www.asu.pl :: Zobacz temat - stuki na drobnych dziurach TS 93/ czy podawac ceny na forum?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

stuki na drobnych dziurach TS 93/ czy podawac ceny na forum?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zwierzu
*
*


Dołączył: Jan 28, 2005
Posty: 11

PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 14:03    Temat postu: stuki na drobnych dziurach TS 93/ czy podawac ceny na forum? Odpowiedz z cytatem

Witam..
prosze o opinie w poniższym temacie.

na drobnych dziurach jak i na kręceceniu kierownica krotkimi szybkimi ruchami słychać gluche stuki.

nadmienie że jak trzyma sie listwe w reku to nie luzow. wymienioe koncowki i drazki kierownicze.
dzieje sie tak przy wlaczonym wspomaganiu kierownicy, bez niego praktycznie nic nie slychać

co wy na to??? bo mam juz dosc wydawania na czesci bez efektu Sad
_________________
TS '93 3.8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 6:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że to łączniki , lub gumy drążka stabilizatora - miałem podobny objaw - poproś kogoś aby pobujał Ci autem na boki , a Ty połóż się obok ( jeszcze lepiej byłoby z kanału) - zobaczysz wtedy czy to gumy ,czy drążki .

pozdr. Very Happy
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zwierzu
*
*


Dołączył: Jan 28, 2005
Posty: 11

PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety to nie drążki stabilizatora Sad wykluczyłem jako pierwsze
ponieważ jest wyczuwalne uderzenie na kierownicy przy szybkich skrętach (na postoju) przenoszące się na drążki kierownicze.
_________________
TS '93 3.8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam podobny problem po prawej stronie ale jak wyczaiłem to amortyzator stuka w sirodku niczym w wectrach no i teraz jestem ciekaw ile to mnie będzie kosztowało i czy to jest wkład czy całośc jak w oplu wkład pozdro Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przerabialiśmy to,
powolna agonia maglownicy, ale można jeszcze jeździć b.długo. ja zrobiłem jeszcze takim ts ponad 140 tys km, aż padła totalnie.
i tak do wymiany i tak.
nie polecam regeneracji, ponieważ kosztuje ok 600 zl i jest to właściwie degeneracja.
mamy używane - sprawne, po 400 zl, także nie ma paniki
_________________
kilka uplander'ow i kilka jeepkow

jablonna k/w-wy
tel 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wpgulin napisał:
ja mam podobny problem po prawej stronie ale jak wyczaiłem to amortyzator stuka w sirodku niczym w wectrach no i teraz jestem ciekaw ile to mnie będzie kosztowało i czy to jest wkład czy całośc jak w oplu wkład pozdro Laughing


prawdopodobnie masz górne mocowanie amora do wymiany
proponuję tylko nowe - 250zl - jeszcze mamy na stanie
_________________
kilka uplander'ow i kilka jeepkow

jablonna k/w-wy
tel 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za info narazie muszę zarobić trochę grosza bo święta mnie zbankrutowały a jeszcze ile będzie koszt tylnej lampy cofania na klapie [lewej jak ma to znaczenie] do wawy mam z radomia nie tak daleko to kiedyś podjadę pozdro Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne 30 zł
_________________
kilka uplander'ow i kilka jeepkow

jablonna k/w-wy
tel 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 19:39    Temat postu: zasady Odpowiedz z cytatem

laser napisał:
prawdopodobnie masz górne mocowanie amora do wymiany
proponuję tylko nowe - 250zl - jeszcze mamy na stanie


Od nowego tygodnia tego typu odpowiedzi beda zabronione ( bedzie mozna przeczytac w regulaminie forum ). Czesci na sprzedaz mozna dawac w dziale "sprzedam" lub w dziale "ogloszenia" na stronie glownej. Uzytkownicy skarza sie ze zamiast pomocy otrzymuja odpowiedz w stylu : "proponuję tylko nowe - 250zl - jeszcze mamy na stanie czy mamy używane - sprawne, po 400 zl, także nie ma paniki". Panowie .... Forum ma byc pomoca dla wlascicieli amerykanskich samochodow a takie odpowiedzi nie wydaja byc sie przekonujace Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale rafał odbbierz to jako pomoc dla ludzi, a nie komercję i biznes.
w tym układzie tak się złożyło,że klubowicze potrzebują pomocy i rady.

