalec to 20/100 spokojnie łyknie.
_________________
Cadillac Seville STS 4,6 305KM 2001r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam uzytkownika Cadillaca.

Na trasie przy predkosciach 80-110km/h mozna spokojnie zejsc do spalania na poziomie 10-11l/100km. A moj rekord jadac 60-80km/h to 8.9l/100km na trasie.

Przednia piasta to akurat jest tania, tak samo przednie hamulce, czy cewki zaplonowe bo to to samo co np. w Pontiac Trans Sport. Inne czesci sa kosmicznie drogie - zwykle dostepne tylko oryginalny i nawet w USA nie sa tanie.
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe jak sts ma sie do deville, bo silniki te same, gdzies kiedys trafilem na forum cadillaca i tam goscie pisali, mam problem, pali mi 16L/100km (ok 10mpg) w miescie, co sie moglo stac...zaskoczony bylem takimi pytaniami, i goscie pisali co ma sprawdzic itp... druga sprawa, ze jak ogladam czesto fotki na ebayu to srednio widze na liczniku 23mpg, max ile widzialem to 16mpg co i tak nie jest duzym spalaniem...moze jestem naiwny, ale sam producent zachwala ze tylko tyle pala 18mpg/city i 27mpg/highway...wiem ze to czesto sciema, ale te 10mpg u ciebie to prawie dwa razy to co podaje producent dla DTS/DeVille, nie wiem, moze STSy maja cos inaczej...co do cen czesci, troche mnie nastraszyliscie...a czy sa jakies stale usterki w tych autach itp?
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eldorado to praktycznie to samo co Seville.

Po miescie duzym w korkach zuzycie paliwa 14-17l/100km to standard. Na autostradzie przy 140km/h ok. 14-15l/100km, przy 180-200km/h 20l/100km i wiecej Smile

Dopoki nic sie nie psuje to fajnie. Filtry, swiece, klocki itd. to grosze. Ale oleju do silnika wchodzi cos kolo 8 litrow, a do skrzyni 10-11l, a przy pelnej wymiane ponad 16l.

Czesci zawieszenia przod w USA:
przedni wahacz: 170USD
lacznik stabilizatora: 70USD
wewnetrzna koncowka drazka kierowniczego: 100USD
zewnetrzna koncowka drazka kierowniczego: 70USD
przedni amortyzator: 900USD

Czesci zawieszenia tyl w USA:
dolny wahacz: 160USD
gorny wahacz: 530USD
tylny amortyzator: 900USD

Amortyzatory roznia sie wersjami. W nowszych w wersji soft sztuka kosztuje ok. 300USD.

Ceny w Polsce 100wyzsze.
W polsce wymiana amortyzatorow i wahaczy tylnych: prawie 20.000zl Very Happy

Do tylnych wahaczy nie ma oddzielnie gum ani sworzni. Pozostaje wiec tylko regeneracja, ktora wlasnie musze zrobic - bedzie na polibuszach.

Amortyzatory teoretycznie wytrzymuja dluzej niz zwykle, bo sa pompowane.

Awarie: np. ostatnio ABS, brak jedynki w skrzyni. Mozliwe ze elektronik sobie poradzil. Ale jakby trzeba bylo wymienic np. modul to 2000-3000zl cena w USA. i tak jest z kazdym komputerem czy modulem a jest ich troche w aucie. Na zawieszeniu sa czujniki predkosci - koszt jednego w USA to tez kilkaset dolarow, u nas ponad 2000zl. A one lubia padac.

Nasz samochod byl w dobrym stanie w momencie zakupu oprocz skrzyni. Zero kodow bledow, nowe hamulce, nowe amortyzatory tylne. Mial niby 110.000km. Zero heniowych patentow - 100% oryginal oprocz dodatkowego alarmu i przrobionych lamp. Alarm zostal wywalony, przdnie swiatla wrocene na oryginal. Glowne przednie ktos zalozyl z wersji europejskiej wiec OK.

Generalnie przez 3 lata eksploatacji i ponad 100.000km:
- standardowe rzeczy jak tarcze i klocki, filtry, oleje itd
- zaraz na poczatku przeplacony remont skrzyni (rozwalona jedna tarczka) - 7000zl (powinno byc ok. 4000zl)
- padnieta cewka zaplonowa - grosze 100zl sztuka - taka sam jak w Pontiacu
- padniety czujnik VSS na skrzyni - grosze - ok. 100zl w USA
- uszkodzona antena elektryczna - ok. 100zl
- przednie zawieszenie - wahacze, gumy stabilizatora, laczniki - ceny wyzej.
- prednie piasty zamienniki kupione w Polsce - ok. 1600zl za szt. 2
- teraz wywalone tylne zawieszenie -> regeneracja pozostaje...
- teraz awaria ABS - mozliwe ze elektronik dal rady i bedzie to kilka stow
- teraz amortyzatory przednie -> sprowadzenie z USA ok. 4000zl.
- teraz uszkodzone lewe lusterko zew. - szklo przyciemniane -> 700zl z USA

Do tego chyba maglownica zaczyna miec delikatne luzy. Pozostaje regeneracja w Polsce. Elektronik walczy jeszcze z niedzialajacymi swiatlami dziennymi, brakiem pompowania prawego fotela i przepalonymi zarowkami przyciskow na desce.

Fajna sprawa: komputer i czytnik bledow wbudowany w wyswietlacz komputera pokladowego. Mozna sobie wejsc i czytac kody i rozne parametry. To ulatwia sprawe jak nie dac sie naciagac w serwisach.
Chociaz niekoniecznie kod usterki zawsze wskazuje dobrze: przyklad ABS ktory krzyczal o czujniki, a problem byl w module.

Seville/Eldorado wystepowaly w wersji USA Kanada i Europa.

Deville ma troche mniej elektroniki i niektore czesci beda tansze.

Generalnie eksploatacja BMW z tego samego rocznika, w tej samej klasie na oryginalnych czesciach jest sporo tansza... Nie mowiac o dostepnosci zamiennikow.
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez jakiś czas miałem ochotę na Cadillaca ale przeszło mi ze względu na elektronikę, moje ochoty skierowałem na Chryslera 300 M, a po przemyśleniach na 300 C (5,7 hemi), lub też Chrysler Pacifica może ma ktoś doświadczenia z tymi wozami, a szczególnie ich wady.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group