www.asu.pl :: Zobacz temat - olej do automata jaki zamiast Motocraft MERCON ATF
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

olej do automata jaki zamiast Motocraft MERCON ATF

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 22:16    Temat postu: olej do automata jaki zamiast Motocraft MERCON ATF Odpowiedz z cytatem

mam w skrzyni olej Motocraft MERCON ATF, na poziomie minimalnym

czytając iż trzeba dolewać identyczny olej

chciałem kupić Motocrafta MERCON ATF

i nie ma go

co zrobić

wyczytałem że teoretycznie Mercona ATF zastąpić Merconem ATF V

"MERCON ATF IS BEING REPLACED BY MERCON V ATF AS A SERVICE FLUID"

ale czy można dolewać i czy moge kupić do dolewki innej firmy (nie Motocrafta) olej Mercon ATF V

np. DEXTRON III/MERCON ATF

A jak wymienie olej na inny to czy nie przeszkadza że w skrzyni przy wymianie zostaje parę litry starego oleju innej firmy i się miesza z nowym.
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 8:28    Temat postu: olej Odpowiedz z cytatem

Prawie wszystkie oleje w zamienniku spełniają specyfikacje MERCON. A to czy on spełnia dodatkowo DEXRON III itd. to nie ważne. DEXRON to specyfikacja GM, olej może mieć specyfikacje nawet MAN czy VOLVO i to nie przeszkadza. Ważne aby miał specyfikacje MERCON. Taką specyfikacje ma choćby midland, texaco itd.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 10:59    Temat postu: Re: olej Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
Prawie wszystkie oleje w zamienniku spełniają specyfikacje MERCON. A to czy on spełnia dodatkowo DEXRON III itd. to nie ważne. DEXRON to specyfikacja GM, olej może mieć specyfikacje nawet MAN czy VOLVO i to nie przeszkadza. Ważne aby miał specyfikacje MERCON. Taką specyfikacje ma choćby midland, texaco itd.


dziekuje bardzo za pomoc, czyli Pani Szanowny Adminie ASU, czy śmialo mogę dolać teraz tam 0,5 litra oleju np. Midland, lub texaco ?
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group