poza tym nie każdego stać na nowe graty - maglownicę za 1200zł.
całość wynikła z kontekstu pytać i odpowiedzi.

jeśli przyjmiesz pozycję strażnika texasu, to stracisz tylko klubowiczów, a sam widzisz, że jest nas niewielu. śledzę fora innych klubów i wiem jak ludzie sobie pomagają. taka jest idea działania klubu - POMOC
_________________
kilka uplander'ow i kilka jeepkow

jablonna k/w-wy
tel 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 9:02    Temat postu: pomoc dla uzytkowikow Odpowiedz z cytatem

Alez to nie moj pomysl Very Happy Skarza mi sie wlasnie klubowicze Very Happy ze takie odpowiedzi ich nie przekonuja. Mam pomysl. Jesli jakas czesc bedziesz mial to napisz np. :

To moga byc gumy stab. lub laczniki stab. Jest to standardowe uszkodzenie. Jak cos to mamy to na stanie. Blizsze informacje : 503100200 lub 032 456-78-90 lub xxx@xx.pl

Wtedy ty pomozesz komus i zareklamujesz swoja firme a mi nie beda przysylac e-maili ze skargami ze to wyglada jak naciaganie na swoje czesci. Mysle ze to rozsadne rozwiazanie Very Happy . Napisz co o tym myslisz Question Trzeba znalezc jakis kompromis. Ja naprawde jestem za pelna swoboda na tym forum ale ja paru uzytkownikow zglosilo mi cos takiego to musialem zareagowac Confused

Albo w stopce ktora bedzie pojawiac sie pod kazdym postem wpisz dane firmy czy jakis kontakt. I wtedy sami zadzwonia jak napiszesz ze masz cos takiego.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 9:10    Temat postu: liczba Odpowiedz z cytatem

A co do tego ze jest nas niewielu to poczekaj jeszcze Very Happy Dopiero od 1 stycznia ostro wzialem sie za stronke. Mam duzo pomyslow i bedzie wiele nowosci Cool . Pozatym teraz juz bede praktycznie codziennie na forum a nie jak wczesniej raz na jakis czas z powodu braku czasu. Pozatym bedzie strona bardziej reklamowana w internecie na roznych stronach. Mam zamiar podnies jej PR (Pade Rank) z 2 do 4. Przez ta strone zrezygnowalem z prowadzenia warsztatu i teraz praktycznie przy niej siedze od rana do wieczora. Dla zainteresowanych to warsztat dalej jest i prowazi go moj najlepszy pracownik. Mysle ze max. w przeciagu roku bedzie to najlepsza tego rodzaju strona w POLSCE !! ( takie mam zalozenie, a jak bedzie to sie okaze Very Happy )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobrze,że pracujesz nad atrakcyjnością i rozwinięciem strony. myślę,że należy też brać dobre przykłady ze stron innych klubów. wszczepienie ducha towarzyskiego - zloty, spotkania. iść w tym kierunku.
dać więcej swobody ludziom na forum, a nie strofofanie za dwa posty. nie tędy droga.
wiem,że pisząc ostatnie posty naruszam twoje prywatne interesy, bo głównie dla nich stworzyłeś tę stronę i to jest powodem twojej reakcji, a nie maile klubowiczów. ja mogę się dostosować do twoich uwag, bo nie przeszkadza mi to w niczym i nie zamierzam być dla ciebie konkurentem
- pozdrawiam - leszek tumiel
_________________
kilka uplander'ow i kilka jeepkow

jablonna k/w-wy
tel 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 15:05    Temat postu: regulamin Odpowiedz z cytatem

