www.asu.pl :: Zobacz temat - kontrolka i lampka w ts-coz to jest:)???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kontrolka i lampka w ts-coz to jest:)???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 8:41    Temat postu: kontrolka i lampka w ts-coz to jest:)??? Odpowiedz z cytatem

poznaje swego pontona dopiero i mam problem z identyfikacja jednej ikonki na desce: jest umieszczona chyba pod wskaznikiem paliwa ,pomaranczowe kolko ze strzalka w dol. po przekreeniu stacyjki po chwili gasnie-jak check i abs tyle ze nei jesnoczesnie(znaczy one gasna wszystkie w jakiej tam kolejnosci;)
drugie pytanie: w ololicach prawego kolana mam w czarnym plastiku taka zaslepke jak sensor podczerwieni (bardzo ciemna,prawie czarna) i tam w niej co jakis czas jden impuls daje dioda led-wyczailem,ze np. kiedy wlaczam kierunek to ona raz mignie(podczas jazdy tez jej sie zdarza ale nie kojarze wtedy dlaczego). czy ona do czegos jest czy to jakis wybryk poprzedniego wlaciciela?
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...musze przyznac ze mam niezly ubaw Laughing Wink

ta kontrolka ze strzalka w dol (pomaranczowa) ktora zapala sie po przekreceniu kluczyka i potem gasnie to kontrolka informujaca o rezerwie paliwa (ona sie zawsze zapala i gasnie - taka informacja ze ...masz paliwo, wskazowka ze stanem mowi ile masz w zbiorniku - a ta kontrolka jesli zgasnie upewnia cie ze masz je ...na pewno - to tak dla bezpieczenstwa kiedy plywak ci sie zawiesi zebys wiedzial czy juz jest rezerwa) ...szok.

ta mala czerwona dioda czerwona kolo gniazda zapalniczki to kontrolka immobilaisera - wszystkie wozy tak maja.

...dawaj dalej, smialo.

moge ci porzyczyc service manual to sobie skserujesz jesli bedziesz chcial - mam takowy w posiadaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiedzialem falkon,ze tobie tymi lamerskimi pytaniami zrobie najwieksza radoche:) no ale czego sie nie robi dla forumowiczow na swieta;P
z kontrolka rezerwy juz sei w zyciu spotkalem(20 lat tem w duzym fiacie po raz pierwszy;)
poopowiadaj mi jeszcze o immobiliserze...co on u mnie robi i czemu to miga.z immobilizerem tez sie spotkalem ale najczesciej byl on czyms co blokowalo komputer i uniemozliwialo odpalenie auta osobom niepowolanym-lampka byla wtedy tylko kontrolka i nie zapalala sei podczas np. wlaczania kierunku. niemniej nigdy nie mialem ambicji twierdzic,ze wiem wszsytko najlepiej wiec czekam na opowiesc o moim immobilizerze:P
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceniac sobie twoja benedyktynska skromnosc odpowiadami ci natychmiast Laughing

...poza tym mam prosbe - czy moglbys zwracac sie do mnie per - ... o wszechwiedzaca wyrocznio Wink

a tak serio, jest on dosc dziwny i z tego co zaobserwowalem to zachowuje sie to dosc dziwnie a czesto irracjonalnie - moze to co napisze to moj wymysl chorego umyslu ale mam wrazenie ze on miga kiedy zmienia sie kierunek ruchu pojazdu, sygnalizujemy zamiar skretu, cofania itp zmiany polozenia pojazdu - nie spotkalem sie takze podczas prac rozbiurkowych na zaden czujnik polozenia nie mowiac o czyms symulujacem gps - jednynie instrukcja mowi o kontrolce immobilaisera - u mnie wyglada to tak ze kiedy auto stoi i ma wygaszony silnik to ona caly czas pali sie na czerwono. kiedy uruchamiam samochod i jezdze to sobie pomiguje tylko sobie znanym szyfrogramem - czasami myslalem ze moze w ten sposob komunikuje sie i namierza inne plastic-body Wink

...wszystkiego dobrego na swieta darku, zdrowia dla Ciebie i rodziny i dzieki za pamiec o tym zeby sprawic mi choc troche radosc.

pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Pontiaca GP co jest wyrobem tego samego producenta co Wasze cacka ale u mnie kontrola rezerwy jest wyraznie opisana jako "Low Fuel" kontrolka imobilaizera jest na desce obok obrotomierza i mruga tylko po odpaleniu kilka sekund i nigdy więcej i jest ona opisana jako "Security"
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...czyli dokladnie to o czym pisalem:

low fuel - rezerwa paliwa

security - ichniejsze oznaczenie immobilaisera - jego uzbrojenie lub rozzbrojenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i tak... z ta strzalka bym sie zgodzil,ze to moze byc rezerwa bo juz mi sie zmniejszyla ilosc paliwa i czasem mignie jak zapakruje pod gore np. ale ta lampka przy kolenie niceo mmnie dziwi. nie swieci ciagle nigdy,napewno blyznie jak wlaczam kierunek(poogladam jeszcze w innych przypadkach) ale dalej sie bede upieral ze immobilizer to urzadenie antykradziezowe ktore wymaga jakiegos odblokowania(slynne czipy czy blaszki przykladane w odpowiedznie miejsca)- ja nie posiadam takich wynalazkow a kluczyki sa metelowe i nie maja niczego elektronicznego wbudowanego.
temat pozostaje dalej otwarty:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i ja taki chip tzw"pluskwe" ktora musze odbic mam - jesli ty nie masz to znaczy ze gdzies ja zapodzialo - ale to jest wlasnie to - security.

