www.asu.pl :: Zobacz temat - Pontiak TS 3,8; 92r. BRAK ISKRY
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pontiak TS 3,8; 92r. BRAK ISKRY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bocian
*
*


Dołączył: Nov 20, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 19:36    Temat postu: Pontiak TS 3,8; 92r. BRAK ISKRY Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, problem polega na tym, że znikła mi iskra Confused Zaczęło się od tego, że silnik zaczął falować na wolnych obrotach i zgasł. Odpaliłem chwilę pochodził i zgasł od tamtej pory już nie zapalił. wymieniłem czujnik położenia wału i moduł wraz z cewkami, a iskry jak nie było tak nie ma.proszę o pomoc bo już sam nie wiem co mam zrobić. Pozdrawiam[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 20:09    Temat postu: Re: Pontiak TS 3,8; 92r. BRAK ISKRY Odpowiedz z cytatem

bocian napisał:
a iskry jak nie było tak nie ma.proszę o pomoc bo już sam nie wiem co mam zrobić. [/b]
Co robic? Sprobowac ustalic dlaczego.Pontiac '92 to juz cyfrowa elektronika,a wiec sprobowac odczytac bledy jakie zapisaly sie w pamieci komputera sterujacego silnikiem.Najlepiej byloby skanerkiem OBD I ,Nastepnie dokladnie sprawdzic w/g schematu czy sa prawidlowe napiecia przychodzace do zespolu z modulem .Sprawdzic tez czy wszystkie polaczenia od wtyczki do kompa sa drozne.Po drodze na kablach jest zakamuflowana zlaczka - czesto w niej nie laczy. Idea Co do sprawdzania iskry - musisz uwazac- nie wolno tego robic zdejmujac fajki z cewek .Przeskakujaca iskra osiaga dlugosc kilku cm i moze wskoczyc na okablowanie modulu i uszkodzic go.Wystarczy kilka milisekund! Fachowo iskre wsprawdza sie w specjalnym przyrzadziku "pod szklem" .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz tez mase pod modulem i bezpiecznik ktory znajduje sie za prawa lampa
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bocian
*
*


Dołączył: Nov 20, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o masę pod modułem to wyczyściłem i robiłem test spinaczowy wyskoczyły błędy 12, 18 i 44. Kod 18 jak się nie myle to czujnik położenia wału a 44 to nie wiem.Po wymianie czujnika wału resetowałem komputer i teraz nie ma żadnego błędu. Sprawdzałem wszystkie wtyczki przy komputerze to niby jest ok, a gdzie znajduje się dokładnie ta złączka co idzie od komputera. Do modułu dochodzi napięcie. Czy moduł powinien brac masę z obudowy czy z kostki. serdecznie dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 2:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele cennych informacji bylo wczesniej - znajdziesz TUTAJ: http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9735 Good Luck Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bocian
*
*


Dołączył: Nov 20, 2011
Posty: 3

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Exclamation sprawdzałem już chyba wszystko i dalej lipa. tylko nie wiem gdzie jest ten bezpiecznik za prawą lampą Question pół dnia go szukałem no i nie znalazłem. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sprawdziles wszystko,to po co ci ten bezpiecznik? On podaje glowne zasilanie do cewek +12V na pin P modulu zaplonu poprzez ta ukryta zlaczke 8way pin H. Jesli to napiecie jest na P po przekreceniu kluczyka ,to ok. Idea Ten bezpiecznik nie w kazdym roczniku wystepuje in line. Czasami jest w skrzynce przekaznikow. > Sprawdz jeszcze raz to napiecie!

Uploaded with ImageShack.us Drugi schemat masz TUTAJ : http://images37.fotosik.pl/436/38fa126de33a9ca6.jpg Aha - modul zaplonu bierze mase z kostki , pin K. Natomiast pin M rozprowadza mase na sensory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group