No i teraz bedzie na mnie Very Happy Naprawde dostalem e-maile. Znasz mnie i wiesz ze takie rzeczy mi nigdy nie przeszkadzaly. Nie uznaje jakiejs konkurencji (kazdy niech reklamuje sie jak tylko moze). Pozwalam firmom reklamowac sie na tej stronie. Zobacz ze nawet www.amerykany.pl reklamuje Very Happy i wiele innych.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry za zamieszanie ale to moja wina nie potrzebnie pytałem o ceny jóż tego nie zrobię będe podawał maila do mnie a co do strony to jest super i fajnie że chcesz ją jeszcze rozwinąć Rolling Eyes to jest coś Laughing pozdro Wiesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sam nie wiem do końca czy "jestem za a nawt przeciw". Ale.
Przyznaję iż niektóre takie informacje traktowałem jako powiedzmy ąutoreklame czyimś kosztem, a czsem mi to zupełnie nie przeszkadzało.
Na pewno duzo zależy od kontekstu i formy w jakiej te informacje były przekazywane. Czy podaje takie informacje osoba prywatnie czy z racji np. prowadzenia firmy czy parania się handlem. Ponadto w trakcie dyskusji o usterce nikt w ciemno nie kupi części dlatego iż kto inny pochwalił się (zareklamował) iż taką posiada. Na naszym forum pada mnustwo informacji o sklepach, firmach, warsztatch i prywatnie posiadanych cześciach ze nie podejzewam ASU o próbę jakiegoś blokowania swobodnej wymiany informacji.
Dlatego, będącz uczciwym wobec siebie forumowiczów i ASU najrozsądniej podać taką informacje w dziale ogłoszenia.
Tymbardziej ze takowy istnieje.

Wojtek z tarnowskich Gór
Windstar LX 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 22:11    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Temat przerodził sie w calkiem inna rozmowe ale zostawmy juz to tutaj.

Zadecydujcie czy chcecie aby osoby prywatne/firmy podawaly wam odrazu ceny czy chcecie uzyskiwac tylko informacje co moze byc uszkodzone i jak to naprawic a ceny uzyskiwac w tematach kupie/sprzedam.

Czekam na odpowiedzi. Zrobie tak jak beda chcieli forumowicze ( mi to jest obojetne Cool )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked o kurde ale namieszałem jeszcze raz sorry Wink
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem czasami dobrze jest spytać o cenę części lub usługi i otrzymać odpowiedź, a to z prostej przyczyny można porównywać relacje cenowe.

Myślę że jeśli wynika to z kontekstu rozmowy to nie jest to nic złego Rolling Eyes

Pozdrawiam

______________________________________

Arrow DODGE caravan 3.0V6 + zapalniczka Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak sie wczytalem i nasunelo mi sie kilka refleksji.

1.asu(rafal) pozwala nam na tej stronie w zasadzie na wszystko mimo,ze moim zdaniem posrednio sam sobie szkodzi bo sa to dzialania ,jakby nie patrzec,konkurencyjne. jesli jednak jemu to nie przeszkadza to chwala mu za to.

2.laser ktory oferuje czesci nie popelnia zadnego przestepstwa(podkreslam-jesli juz to wobec rafala ale ten sie na to godzi) po prostu ma czesci ktore zainteresowany moze kupic lub nie-nic na sile.

3. forumowicze dzieki temu poznaja ceny czesci na rynku wtornym co moze im si eprzydac w przyszlosci.

4. nalezy docenic zapal,pomysly i optymizm rafala. czlowiek prowadzi te stronke hobbystycznie pomagajac czesto ludziom w beznadziejnych sytuacjach i nie kasujac za to niczego.

5. tym ktorzy zasypuja go mailami z zazaleniami proponuje aby bardziej sie skupili na pisaniu felietonow, poprowadzeniu jakiegos dzialu lub pomocy techniczej dla rafala.

6. podzielm optymizm rafala i wierze,ze za rok bedziemy w pierwszej trojce najwazniejszych stron w polskim necie o tematyce motoryzacja amerykanska.

