www.asu.pl :: Zobacz temat - spadek temperatury a spadek mocy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

spadek temperatury a spadek mocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
helvi
*
*


Dołączył: Feb 10, 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 23:52    Temat postu: spadek temperatury a spadek mocy Odpowiedz z cytatem

Witam
Piszę tutaj, bo podejrzewam, że mój problem może mieć coś wspólnego z elektryką
Objawy:
Na zimnym silniku (na benzynie chodzi jak traktor - jakby na którymś garze nie palił albo nadlewał paliwo. Po osiągnięciu nieco temperatury przełącza się na gaz - i tak powinno być. Na benzynie chodzi wtedy początkowo normalnie, natomiast na gazie na wolnych obrotach lata od zgaśnięcia do ok 1000 obrotów (przeważnie ok. 500). Gdy nabierze normalnej temperatury (połowa skali na wskaźniku) zaczynają się jaja. Przy osiąganiu ok. 3000 obrotów (i wyższych) temperatura na wskaźniku spada o 1,5 - 2 kreski i wtedy auto zdecydowanie wyczuwalnie traci moc i od ok. 4000 -4500 obrotów (już praktycznie całkiem bez mocy) mam wrażenie jakby odcinało na jakiś czas zapłon. Sytuacja trwa najczęściej kilka sekund i temperatura oraz moc wraca do normy (czasem udaje się przesilić sytuację lub jak delikatnie zdejmę nogę z gazu). Powtarza się praktycznie za każdym razem gdy osiągam te obroty. Występuje to zarówno na gazie, jak i benzynie.
Nie wiem czy to ma znaczenie ale kilka dni temu został wymieniony aparat kopułka, palec i przewody zapłonowe oraz kolektor wydechowy i sonda lambda. Po wymianie zrobiłem ok 700 km i było OK, a teraz nie jest
Jak mnie to wkurza to sami sobie wyobrażacie. W dodatku na pełnym zbiorniku gazu (ok. 35 l) przejeżdżam m mieście 120 km, a w trasie 160-170. Totalna porażka !!!!!!!!!! Przed wymianą w/w części na trasie ok. 11 l a w mieście ok.14-15l. Benzyna, używana jedynie do odpalanie i nagrzania do temp. przełączenia na gaz starcza mi - uwaga: pełen zbiornik na ok 100 odpaleń !!!!!!!! O rozpędzeniu go powyżej 110 - 120 km/h nie mam co marzyć, a z takim przyspieszeniem nie jestem w stanie wyprzedzić malucha Sad
Odczytałem kody błędów, i co ? ........ i nic !!!! Jedynie 12 i 55 czyli teoretycznie bezbłędny Happy !!!!!!!
Nic z tego nie rozumiem. Gdzie mogą mechanicznie lub elektrycznie być jakiekolwiek punkty wspólne - styczne mocy silnika i temperatury płynu ??????????? chociaż raczej nie płynu w rzeczy samej, bo nie sądzę, że może się schłodzić w np. 10 sekund o np.30 stopni C. Myślałem, że może walnięty czujnik temperatury do wskaźnika - zdjąłem "kapturek" i nadal przy 4 tys obr gubi drastycznie moc (rzecz jasna nie wiem jak z temperaturą Happy ). Rozłączyłem też czujnik temp. do komputera i poza ciągłym kręceniem wentylatora sytuacja bez zmian. Na forum wyczytałem, że spadki napięcia (?) może powodować wadliwy wentylator chłodnicy- odłączyłem go i nadal to samo - przy 4 tys gwałtowna utrata mocy i gwałtowny spadek wskaźnika temperatury. Jak na razie nie mam pomysłów i powoli tracę cierpliwość.

pozdrawiam
_________________
Chrysler Voyager 1995, 2,5 B/LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na początek to sprawdziłbym kostki podłączone do czujników m.innymi temp. i pozostałych, a i przy okazji najlepiej byłoby zczytać błędy na komputerze bo test kluczykiem nie zawsze jest do końca wiarygodny
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group