www.asu.pl :: Zobacz temat - Radio WINDSTAR
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radio WINDSTAR

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kulawyns
*
*


Dołączył: Dec 04, 2008
Posty: 68
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 19:15    Temat postu: Radio WINDSTAR Odpowiedz z cytatem

Witam posiadam oryginalne radio Forda http://obrazki.elektroda.net/25_1218477050.jpg i chciał bym założyć radio SONY MP3 tylko nie wiem jak go podpiąć?! Starałem się podpiąć wedle tego schematu http://obrazki.elektroda.net/90_1218476824.jpg nie wiem co zrobić z złącze B pętlą korektora czy cza ją też jakoś przerobić? Po podpięciu nie mam głosu!! Proszę o pomoc co zrobić żeby radio zagrało!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chuck
*
*


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 2

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę ,że potrzebujesz przejściówki chyba http://www.cca.net.pl/sklep/produkt.php?pId=280&subCatId=38
jedna kostka bezpośrednio do radia ( zasilanie) a drugą trzeba wydłubać z fabrycznego wzmacka (głośniki) i spiąć do zestawu ;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

schemat zlacza jaki podales dotyczy radia typu deck czyli takiego,ktore nie posiada wzmacniacza. w takim przypadku wzmacniacz jest gdzies osobno zamocowany w samochodzie(wyglada jak jakis modul lub sterownik silnika). najprostszym rozwiazaniem jest pociagniecie kabli glosnikowych od mp3 w okolice wzmacniacza i pominiecie go(podpiecie tych kabli do kabli ktore z niego wychodza do glosnikow. moze sie jednak okazac,ze prosciej bedzie pociagnac nowe wiazki od mp3 bezposrednio do glosnikow.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerabiałem ten temat.
Nie warto wymontowywać oryginalnego radia, ponieważ jak pisał esdarek jest to deck, więc przy normalnym radiu musiałbyś pociągnąć nowe kable do głośników. Przewody, które już są od radia do wzmacniacza są za cienkie żeby nimi puścić sygnał wyjściowy z normalnego radia. Dodatkowo stracisz regulację podświetlenia, sterowanie z tylnych siedzeń i zegarek bo jest on właśnie w oryginalnym radiu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup (np. na allegro) oryginalnego radia CD z najbogatszej wersji Windstara. Super jakość dźwięku w porównaniu do kaseciaka.
Inne sprzęty to mnóstwo komplikacji, a korzyści mizerne.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kulawyns
*
*


Dołączył: Dec 04, 2008
Posty: 68
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wszystko dział Smile trochę cierpliwości i zrobione!!!
To dla tych którzy chcieli by sami przerobić instalacje ja wszystko podpiłem tak że powcinałem się w oryginalne przewody i w razie sprzedaży auta mogę podpiąć oryginalny sprzęt!
1. kupujemy WTYK ISO - PRĄDOWY I GŁOŚNIKOWY
2. podpinamy wedle schematu http://obrazki.elektroda.net/90_1218476824.jpg
3. mostkujemy 1(+12Bat) z 8(sterowanie wzmacniacza) a i oczywiście założyłem bezpiecznik na zmostkowane 1 z 8!
To tyle Miłego słuchania!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli wzmacniacz oryginalny ci dziala jak booster? to tez rozwiazanie tyle,za nakladaja sie znieksztalcenie 2 koncowek mocy:radia i wzmacniacza wlasciwego. no ale gra:) uwazam,ze zle zmostkowales sterowanie wzmacniacza. wzmacniacz potrzebuje stale 12V zeby sie zalaczyc. w twoim przypadku chyba jest zalaczony ciagle! we wtyczce iso i w kazdym cywilizowanym radiu jest pin podajacy 12V wlasnie na wzmacniacz lub np. automatyczna antene. jest to pin 5 obok pinu zasilania +12V ,nad pinem podswietlenia. jesli tam podlaczysz to co miales w oryginalnym radiu pod pinem 8 to bedzie ok.
ja podzielam zdanie przedmowcy: kupilbym najwyzszy model radia pod oryginalna instalacje. i nie chodzi mi tu o trudnosci w montazu. po prostu szkoda kaleczyc wnetrze jakims nowoczesnym radiem(dla mnie kazde radio tak od 5 lat to kaszana i obciach) no i tracisz pewne funkcje. jednak to tylko moja opinia i nie ma obowiazku sie z nia zgadzac Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group