www.asu.pl :: Zobacz temat - Windstar+LPG - ciagle Check Engine - norma?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windstar+LPG - ciagle Check Engine - norma?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
d
*
*


Dołączył: Nov 19, 2009
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 20:55    Temat postu: Windstar+LPG - ciagle Check Engine - norma? Odpowiedz z cytatem

Czesc,

Na poczatku - Benchi - dziekuje za cierpliwosc w rozmowie w sobotnie przedpoludnie.

A rozmowa dotyczyla Windstara '95 3.0+LPG ktorego zamierzalem jechac obejrzec (kolejnego juz, mam nadzieje ze w koncu go nabede). Zrezygnowalem jednak, po tym jak uslyszlaem ze ChE pali sie na stale (bylo tez pare innych rzeczy) oraz, ze Windstary 'tak maja'. I tu pytanie do forumowiczow - czy faktyczynie? Po odlaczeniu akumulatora nie bylo ale potem znow sie pojawialo - chwilowy brak to pewnie dlatego, ze komputer musial na nowo zebrac informacje.
Rzucilem szybko okiem na forum windstarowie i niektorzy tam pisali o tym ze ChE pali im sie na stale i ze z tym jezdza i wszystko gra.
No wiec jak jest?

I moze od razu dorzuce drugie pytanie; te nowsze '99 - 03 - jest tak jak pisza na wiki, ze lapia rdze dosc szybko oraz ze pada im tylne zawieszenie ?


Pozdrowienia dla wszystkich.
d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 6:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam zgazowanego, jeżdzę ponad 4 lata i nic się nie świeci (żaróweczki sprawne) więc wcale taknie musi być. To że belki siadają to fakt, nie jest to częste, temat był wałkowany, więc wystarczy poszukać i poczytać.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
d
*
*


Dołączył: Nov 19, 2009
Posty: 61

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec tez sie zdziwilem, jako ze pare dni wczesniej bylem obejrzec inny (tez 3.0L+LPG) egzemplarz i tam nic takiego sie nie dzialo. Dzieki za odpowiedz, ktos jeszcze cos dorzuci?

Ogolnie slabe jest jak sprzedajacy jest -ntym wlascicielem, nie wiadomo co robili z autem poprzednicy, jak jezdzili itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia rodzaju gazu, Miałem windstara 3.0 lpg i na początku też mu się świecił check. Instalacja była landi renzo drugiej generacji (porażka), ale gazownik założył mu emulator i problem znikł. Podobno te fordy łapią błąd na wtryskach i to się wyświetla.
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mcoufi
*
*


Dołączył: Dec 09, 2011
Posty: 5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w dodge czasem się pali (zazwyczaj przy malej ilości gazu i najcześciej przy tankowaniu gazu np w tesco) po jakimś czasie znika. Mój monter powiedział mi, że komputerowi nie podoba się mieszanka. Od kiedy tankuje tylko na orlenie zapala się bardzo żadko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brat jeździ jaguarem i jak tylko zatankuje słaby gaz to od razu ma check'a na desce. Od jakiegoś czasu unika stacji no name oraz lukoila.
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem ,to Lukoil ma ten sam gaz co BP.
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno mi to oceniać czy mają ten sam gaz, samochód na pewno inaczej reaguje. Dlatego domniemam, że gdy check się nie świeci to gaz jest lepszy. Poza tym na rynku polskim mamy 2 koncerny lotos i PKN które sprzedają paliwa, a reszta koncernów je kupuje i uszlachetnia według własnego widzi mi się. Jest jeszcze jeden koncern który sam paliwo dostarcza na nasz rynek, ale nie pamiętam który.
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group