7. musimy sie sprezyc i odciazyc rafala...ja niestety jetem komputerowym lamerem wiec nie bardzo moge pomoc fizycznie przy tworzeniu strony ale bardzo chetnie pomoge w innych aspektach.

8. piszmy jakie dzialy nalezy rozwijac-poki co strona skupia ie na pomocy ludziom w potrzebie. to jednak nie wszystko co mozemy robic. historia amerykanskiej motoryzacji, dzial zrob to sam, tuning, porady prawne-jak pisac pisma,dzial tlumaczen i wiele wiele innych jeszcze przed nami.

9. wsrod nas jest wiele oob ktore naprawde maja ogromna wiedze i cos do powiedzenia ,sa tez ludzie ktorzy zajezdzieli juz kilka aut i maja ogromne doswiadczenie,sa calkowici nowicjusze ktorzy moga dostrzegac to czego nie widza inni-piszcie o tym wszystkim!!!

10. zarzut ,ze strona jest "mala" lekko mnie uburzyl. stronka do stycznie byla czysto amatorska a i tak zgromadzila prawie 1000 uzytkownikow z ktorych ok 10% mniej lub bardziej aktywnie udziela sie na forum.

11.mam nadzieje,ze po zlocie radykalnie sie zmieni sytuacja na forum(nie,zeby byla zla ale moze byc lepsza;) chcialbym takze aby lokalnie potworzyc grupy wsparcia-niekoniecznie technicznego-mozna kolegow wspierac w ogladaniu trudnych filmo w kinie,pokonywaniu szlakow turystycznych czy tez w utylizacji napojow niskoalkoholowych Laughing


jestem pewien,ze wspolnymi silami mozemy zdzialac wiele!!!
jeszcze beda do nas pisac zza wody w sprawie pomocy techicznej i nie tylko:D

pozdrawiam!
darek stopel "esdarek"

pozdrawiam!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko popieram komentarze ESDERKA ale tym razem przeszedła samego sibie. Całkowicie Cie popieram.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiedzialem,ze mnie nie lubisz Embarassed
darek Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy napisałem ze Cię nie lubię? Mam inne czasami zdanie.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... i na tym polega demokracja Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy mogę wtrącić swoją opinię, bo ilość moich postów tutaj ? tylko 2 jak na razie, po drugie jestem płci odmiennej niż Wy, ale coś tam o autkach wiem, a chyba więcej od Was wiem na temat problemów z naprawą i znalezieniem dobrego fachowca. Problem pierwszy to kraj produkcji samochodu i tu zaczyna się wywód pana mechanika na temat tego, że tutaj część musi być droższa itp bo to przecież nie maluch proszę pani itd, dlatego osobiście wolałabym gdyby w trakcie rozmowy o problemie były wtrącane opinie osób na temat usunięcia usterki, jej przyczyny i ewentualnie części z podaniem jej ceny, mnie to nie przeszkadza i dziwi nawet, że komukolwiek może to przeszkadzać. Co do strony to gratuluję, chociaż kiedyś miałam inne zdanie bo nie można było się tutaj zalogować, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 9:46    Temat postu: witamy Odpowiedz z cytatem

Witamy Very Happy Z zalogowaniem fatycznie byly czasami problemy jednak po czesci jestem mechanikiem a z drugiej strony musze byc informatykiem (wiec z ta informatyka ucze sie na wlasnych bledach Wink ). Co do cen itp. to na forum jest wolnosc i kazdy piesze co chce (mozna podawac do woli ceny itp.)

