www.asu.pl :: Zobacz temat - Neon '95 - silnik wyje przy wyższych obrotach
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Neon '95 - silnik wyje przy wyższych obrotach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 15:44    Temat postu: Neon '95 - silnik wyje przy wyższych obrotach Odpowiedz z cytatem

Dla osobnego problemu lepiej założyć osobny temat...

Historyjkę braku oleju i co z tego wynikło opisywałem w innym temacie z silnikiem, natomiast zaczał być słyszalny nowy problem.
Silnik zaczął dziwnie wyć. Na słuch brzmi to jak wizg trącego metalu, jakby zacierające się łożysko? albo coś? Tylko teraz - gdzie. Zjawisko występuje podczas wciskania gazu. Nie zależy od tego czy samochód się porusza, tylko ile gazu dodaję, czyli od obrotów? Na przykład na trzecim biegu, zaraz po przeskoczeniu skrzyni na 3, przy 75-80km/h i dość niskich obrotach, kiedy trzymam lekko gaz, już tego nie słychać. Ale niech tylko dotknę mocniej gazu...
Widzi mi się że będzie niezbędna naprawa, tylko zanim pójdę - co to moze być i jak bardzo po kieszeni mnie uderzy? Poproszę o jakąś drobną poradę Rolling Eyes
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś konkretniej, jakieś miejsce wycia, w którym miejscu coś trze ?
Jak dla mnie trochę zbyt ogólnie jak narazie Smile
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Erto
*
*


Dołączył: May 18, 2007
Posty: 23

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest kilka opcji: Lozysko rolki napinacza paska rozrz,lozyska w alternatorze albo pompa wodna.Jak to rolka napinajaca pasek rozrzadu to nalezy reagowac bardzo szybko i panowie mechanicy jak beda dokrecac nowa to z kluczem dynamometrycznym!!!Nie wolno jej za mocno dokrecic,ta sruba potrafi peknac podczas jazdy i wszystkie 16 zaworow idzie do kosza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten dźwięk to jest też na postoju, czy tylko jak jedziesz i dasz w gaz??

Jeśli chodzi o drobną poradę, to: zrób sobie stetoskop, i osłuchaj silnik. Źródło dźwięku zlokalizujesz w 90%. (jeśli chodzi o słowo "zrób", to mam na myśli kija przytkniętego do ucha, a z drugiej strony do badanego miejsca) Jeśli dźwięk w dolnej części silnika, to możliwy korbowód, jeśli na środku to tłoki lub pierścienie, jeśli z przodu u dołu to może pompa oleju, pompę wody znajdziesz bez trudu, a jeśli z głowicy dźwięk, to tez wiadomo...To oczywiście uproszczony schemacik działania..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak gaz, jak gaz.... dźwięk był spod spodu, wprawne ucho mechanika określiło werdykt: kolektor gwiżdże! (nie dziwie się, za dużo razy chyba tłukłem spodem o wszystko co sie dało). Najlepsze jest to, że dźwięku nie było słychać jak samochód oddawałem (pewnie się rozgrzał i zatkał), ale za to jak go zabierałem... więc kolejna wizyta niedługo Wink
Mam tylko nadzieję, że nie jest w stanie podobnym do miski olejowej którą wymieniałem w grudniu ("nie ma jak pospawać, bo sama rdza") Razz
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group