www.asu.pl :: Zobacz temat - PROBLEZ Z AKUMULATOREM ( CZASAMI SIE ROZŁADOWYWUJE) VOYAGER
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROBLEZ Z AKUMULATOREM ( CZASAMI SIE ROZŁADOWYWUJE) VOYAGER

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 17:17    Temat postu: PROBLEZ Z AKUMULATOREM ( CZASAMI SIE ROZŁADOWYWUJE) VOYAGER Odpowiedz z cytatem

WITAM SERDECZNIE
Mam taki problem (Chrysler Voyager 2.5 Td '99) może ktoś już też cos takiego miał czasami, kiedy przyjdę rano mam rozładowany akumulator, światła są wyłączone zawsze sprawdzam słyszałem kiedyś o jakimś kablu, który Sie przeciera, ale nie za bardzo wiem, który i gdzie proszę o pomoc pozdrawiam Przemek Sad Sad Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
W poprzednim Voyagerku miałem podobny problem i okazało się że dodatkowe gniazdo 12V w bagażniku robiło zwarcie. Jak samochód postał 3 dni to kaplica - już nie odpalił.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemo
*
*


Dołączył: Aug 12, 2007
Posty: 69

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis sprawdzilem na mierniku pozostawilem kleme dodatnia na akumulatorze i jakie bylo moje zdziwienie kiedy podlaczylem miernik miedzy minusem na akumulatorze i obudowa samochodu 12V dawalo czyli chyba mam gdzies zwarcie no chyba ze w amerykanski samochodach plus jest na obudowie Shocked Shocked pomocy pozdrawiam Przemo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj inaczej:
wyłącz wszekie urządzenia (łącznie z syreną alarmu) i włącz w szereg z akumulatorem amperomierz.
jeśli płynie prąd, a pewnie płynie skoro rozładowuje Smile, próbuj po kolei wyciągać bezpieczniki. Zacząłbym od tych co odpowiadają za oświetlenie.
Pamiętaj, że możesz mieć również bezpieczniki wysokoprądowe. U mnie są w komorze silnika. Niskoprądowe są w kabinie. Są też przekażniki które też mogą się podwiesić.
Jest szansa, że znajdzieś co podbiera prąd.
BTW w Wini jest układ który po 40 min od wyłączenia stacyjki wyłącza wszelkie zbędne odbiorniki prądu. Może też masz coś takiego...
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 9:31    Temat postu: PROBLEM Z AKUMULATOREM Odpowiedz z cytatem

WITAM.SPRAWDZ NAJPIERW CELE W BATERI AEROMETREM CZY JEST ODPOWIEDNIA GęSTOść ELEKTROLITU WYSTARCZY JEDNA CELA BęDZIE MIAłA MAłA GęSTOść I BATERIA BęDZIE SIę SAMA ROZłADOWYWAć.CENTRALKA STERUJąCA BARDZO MALO POBIERA PRąDU WIęC JEDYNIE ZROBIć POMIAR NA BATERI JEJ POBóR NAPIęCIA.CHYBA,żE FAKTYCZNIE JEST ZWARCIE ALE TO NA ODBIORNIKACH MAłEJ MOCY BO PRZY DUżYCH PALI BEZPIECZNIKI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group