www.asu.pl :: Zobacz temat -
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 



 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejpt
*
*


Dołączył: Dec 17, 2010
Posty: 8
Skąd: P-ków Tryb Voyager 3.3 2000r

PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jeżdżę Voykiem 3.3 z 2000r, model 96-00. Przebieg 253k/oryginalny/. Zagazowany Stag300.
Zapalił mi się check. Po sprawdzeniu wyskoczył kod 253. Teoretycznie oznacza to "Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - niski sygnał" .

Objawy....palący się check, Sporadyczne trudności z odpaleniem silnika tzn. czasami auto na chwilę/ułamek sekundy/ zapala i gaśnie. Po tym muszę kilka sekund potrzymać rozrusznik żeby zapalił/2-3sekundy/.
To się zdarza raz na 5 odpaleń/mniej więcej/. Mam wrażenie,że auto zaczęło więcej palić ale pewien tego nie jestem za względu na ciągłe korki i bardziej wleczenie się niż jazdę.

Poza tym auto chodzi jak złoto. Nigdy żadnych problemów na benzynie i gazie. Regularnie wymieniane filtry,oleje,płyny. itd itp.Właściwie gdyby nie ten check nie wiedziałbym,że jest jakiś problem.
Niestety mechanik który do tej pory zajmował się autem lata sobie między Londynem i Kopenhagą i zarabia w innej walucie.

Jeżeli ktoś,coś jest w stanie poradzić.... Może ktoś się z tym spotkał.
Andrzej[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 23, 2014 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebieg 253 to i kod 253 Very Happy , a tak na poważnie to ja nie znalazłem takiego numeru kodu,i skąd w benzyniaku pompa wtryskowa Rolling Eyes , coś źle sczytałeś kody
p.s.
zaraz zaraz, ten kod jest do modeli aut 02-07 a ty masz tz. jajko z 2000roku
ROCZNIKI OD 98r.
1. Kluczyk w stacyjce w pozycji włączone. (pierwsze włączenie,wyświetlają się tylko kilometry i położenie dzwigni biegów P RND3L)
2. Wciskamy na zegarach oba przyciski (TRIP i RESET)
3. Trzymamy przyciski przez 3-5 sekund
4. Puszczamy przyciski.
5.Przyciskamy i puszczamy przycisk TRIP .(licznik kilometrów zacznie migać wyświetlając dwucyfrowe kody
kody wyświetlane są jako cyfry,nie liczymy mignięć)

Jeśli będą błędy na wyświetlaczu zostaną wyświetlone kody błędów
Jeśli nie będzie błędów zostanie wyświetlony kod 55
Przekręcenie kluczyka w pozycje OFF kasuje procedurę wyświetlania.
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andrzejpt
*
*


Dołączył: Dec 17, 2010
Posty: 8
Skąd: P-ków Tryb Voyager 3.3 2000r

PostWysłany: Sob Gru 27, 2014 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komputer podaje ten kod. Też miałem wrażenie,że opis kodu jak do ropniaka. Mechanik to samo powiedział i dlatego tutaj pytam. Ale już się nauczyłem,że elektronika i elektryka w voykach to czasem wariatkowo. Musze poszukać kogoś z lepszym kompem. Poprzedni mechanik miał program który od razu podawał opis błędu, u tego tylko numer błędu wyskakuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group