www.asu.pl :: Zobacz temat - Remont skrzyni
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Remont skrzyni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mleczko
*
*


Dołączył: Jun 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 8:10    Temat postu: Remont skrzyni Odpowiedz z cytatem

Witam prosze o pomoc przy remoncie skrzyni biegow od pontiaca trans sporta 3,1 95rok wysypały sie tarczki, olej zanieczyszczony opilkami zapycha sie filtr. Nigdy tego nie robilem ale musi byc kiedys ten pierwszy raz jezeli ktos jest w stanie mi pomoc to bardzo prosze.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze warto by tą skrzynię wymontować i wysłać tą skrzynię do Katowic do remontu. Zapłacisz kase ale będziesz miał pewnosć, że jak zamontujesz to będzie ok.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego mleczko a skąd jesteś?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
pit455
*
*


Dołączył: Sep 11, 2008
Posty: 73
Skąd: Głogów

PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HT napisał:
A moze warto by tą skrzynię wymontować i wysłać tą skrzynię do Katowic do remontu. Zapłacisz kase ale będziesz miał pewnosć, że jak zamontujesz to będzie ok.

a tak z czystej ciekawości zapytam, ile może kosztować remont w tym przypadku??
_________________
pozdrawiam
Chrysler T&C LXi 3.8 V6 AWD + gaz, 2001 r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno powiedzieć. Tego chyba nikt nie wie dokładnie przed rozmontowaniem i sprawdzeniem.
Ale co do tego warsztatu w katowicach mam zaufanie i na pewni nie naciągną ciebie jak więszkosć to robi. Będziesz miał zrobione dobrze.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mleczko
*
*


Dołączył: Jun 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich ponownie
Mieszkam w Wysokiem Mazowieckiem niedaleko Bialegostoku.
Pytałem sie o cene takiego remontu w granicach 2,5 tys zł teraz moze wiecej bo pytalem sie ze trzy miesiace temu. Skrzynie juz rozebralem do wymiany sa tarczki i pod deklem pompy jest sprezyna ktora pekla na trzy czesci. Jedyny problem jaki sie pojawil to piec kuleczek w zasadzie szesc ale szosta jest na miejscu, nie zauwazylem skad wypadly wiem tylko ze z kanalikow i pewnie powoduja zmiane przeplywu oleju jezeli ktos moze mi powiedziec gdzie je ulokowac to prosze o info. Dlaczego zdecydowalem sie sam remontowac ? kiedys mialem problem z silnikiem trzech mechanikow probowalo go naprawic i skonczylo sie tym ze przyciagnalem go do domu rozebralem silnik zlozylem po swojemu i samochod zagadal jak trzeba, tylko koszty i stracony czas. Po jakims czasie dala znac o sobie skrzynia, ze wzgledow finansowych i wczesniejszych przezyc zdecydowalem sie remontowac sam, jak sie nie uda to bede szukal kogos kto sie podejmie. Jezeli kogos interesuja zdjecia z mojej rozbiorki to moge udostepnic. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mleczko napisał:

Mieszkam w Wysokiem Mazowieckiem niedaleko Bialegostoku.


No aż dziwota że nie możesz znaleźć rzetelnego serwisu od ASB w rejonie gdzie w co drugiej chałupie ktoś jest w USA a samochodów z USA od za.....
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam w B-stoku i okolicach Wysokiego Mazowiecka. Przez ten czas jak posiadam obecne auto mialem problem ze skrzynią 3 razy. Niestety za każdym razem nikt z miejscowych nie był w stanie mi pomóc.

Jak z nimi rozmawiasz to wyglądają na rozsądnych ludzi ale pozory mylą.
Ja doszedłem do wniosku, że nie będę się uczył ( nie mam na to czasu ) i po ostatnim problemie po prostu zdemontowałem skrzynię sam i wylałem do katowic. Otrzymałem po 3 dniach - zamontowałem i jest ok.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mleczko
*
*


Dołączył: Jun 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze oprocz kilku pytan i złosliwego komentarza niczego sie nie dowiem cala Polska i mentalnosc polakow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mleczko napisał:
widze ze oprocz kilku pytan i złosliwego komentarza niczego sie nie dowiem cala Polska i mentalnosc polakow.


Posłuchaj...
Masz pretensję do ludzi, że nikt nie chce Ci pomóc w naprawie skrzyni. Czy uważasz,że każdy posiadacz samochodu z ASB zna się na naprawie ASB ? Nikt rozsądny nie łapie się za naprawę ASB bez wsparcia choćby telefonicznego ze specem i bez wiedzy nawet teoretycznej. Piszesz o kulkach z płyty sterującej.... Nawet spece bez rozpiski tej skrzyni nie biorą się za płytę, a Ty.....
Kwota o jakiej piszesz za remont jest spora i wysyłka tej skrzyni do Katowic wraz z remontem wyszłaby dużo taniej i szybciej.

Na twoim miejscu skontaktowałbym się ze specem z Katowic i załatwił to wysyłkowo, no ale...... nie wiadomo, czy spec się podejmie, bo robotą jest zawalony. Na Twoją przewagę wskazywałby fakt, że skrzynia jest wyjęta z auta !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się odpowiednio zmotywuje to na pewno się podejmie.
Ale warto nawet poczekać trochę i mieć skrzynię dobrze zrobioną.
Po moich doświadczeniach takie jest moje zdanie.

Co do serwisów ASB w Białysmtoku to jeden krytykuje drugiego. Sprawiają wrażenie ludzi konkretnych ale w praktyce lipa.
Był jeden serwis (Biel Kar - dawniej HAK ) już zakończył działalnosć usługową i tylko ma częsci - sklep.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
rudiszubert
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 229
Skąd: WA-wa

PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te kuleczki ,które Ci powypadały powsadzaj w kanaliki,a które to,poznasz,jak wymyjesz dokładnie te kanaliki ,to zobaczysz miejsca w ,których one były(będą się odznaczały wyklepane miejsca przez kulki).Jest tam jedna kulka niemetalowa,ale ta nie pamiętam gdzie ,też w kanaliku.Ja to kiedyś robiłem i drogą dedukcji doszedłem.Może ktoś Ci to lepiej wytłumaczy.
_________________
Chrysler Voyager 1992 Dodge Caravan 3.0 1996
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Question-jak na "chińskich częsciach to 2500zł to tanio!!! - teraz wszystko zdrożało i "porządny"remont to 5 do 7,5 tys złotych Exclamation - no niestety tyle!!!! - a i potwierdzi to fachowiec z Katowic Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group