www.asu.pl :: Zobacz temat - silnik 3.0 Taurus-Windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

silnik 3.0 Taurus-Windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 14:09    Temat postu: silnik 3.0 Taurus-Windstar Odpowiedz z cytatem

Byłem u jeszcze jednego mechanika (amerykańce w Swarzędzu) który stwierdził, że najprawdopodobnie problem leży nie w popychaczach ale w utlenionych lub upalonych zaworach kiepskiej produkcji, albo ten kto robił głowicę i miał włożyć nowe zawory zrobił szlifowanie starych i włożył mniejsze pierścienie. Powtórne robienie głowicy nie opłaca się, a kolejne szlifowanie może nie udać się. Mam za to może i dziki pomysł ale... Znalazłem gościa co ma silnik od Taurusa z 1993roku. Wg niego wystarczy zmienić górę od silnika gdyż jest inny zapłon a cała reszta od niego będzie pasowac do mojego Windstara. Silnik podobno w stanie bardzo dobrym (niby przejechane 150tyś) i z przekładką powinienem zmieścić się 1500pln. Czy faktycznie taka podmiana może zadziałać? I jakie inne problemy mogą pojawić się?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brolcio
*
*


Dołączył: Nov 11, 2006
Posty: 13

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 4:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno głowice są nieco inne, ale operacja jest wykonalna. Poza głowicami słyszałem, że trzeba wymienić laski popychaczy zaworowych - ale to tylko słyszałem. Faktycznie głowice w Fordach są podatne na wypalanie się a kanały wodne dość blisko gniazd zaworowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group