Pozdrawiam i cieszy mnie ze coraz wiecej kobiet przesiaduje na naszym forum Very Happy

Chlopaki, niedlugo dzien kobiet (kto namaluje kwiatka ?? Very Happy ). Jak coś to prześlijcie go na info@asu.pl

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witamy ci agojago;) cieszymy sie ,ze przedstawicielka plci odmiennej ma zdanie i do tego zechciala je tu wyrazic. nie martw sie ,mozna tu wyrazac swoje opinie chociaz niektorzy chca dzialac jak nasza wiodaca partia i krytykuja niepopularne poglady. mechanicy( nie wszyscy oczywiscie ale w przewazajacej wiekszosci,przynajmniej ci na ktorych ja trafilem) to skrajni dyletanci. natomiast widzac kogos z amerykancem reakcje sa dwie: albo zacieraja lapki bo skasuja go jak za zborze albo rozkladaja lapki bo mysla ,ze zasada dzialania mechanizmow w naszych autach oparta jest o czarna magie a do naprawy wymagane sa narzedzia w stylu rozdzki harrego pottera...
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ocena reakcji mechaników na auto prod. USA - bezbłędna, przykład z ostatniej że tak powiem chwili, głupie klocki mam do wymiany, z ciekawości dzwonię do extra warsztatu, serwisu z tradycjami rodzinnymi, prowadzącego działalność praktycznie od zawsze i pytam o cenę wymiany klocków w podanej marce, od razu dowiedziałam się, że ceny klocków pan nie zna, wie natomiast, że obligatoryjnie będzie szlifował tarcze co kosztuje 50 zł od sztuki oczywiście, będzie cos tam jeszcze robił, ceny klocków nie podając, więc mówię gamoniowi że kosztują w granicach 200 zł, a on mi na to, że w samochodzie tej marki klocki kosztują co najmniej 260 zł, aż się ucieszyłam że sobie cenę przypomniał, w sumie to co mi opowiedział kosztowałoby u niego jakieś 500 zł, pogięło gościa trochę, tak myśle sobie, klocki kupiłam na Amerykanach.pl wymienię sobie w normalnym warsztacie i na pewno nie dam 500 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:38    Temat postu: wiele lat Odpowiedz z cytatem

Jeszcze wiele lat minie zanim amerykanskie auto bedzie traktowane normalnie jak szwedzkie, niemieckie, angielskie czy japonskie....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas "normalne" auta to tylko te niemieckie. a najlepiej golf z jednopunktowym wtryskiem.tyle,ze takie auto nie wymaga mechanika a tylko zestawu narzedzi z hipermarketu + lom. powiem nieskromnie tak: czesto jade do warsztatu ze zdiagnozowana usterka, pokazuje co i jak trza wymienic/naprawic tylko dlatego ,ze nie posiadam warunkow(garaz,kanal itp) wiec jesli atutem mechanika ma byc tylko kawalek dachu i dziura w ziemi a nie jego zdolnosci manualne czy tez tworcze myslenie to chyba czas zalozyc warsztat i oplywac kasa...Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak, założyć warsztat samemu najlepiej (jak dla mnie) gdzieś w rejonie Wiślanki, jak będziesz to otwierał daj znać chyba sie dorzucę nawet żeby coś takiego powstało, pozdrawiam i czekam na otwarcie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podaj lokalizacje i numer dzialki a juz dzisiaj mozemy wbijac paliki(poki co mam na paliki...Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na młotek żeby wbić paliki, ale gram intensywnie także cierpliwości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tak szczytny cel to i ja sie zrzuce, mogę np. skosić trawę czy coś Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CAVAZ24
*
*


Dołączył: Oct 28, 2005
Posty: 108
Skąd: OSTROWIEC SW.

