www.asu.pl :: Zobacz temat - Dodge Grand Caravan, dziwne zachowanie wskaźnika temperatury
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodge Grand Caravan, dziwne zachowanie wskaźnika temperatury

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tstiller
*
*


Dołączył: Jun 15, 2014
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 22:45    Temat postu: Dodge Grand Caravan, dziwne zachowanie wskaźnika temperatury Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie,

Jako, że jest to mój pierwsze post chciałbym się przywitać. Mam na imię Tomek, jestem z Poznania. Jeżdżę Dodgem Grand Caravanem jak w podpisie.

Dziś mam pytanko o dziwne zachowanie wskaźnika temperatury w samochodzie. Wskaźnik temperatury nie pokazuje jej wzrostu stopniowo, tylko dość gwałtownie ustala się w stanie idealnie po środku. Odpalam zimny samochód, jadę kawałek wskaźnik leży cały czas na L. W pewnym momencie podnosi się dosłownie w ciągu sekundy do poziomu idealnie w połowie między L/H.

Podłączyłem się do komputera samochodu interfejsem ELM327, żeby odczytać temperaturę bezpośrednio. Niestety tutaj nadal jest problem. Po uruchomieniu silnika PCMscan wskazuje 18 stopni, bez większych zmian. Wskaźnik na desce leży na L. Czekałem tak z silnikiem pracującym na luzie dobrych kilka minut, aż wreszcie postanowiłem zmienić program. Wyłączyłem silnik, zmieniłem soft, a po ponownym uruchomieniu silnika wskaźnik od razu pokazał wskazanie idealnie po środku. Soft pokazuje temperaturę 89 stopni. Przy okazji odczytałem jeden błąd p0125

Gdzie szukać przyczyny?
_________________
1998 Dodge Grand Caravan LE
3.8L EGH V6; 4-speed 41TE automatic
STAG-300 Premium LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P0125-CLOSED LOOP TEMP NOT REACHED
przyczyna:
termostat
niski poziom płynu chłodzącego
uszkodzony czujnik temperatury silnika
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
tstiller
*
*


Dołączył: Jun 15, 2014
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 19, 2014 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że ten błąd tak na prawdę nie powinien wystąpić. Silnik nagrzewa się normalnie i znacznie szybciej niż 15 minut - powyżej tego czasu pojawia się taki błąd. Płynu chłodzącego jest odpowiednia ilość, zostaje zatem czujnik...
_________________
1998 Dodge Grand Caravan LE
3.8L EGH V6; 4-speed 41TE automatic
STAG-300 Premium LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
merkava
*
*


Dołączył: Jan 04, 2007
Posty: 248
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zlej z chłodnicy przez dolny wąż płyn. Przepłucz chłodnicę - zobacz co wyleci.
Do chłodnicy powinno wejśc około 5 l płynu. Jesli wchodzi mniej to chłodnica jest niedrożna.
Jak masz czujnik na podmianę to go wymień i sprawdź jak będzie zachowywało się auto.
_________________
chrysler grand voyager 3.3l 1993
plymouth voyager 3.0l 1992
605349406
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
tstiller
*
*


Dołączył: Jun 15, 2014
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Cze 21, 2014 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłodnia jest nowa i na pewno drożna. Poprzedni właściciel samochodu wymienił ją niedługo przed sprzedażą. Pogrzebałem trochę przy czujniku temperatury i na razie problem ustąpił. Wygląda to na niekontakt, albo na uszkodzony czujnik. Jeśli problem powróci, to wymienię czujnik na nowy.
_________________
1998 Dodge Grand Caravan LE
3.8L EGH V6; 4-speed 41TE automatic
STAG-300 Premium LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group