www.asu.pl :: Zobacz temat - IMMOBILAZER T&C 1998r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IMMOBILAZER T&C 1998r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 16:56    Temat postu: IMMOBILAZER T&C 1998r Odpowiedz z cytatem

Witam !!
Jak już niektórzy wiedzą kumpel kupił takie cudo i....... Wczoraj pojechaliśmy na kompa aby posprawdzać co nieco Wink

Komp podłączony a tu ZONK !! Komp ma kontakt tylko z silnikiem, a reszta nichuchu Sad

Po krótkiej walce okazuje się, że gdy kompa się przestawi na OBD to wskazania są w miarę oki, ale gdy pracuje na (programie czy złączu) Chryslerowskim, to komp głupieje !! Na wolnych obrotach (wskazanie obrotomierza ok. 700-800) a komp pokazuje 5700. Gdy została zdjęta wtyczka z map sensora silnik nadal pracował a komunikat na kompie brzmiał, że sygnał z map sensora wysoki HIGH czy jakoś tak Smile

Po kolejnej chwili okazało się, że brak jest oryginalnego klucza (jest tylko jakiś dorabiany) i padło stwierdzenie, że jest jakieś obejście immobilazera a to powoduje brak łączności z pozostałymi kompami w samochodzie i mylne wskazania.

Teraz pytanie..... Czy jest możliwe dorobić kluczyk z immobilazerem do tego samochodu i jaka jest cena takiego zabiegu ?
Ewentualnie jak wybrnąć z tego gó...na Wink ?

W razie czego mam nr. VIN Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakim kompie sprawdzaliście to auto Question DRB III,Launch czy jeszcze inny
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 17:09    Temat postu: Re: IMMOBILAZER T&C 1998r Odpowiedz z cytatem

gucio napisał:


Teraz pytanie..... Czy jest możliwe dorobić kluczyk z immobilazerem do tego samochodu i jaka jest cena takiego zabiegu ?
Ewentualnie jak wybrnąć z tego gó...na Wink ?

W razie czego mam nr. VIN Smile


A kod PIN do imobilizera Question
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link co prawda sprzed roku, ale takie samo auto i problem
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1092421.html
myślę że będzie bardzo pomocny
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:
Na jakim kompie sprawdzaliście to auto Question DRB III,Launch czy jeszcze inny


Trudne pytanie !!
Postaram się dowiedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:46    Temat postu: Re: IMMOBILAZER T&C 1998r Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:
gucio napisał:


Teraz pytanie..... Czy jest możliwe dorobić kluczyk z immobilazerem do tego samochodu i jaka jest cena takiego zabiegu ?
Ewentualnie jak wybrnąć z tego gó...na Wink ?

W razie czego mam nr. VIN Smile


A kod PIN do imobilizera Question


Nadal trudne pytania zadajesz Smile
Dostał tylko dwa dorabiane kluczyki. Muszę przejrzeć wszystkie papiery jakie do niego dostał i zobaczę co w nich jest !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
Link co prawda sprzed roku, ale takie samo auto i problem
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1092421.html
myślę że będzie bardzo pomocny


Dzięki !!
Zapytałem tam i teraz czekam na info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:29    Temat postu: Re: IMMOBILAZER T&C 1998r Odpowiedz z cytatem

gucio napisał:
wmarek65 napisał:
gucio napisał:


Teraz pytanie..... Czy jest możliwe dorobić kluczyk z immobilazerem do tego samochodu i jaka jest cena takiego zabiegu ?
Ewentualnie jak wybrnąć z tego gó...na Wink ?

W razie czego mam nr. VIN Smile


A kod PIN do imobilizera Question


Nadal trudne pytania zadajesz Smile
Dostał tylko dwa dorabiane kluczyki. Muszę przejrzeć wszystkie papiery jakie do niego dostał i zobaczę co w nich jest !!



Te trudne Very Happy pytania to dlatego:
Poza paroma scanerami mniedzy innymi te co wymieniłem żeaden nie zdiagnozuje w voyagerze nic poza silnikiem (czyli OBD II) wiec szukanie jakichś problemów które by stwarzał imobilizer w komunikacji z innymi systemami diagnistyki jest dla mnie niezrozumiałe (nie słyszałem o czymś takim)

Najpierw to ja bym pojechał do ASO Chrysler i niech wydrukują w co auto jest wyposarzone ,czy ma wogóle imobilizer Question bo wcale fabrycznego (w komputerze auta)nie musi mieć


W ASO mają taki program ,po wpisaniu VIN wydrukuja ci wszystkie dane nawet z godziną produkcji auta Very Happy W krakowie zrobili mi to bezpłatnie Razz
ale że chciałem dorobić drugi kluczyk i wprogramować go do imobilizera,a nie miałem -----kodu PIN---(bez niego nawet serwis nie wprowadzi zmian w imo) ,to za sprowadzenie kodu (podobno z USA) powiedzieli 500zł + programowanie 250 +koszt nowego kluczyka 300zł

Jeśli interesuje cie ten temat i firma krtóra zrobiła to tanio
to link
http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7718
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za info.
temat już przekazuję kumplowi.
Co do skanera, to do tej pory skanował wszystkie voyki i było oki, i w tym konkretnym egzemplarzu ten problem się pojawił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group