www.asu.pl :: Zobacz temat - Problemy z jakością Chryslera...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z jakością Chryslera...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:44    Temat postu: Problemy z jakością Chryslera... Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od jakiegoś czasu w necie napotykam na informacje o delikatnie mówiąc problemach Chryslera w latach 90-tych z jakością ich produktów (a nawet ze świadomym zatajaniem informacji w tym temacie) np tu
http://www.youtube.com/user/dodgechryslersucks/featured

ale za nic w świecie nie mogę znaleźć po polsku, a w mowie Szekpira kwestie techniczne trochę Embarassed u mnie leżą... Chodzi mi tu np o kwestię pasów (w podanym linku jest video z telewizji śniadaniowej z USA, a wolałbym coś bardziej konkretnego). Jeżeli znacie jakieś polskie opracowanie to podajcie link
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiem tak jak by Ciebie dotyczył ten temat to byś miał to ujęte w recalu, a tak poza tym to wydaje mi się że masz Voyka na Europę czyli Austriaka, a te się delikatnie różnią od amerykańskich braci pod względem bezpieczeństwa.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 18:37    Temat postu: auta Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem każde auto ma jakieś minusy... Pamiętacie choćby Toyoty gdzie zacinał się pedał gazu... Co do zatajania wad to w sumie się nie dziwie, że koncerny tak robią. W Jeep Grand Cherokee 99-04 WJ jest wada nagrzewnicy (znane wszystkim pękające klapki). Wymiana ich oznacza ściągnięcie deski więc koszt w serwisie podejrzewam, że około 2000zł. Teraz wyobraźcie sobie, że Chrysler wzywa wszystkie WJ na świece na wymianę klapek Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sibi77 napisał:
Szczerze powiem tak jak by Ciebie dotyczył ten temat to byś miał to ujęte w recalu, a tak poza tym to wydaje mi się że masz Voyka na Europę czyli Austriaka, a te się delikatnie różnią od amerykańskich braci pod względem bezpieczeństwa.


no właśnie nie wiem... rzeczy, o których mowa w tym filmach z mojego linku nie były objęte żadnych recallem (pasy, wada tylnej klapy itp.) a wręcz Chrysler mocno je ponoć ukrywał. Zresztą zmiany w bezpieczeństwie to chyba tylko abs w serii, tarcze z tyłu i inne nastawy zawieszenia (bo koncept jest taki sam). Bardziej mnie to interesuje poznawczo (lubię korporacyjne spiski - takie jak Chevy Corvair Monza i książka "Unsafe at any speed") bo moje recalle już wykonane Wink
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie cały czas widnieje tylny zamek ale to dla tego że tego elementu już nie produkują.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 22:02    Temat postu: dla zainteresowanych... Odpowiedz z cytatem

tu jest link do opisu książki, o której wspomniałem
http://en.wikipedia.org/wiki/Unsafe_at_Any_Speed

niestety do dzisiaj niewiele się IMHO zmieniło w tej kwestii, dopóki kary za ukrywanie wad będą niższe od zysków ze sprzedaży towaru wadliwego tak będzie Crying or Very sad nie wszyscy przyjadą na akcje naprawcze... Evil or Very Mad
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jarascl
*
*


Dołączył: Jan 02, 2012
Posty: 101
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupio się poczułem jak kolesia z roboty podwoziłem do domu i ino wszedł do auta to od razu powiedział że to najbardziej awaryjne auta lat 90 . Chciałem go od razu wysadzić ale się powstrzymałem.
_________________
plymouth grand voyager 95r 3,3 SE zagazowany (w nowej budzie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarascl napisał:
Głupio się poczułem jak kolesia z roboty podwoziłem do domu i ino wszedł do auta to od razu powiedział że to najbardziej awaryjne auta lat 90 . Chciałem go od razu wysadzić ale się powstrzymałem.


ojtam, ojtam Laughing a co ze szmelcwagenem sharanem żeby zostać w vanach?? meganką 1 ph1 Question za to w XXI wieku Toyota dzierży palmę pierwszeństwa Laughing miałem, już nie chcę więcej (Rav4 D4D 2002r.).
O kryteriach do raportu Dekry też można by książkę napisać, zresztą mi wystarczy widok warsztatu mojego mechanika, gdy przyjeżdżam na rozrządy/oleje itp z kolejnymi autami, zawsze na kanale pastuch albo a4 z tdi Twisted Evil ale on się przecież nie psujom wujek mówił

Problem Chryslera jest IMHO taki, że w Stanach media i prawnicy czekają na każde potknięcie korporacji, w Europie tak nie jest (prosty przykład - pedał gazu Toyki, sprawa zaczęła się w USA, a w Europie cichaczem mojemu szwagrowi wymieniono w Corolli jeszcze przed całym światowym zamieszaniem)
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jarascl
*
*


Dołączył: Jan 02, 2012
Posty: 101
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też uważam że wszystko zależy od właściciela jak jeździ i czy coś wogle coś robi przy autku. miałem przed amerykańcem francuza megane coupe ,wszyscy mówili francuz więcej będzie w warsztacie stał niż jeździł nie kupuje się francuskich samoch., częsći drogie itp. itd. ..... i co ? przez 4 lata wymieniłem pompę paliwa i nic więcej nigdy mnie nie zawiódł do samego końca czyli do sprzedaży.
_________________
plymouth grand voyager 95r 3,3 SE zagazowany (w nowej budzie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja przed jajkiem mialem 406 1.8 pb i przez półtora roku poza rozrządem, olejami itp. to wymienilem... łączniki stabilizatora tylnego Wink
aha, przepraszam wymieniłem jeszcze 2 termostaty bo jeden byl wadliwy Rolling Eyes także jak dbasz tak masz...
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group