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jak juz powstanie ta filja na gornym slasku to moze asu zdecyduje sie ruszyc jeszcze bardziej na wschod, bo w moich rejonach (swietokrzyskie) to zniwa by byly niezle. jak cos to sluze pomoca Very Happy
pomysl powstania sieci ASU jest swietny, tylko rafal musi sie zdecydowac, a my mu w tym pomozemy Very Happy
_________________
CHEVROLET CAVALIER Z24, 92r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja zaczynam na wiosne budowe bedzie warsztat i sklep rejon sandomierza na forumowiczów napewno duże zniżki(hehe) chociaż sam nie jestem mechanikiem ale kumpel da rade (napewno klocki wymieni) może w czmś jeszcze pomoże.
Pozdrawiam Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a wiecie, ze ja o tym mysle powaznie...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma co myśleć tylko otworzyć i tyle, popatrzcie cztery warsztaty w tym jeden serwis w rejonie Górnego śląska, kasują jak chcą w zasadzie i nic im nikt nie zrobi bo innych po prostu nie ma, zakładając, ze w Polsce ludzi z amerykanami jest na pewno powyżej 1000 z czego co najmniej 1/3 zna mechanikę swoich pociech można byłoby zrobić konkurencję a w zasadzie nie chodzi tu o walkę z nimi, tylko żebyśmy my sami mieli konkretną, fachową i rozsądną w cenie usługę, także panowie pomyślcie o tym poważnie bo przy okazji mozna chyba na tym zarobić, osobiście będę reklamować na wszystkich stronkach dot. amerykanów i klienci będą na pewno, wiara czyni cuda podobno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
... a wiecie, ze ja o tym mysle powaznie...


Wkońcu szukasz dobrze popłatnej pracy. Very Happy Very Happy

Wojtek

Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w koncu szukam... cholera(sorry rydzyk) musze pojechac do wrocka i porozmawiac z rafalem powaznie:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha a ja właśnie jestem w toku załatwiania spraw i jak się uda to koło radomia będę wam służył pomocą przy amerykańcach gunt to zdrowy rozsądek i szacunek do siebie i innych a będzie się nam żyło lepiej Laughing A co do marek dla mnie to bez rużnicy czy to niemiec japoniec koreaniec czy z księżyca na tej samej zasadzie działają a narzędzia da się kupić Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu te stuki to nic innego tylko był nie umocowany dobrze swożeń dolny w wachaczu po wymianie był skręcony na śrubki a te dostały luzu i walą mocowanie amora dobre bo rozkręciłem i jest okej amor też nie wykazuje stuków Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i biznes się skończył razem ze stukami Sad
_________________
Dodge Stratus 2,4l, 97r i tylko 4 cylindry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga(jaga) skad takie wnioski??? biznes sie nie skonczyl a nawet wrecz przeciwnie. proponuje powazne spotkanie w celu omowienia wspolpracy! pierw lokalnie ,tu na slasku a potem we wroclawiu. czekam na odpowiedzi chetnych ze slaska oraz na odpowiedz rafala dotyczaca "asu-gorny slask"
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biznes jest biznes jak to ktoś kiedyś powiedział Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje powazne spotkanie w celu omowienia wspolpracy!

myślałam Esdarek że takie się już odbyło, jestem jak najbardziej za, ale co my sami zrobimy Ty paliki ja młotek? trochę to za mało, temat uważam za poważny i dziwi mnie brak zainteresowania ze strony asu, no może nie ma "casu"
_________________
Dodge Stratus 2,4l, 97r i tylko 4 cylindry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 13:22    Temat postu: warsztat Odpowiedz z cytatem

Heh. Brak czasu (ostatnie dni aby poszalec na nartach byly Very Happy ).
Co do warsztatów to jak najbardziej jestem za.

Jednak to nie takie latwe :
1. Sprzęt kosztuje grube pieniądze !!! SNAP-ON w starszej wesji to wydatek około 8000-10000 zł w POLSCE. W USA mozna kupic SOLUS za okolo 4000$. Bez komputera nie otworzycie warsztatu. Sam skaner OBDII nie wystarczy bo zrobicie auta po 95 roku a przed 95 w kazdym sa inne kosci i inne interfejsy.
2. Budowa i wyposażenie warsztatu to setki tysiecy złotych !!!! (chyba ze zrobić skromny warsztat)
3. Ja mogę służyć danymi technicznymi, reklamą itp. Jednak nie stać nas na wybudownie i otworzenie drugiego warsztatu. Wiąże się to z dużym ryzykiem....
Jeśli znajdzie się ktoś kto otworzy taki warsztat mogę dużo pomóc ale wsparcie fiansowe (przynajmniej narazie) niestety nie wchodzi w gre....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group