...pokaze ci w ksiazce kiedy sie spotkamy - mam ja zawsze przy sobie Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.gdzie przykladasz ta pluskwe i jak ona wglada(typowy cylinderek z dwoma stykami koncentrycznymi przykladany w gniazdo przy kierownicy?).ja nie mam zadnego gniazda ani innych wynalazkow. poza tym auto odpala bez problema i iczego nie trza odblokowywac-chyba ,ze jest odblokowany(nieaktywny)i tak se dziala...?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może transponder jest zaszyty w kluczyku i immobilizer rozpoznaje go po włożeniu do stacyjki...
Sprawdzić to można przez dorobienie sobie drugiego kluczyka na nim samochód nie powinien zapalić Wink
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3.3L 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam 1 kluczyk z plastikiem gm a drugi dorabiany silica (caly z blachy)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc wystarczy odpalić z tego dorobionego tylko żeby ten oryginalny nie był blisko stacyjki i wtedy będzie wiadomo....
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3.3L 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdzone-odpala
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kluczyk do zapłonu wygląda jak ten czarny, a ten czarny prostokącik z blaszką w środku to jest coś ala imobiliazer.

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam takie same kluczyki z tym,ze ten z plastikiem nie ma tego dinksa ,tej miedzy plastikiem a nacieciami w kluczu.
przewertowalem cala instrukcja obslugi pontona,duzo sie nauczylem ale nic nie bylo o magicznej jampce ani o immobilizerze Crying or Very sad
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek, pamietaj ze masz wersje europejska a one byly zmieniane w taki sposob ze nie dojdziesz o co chodzi - ja mam wersje kanadyjska wiec niektore rzeczy niby te same ale moga spelniac inne funkcje - i pewno tak wyglada to w tym przypadku.

mam takie rzeczy jak czujnik zmierzchowy, samozapalajace sie swiatla dzienne po zwolnieniu hamulca awaryjnego - nie mowiac o tym ze u mnie zwalnia sie go zupelnie inaczej niz u ciebie.

europe i ameryke a nawet kanade dzielily kosmiczne detale - trzeba to porownywac na zywo - a najlepiej gdyby odpowiedzial ci ktos kto ma europe a najlepiej model ( Laughing ) 2300 - taki jak ty model, identyczny tylko czerwony i tez 3800 ma kolega numernabis - dawno go u nas nie widzialem na forum po, ...-akcji- ale jesli masz do niego numer to opowie ci wszystko w szczegolach.

tak jak mowie, europa rozni sie znacznie od "zaoceanu".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek, pamietaj ze masz wersje europejska a one byly zmieniane w taki sposob ze nie dojdziesz o co chodzi - ja mam wersje kanadyjska wiec niektore rzeczy niby te same ale moga spelniac inne funkcje - i pewno tak wyglada to w tym przypadku.

mam takie rzeczy jak czujnik zmierzchowy, samozapalajace sie swiatla dzienne po zwolnieniu hamulca awaryjnego - nie mowiac o tym ze u mnie zwalnia sie go zupelnie inaczej niz u ciebie.

europe i ameryke a nawet kanade dzielily kosmiczne detale - trzeba to porownywac na zywo - a najlepiej gdyby odpowiedzial ci ktos kto ma europe a najlepiej model ( Laughing ) 2300 - taki jak ty model, identyczny tylko czerwony i tez 3800 ma kolega numernabis - dawno go u nas nie widzialem na forum po, ...-akcji- ale jesli masz do niego numer to opowie ci wszystko w szczegolach.

tak jak mowie, europa rozni sie znacznie od "zaoceanu".

wiele przyciskow moglo byc adoptowanych zupelnie do czego innego niz ameryka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
mam takie same kluczyki z tym,ze ten z plastikiem nie ma tego dinksa ,tej miedzy plastikiem a nacieciami w kluczu.
przewertowalem cala instrukcja obslugi pontona,duzo sie nauczylem ale nic nie bylo o magicznej jampce ani o immobilizerze Crying or Very sad


No własnie ten dinks to pseudo imobilizer, ja tak mysle że ta kontrolka to jakas pozostałośc po alarmie który został zainstalowany po kupnie samochodu, jeśli w oryginalnej instrukcji nie ma nic na temat tej kontrolki.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group