www.asu.pl :: Zobacz temat - koło "zamachowe" czy coś
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

koło "zamachowe" czy coś

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Wto Maj 01, 2012 19:36    Temat postu: koło "zamachowe" czy coś Odpowiedz z cytatem

Panowie mam awarię silnika tzn dziwne zachowanie ostatnio coś piszczało w silniku po prawej stronie i potem ucichło ale teraz strasznie stuka w miejscu gdzie umieszczone jest to największe koło zamachowe które jest napędzane paskiem wielorowkowym, chodzi mi o koło które jest najniżej a w dodatku widać ze kręci się nierówno. Moje pytanie jest takie. Od czego jest to koło i czy jest tam jakieś łożysko które mogło się zatrzeć. Stuka tylko na wolnych obrotach.
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 01, 2012 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy dobrze zrozumialem. stuka ci i lata kolo pasowe na wale silnika? bardzo mozliwe ze jest to kolo skladajace sie z piasty i obreczy polaczonej guma,ktora ma na celu tlumic wibracje i nie przenosic ich na osprzet. wymiana pomoze.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Maj 02, 2012 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klimatyzacja działa Question - raczej rozleciało się sprzęgiełko na sprężarce od klimy Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wywaliło Ci kolego pompę wody..... płynu nie ubywa w zbiorniczku wyrównawczym??? 200 złotych i po robocie Smile a pompę samemu można wymienić, pozdrawiam
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to juz zostalo tylko kolko od alternatora i wspomagania oraz rolka napinacza Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klima działa ale słabo coś. Płynu nie ubywa jak na razie.
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazało się u mechanika którego przypadkiem znalazłem w Augustowie że to poluzowały się śruby na konwerterze i dlatego tak stukało. Podokręcali i wszystko chodzi jak należy. W odpowiednim dziale zapodam namiary na ten warsztat bo znają się na robocie jak mało którzy szczególnie że główny mechanik jeździ RAMEM 1500. Za naprawę skrzyni chcieli 1800 zł ale całe szczęście że okazała się zbędna.
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 15:38    Temat postu: Re: koło "zamachowe" czy coś Odpowiedz z cytatem

Twój pierwszy post :
bosman napisał:
...strasznie stuka w miejscu gdzie umieszczone jest to największe koło zamachowe które jest napędzane paskiem wielorowkowym, chodzi mi o koło które jest najniżej ...
Stuka tylko na wolnych obrotach.

No stary to teraz pojechałeś, w temacie Laughing fajnie , ze udało się to naprawić małym kosztem , ale dzisiaj dowiedziałem się, że koło zamachowe do którego jest przykręcony konwerter jest napędzane paskiem wielorowkowym - dzięki za uświadomienie Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchaj, mechanikiem nie jestem na moje laickie spojrzenie to właśnie tak wyglądało że najpierw piszczało jakieś łożysko a potem zaczeło stukać. Mechanik też nie wiedział od razu co to stuka dopóki nie podnieśli na podnośniku, którego w domu nie posiadam z racji tego że mieszkam w bloku i nie mam jak go wtargać do piwnicy. I tyle w tym temacie Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
P.S. Poza tym tytuł tematu to " koło zamachowe czy coś" mówi samo za siebie
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, po co się unosisz... - wiosnę mamy; w koło jest zielono - wyluzuj, bo nabawisz się wrzodów żołądka Wink

Masz rację, że różnica między postami laika i mechanika będzie duża, ale dostęp do ogólnej wiedzy z budowy i nazewnictwa elementów silnika czy pojazdu ma każdy, więc dzięki takim podstawom można napisać posta w zrozumiały sposób ... (wystarczy się trochę zaangażować) szczególnie jak szuka się fachowej pomocy na odległość Wink

Bosman sorry, ale po co Tobie podnośnik w piwnicy ? Tutaj na forum też nie mamy takiego podnośnika przecież ...- proszę nie odbieraj tego znowu jak złośliwość tylko jako analizę tego co napisałeś.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
w koło jest zielono
Panowie! piszcie posty zrozumiale,prosze.O jakie "kolo" w koncu chodzi? Zamachowe Question >< Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
w koło jest zielono
Juz wiem! Miales na mysli ze na forum jest duzo nowicjuszy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 22:08    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Każdy uczy się na błędach.... Very Happy Fakt, że koło zamachowe i koło pasowe wału ciężko pomylić.... Ja jednak już się przyzwyczaiłem. Odbieram czasami telefony w stylu : "Poproszę szczęki hamulcowe przednie do Voyagera 2002" , więc nic mnie już nie zdziwi... Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wader nic nie wniosłeś swoimi wypowiedziami w temacie to po co w ogóle się wypowiadałeś bo jakoś nie mogę tego zrozumieć. Pisać żeby pisać to każdy potrafi. A mechaniką nie muszę się wcale interesować żeby uzyskać jakąś pomoc na forum. Zapytałem po to żeby wiedzieć co mam mechanikowi powiedzieć żeby nie wynalazł jakiejś nowej usterki.
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 22:46    Temat postu: koło Odpowiedz z cytatem

bosman napisał:
Zapytałem po to żeby wiedzieć co mam mechanikowi powiedzieć żeby nie wynalazł jakiejś nowej usterki.


No i słusznie... Nie ma co roztrząsać tematu. Ważne, że auto naprawione...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bosman napisał:
Wader nic nie wniosłeś swoimi wypowiedziami w temacie

Bosman - wniosłem i to dużo - gdybyś dokładnie czytał posty w swoim temacie to byś zauważył.

Zacytuję jeszcze tylko klasyka "...chcesz uzyskać odpowiednią odpowiedź to zadaj odpowiednie pytanie"

Tak jak asu napisał - oczywiście bardzo dobrze, że pytasz i szukasz wiedzy, ale przeanalizuj wszystkie wpisy w swoim temacie do czasu naprawy a od razu zauważysz, że gdybyś nie trafił na konkretnego mechanika w realu - tak jak Tobie się udało to przy Twoim opisie usterki naciągacz wcisnął by Ci każdy kit i to mimo odpowiedzi forumowiczów !!!, bo po Twoim opisie każdy próbował naprowadzić Ciebie na inne kółko pasowe - więc dalej twierdzisz , że moja skromna uwaga jest bezpodstawna i w przyszłości nie zwrócisz uwagi na to co piszesz ???

Bosman mimo wszystko jak będziesz we Wrocławiu to zapraszam na PIWO !?

Mark : nie chodziło mi o nowicjuszy na forum - po prostu za oknem mamy wiosnę, ale porównanie dobre Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group